Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Јас во сите играчи имам одреден процент на надеж и доверба, и не сум за нивно заминување, освен за Ивоби, за него сум убеден дека само ни подмачка очи со некој трик против рендом црнчиња во пријателска за Нигерија и се напаливме сите ајде новиот Џеј џеј Окоча, не гледам тука никаков простор за напредок и препородување, шанси еден куп имаше, како дете да му е на Венгер беше третиран. А реалноста е дека до нивото на еден Жервињо не стигна, а камо ли на Џеј Џеј Окоча. Ако веќе летаат играчи и се чисти тимот за да се ослободи простор за свежи имиња, не гледам која уште шанса Ивоби ја има во клубот.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
И те како Ивоби го има покажано својот потенцијал.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Алелуја еднаш да имаме исто мислење

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Impossible :D[DOUBLEPOST=1529485279][/DOUBLEPOST]
Џака каков таков, единствен ДМ во тимот ни е, мора да се задржи. На Елнени да му дадат за задача топките после тренинг да им ги собира, со насмевка би завршил работа. Џек очигледно е различен карактер.
Jas ne kapiram zasto tolku se hejta Elneny... Pa deckoto e roster player i sekogas ke bide toa, a sto e najvazno na nego toa ne mu smeta.... sekoja ekipa ima takov na skoro sekoja pozicija sto e logicno i normalno.... Jack nazalost misli deka treba da igra prvotimski fudbal, ali koj i da prasas sto barem malku razbira fudbal ke ti kaze deak Jack vo momentov ne e prv tim... na pocetok na sezona mislev deka ke ni bide najjako "zasiluvanje" a i taka i trgna.... ali posle dve tri utakmici pak ja zeba formata mu se desi sitna povreda pak i tolku bese.... od polusezona navamu bese nevidliv. JBG, zal mi e i mene za Jack, ali we must look forwrad!
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Јас во сите играчи имам одреден процент на надеж и доверба, и не сум за нивно заминување, освен за Ивоби, за него сум убеден дека само ни подмачка очи со некој трик против рендом црнчиња во пријателска за Нигерија и се напаливме сите ајде новиот Џеј џеј Окоча, не гледам тука никаков простор за напредок и препородување, шанси еден куп имаше, како дете да му е на Венгер беше третиран. А реалноста е дека до нивото на еден Жервињо не стигна, а камо ли на Џеј Џеј Окоча. Ако веќе летаат играчи и се чисти тимот за да се ослободи простор за свежи имиња, не гледам која уште шанса Ивоби ја има во клубот.
И ја би да лета,ако купиме крило,ама немаме ниедно вистинско крило.Освен Велбек(и он не е ни вистинско крило) и Џоел Кемпбел ама. он ќе лета,и од младиве Нелсон Мелсон(али уште не е докажан).Сфаќам дека најверојатно ќе играме со 1 шпиц(Лака на клупа ќе биде) и по страните Мики и Озил(во некои утакмици и Ауба ќе иде лево а Лака шпиц и Мики(Озил) на клупа а и зависи од повредите).Во средина ваљда со тројка Џака,а Ремзи и Тореира малце понапред.Лево/Десно се знае а и како штопери ваљда ќе бидат Мустафи(ако не се купи уште еден покрај Сократис,за да лета мустафи) и Сократот.А на гол ќе биде Лено(европа Чех).Тоа би ни бил составот отприлика,со внесување на Лихтштајнер десно и Колашинац лево,Мавропанос на штопер(Чемберс,Холдинг во зависност дали ќе останат).Исто напред на некои куп(европа) утакмици ќе се дава шанса нормално на Нелсон а ќе го пушти Вилок на позајмица најверојатно.А на средина исто ќе се форсира малце АМН(он и Мавропанос му биле планови за идни првотимци нели) и Елнени.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Тореира е ДМ, нема што мајка да бара понапред.[DOUBLEPOST=1529525830][/DOUBLEPOST]Единствен сум што сака да го види Ивоби сега кога го нема Венгеровиот comfort zone ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А шо викате на шпекулациите за Банега, јас сум за, за таа цена што се спомнува зошто да не, сега кога Вилшир си замина може да ни се најде ако не како првотимец тогаш како солидна замена.

На сите овие ефтини купувања јас ептен би сакал да лупнеме некои јаки пари на некое квалитетно крило aма попаметно би било парите да се потрошат на уште еден централен дефанзивец.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Јас во сите играчи имам одреден процент на надеж и доверба, и не сум за нивно заминување, освен за Ивоби, за него сум убеден дека само ни подмачка очи со некој трик против рендом црнчиња во пријателска за Нигерија и се напаливме сите ајде новиот Џеј џеј Окоча, не гледам тука никаков простор за напредок и препородување, шанси еден куп имаше, како дете да му е на Венгер беше третиран. А реалноста е дека до нивото на еден Жервињо не стигна, а камо ли на Џеј Џеј Окоча. Ако веќе летаат играчи и се чисти тимот за да се ослободи простор за свежи имиња, не гледам која уште шанса Ивоби ја има во клубот.
Мене ми е океј играч Ивоби, како што ми е океј играч Елнени. Треба да се имаат вакви играчи за кога ке спукаат повреди. И мислам дека има простор за напредок кај Ивоби, само 22 години има. Не очекувам да прерасне во новиот Пирес ама со тек на време може да стане она што е Лингард во Јунајтед. Имаше период од 4-5 месеци кога беше стандарден првотимец на лево крило и правеше добри комбинации со Озил и Алексис(шпиц). Што значи може да се снајде и да игра со големи играчи.

За мене единствен играч кај кој не гледам простор за напредок е Вилшир. Немаше да имам против и да го задржеа (со намалена плата), пошто би бил добра алтернатива од клупа, но неочекував да блесне под нов менаџер. Дури и за Џака и Мустафи имам надеж дека можат да се подобрат, они со главата си имаат проблем. Џек физички е отиден, го сјебаа повредите. На времето беше препознатлив по експлозивноста и дриблингот, сега се движи по теренот како да е пред пензија. 0 енергија внесува во играта. Би сакал да се снајде во Палас или кај и да заврши ама не ми е криво што го губиме. Сметам дека нема шанса да го крене нивото на играта повисоко од ланските изданија.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Арсен ептен почна да го критикува клубот јавно.
Arsene Wenger on BeIN Sports on Jack Wilshere leaving Arsenal: “Unai will realize his mistake very quickly Wilshere is a special player.. you can’t win by signing inexperienced foreign 5’2 midfielders”
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Арсен ептен почна да го критикува клубот јавно.
Arsene Wenger on BeIN Sports on Jack Wilshere leaving Arsenal: “Unai will realize his mistake very quickly Wilshere is a special player.. you can’t win by signing inexperienced foreign 5’2 midfielders”
Страницата е саркастична што го објави ова :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom