Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Обамејанг не може да игра зошто и Дортмунд игра во ЛЕ.
За финале лига куп зборам дали може...По сета логика би требало да може,ама никаде не сретнав потврда или демант.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Реално нема среќа и Лаказет, доаѓа во Арсенал во тумор сезона, кога играме очобол од фудбал, во сезона кога не се памти кога сме играле полошо на гости и сме жива мизерија. Како шлаг на тортата се дешаваше ова и со Санчез, па Обамејанг се донесе, кога играше 90% од натпреварите го вадеа во 70та минута а 95% од натпреварите на гости топката не ја допре, не знаеше каква боја е. Секој натпревар човеков ќе дреме во напад 10тина минути и ќе види дека нема ни трага ни глас од топка напред, и ќе се отвори на крило каде што магично нема никој колку да прими топка, да се чувствува продуктивен. На сето ова плус и се повредува. Не можеш да кажеш дрво е, џабе го купивме, вишок е итн, едноставно човеков нема среќа откога дојде во клубот :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Има една интересна теза на фб на фан клубот на арсенал. Вика "дали можеби се знаело за повредава уште во јануари".

Интересно за размислување :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
За финале лига куп зборам дали може...По сета логика би требало да може,ама никаде не сретнав потврда или демант.
Само Миктарјан неможит финалето во мики маус купот да играт пошо настапил за јунајтед, Аубамејанг ке можит.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ги глеам Тотенхем и се прашувам дали ние некогаш вака пресинг ќе играме против екипа од рангот на Јувентус....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ги глеам Тотенхем и се прашувам дали ние некогаш вака пресинг ќе играме против екипа од рангот на Јувентус....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Кога ќе се пензионира Венгер тогаш

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Арсенал Директ пуштија попуст на одбрани модели на Пума од колекцијата. Дали можеби е ова знак на чистка и потврдување на гласините дека по завршетокот на договорот со Пума ќе се направи договор со Адидас и Адидас ќе биде спонзор ?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Дечки ќе ја пренесуваат на МТВ(МРТ) утре Арсенал? Некој да не знае за сигурно, бидејќи немам Арена, па да си планирам ако не ја даваат на нашава да си гледам во кладилница
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Дечки ќе ја пренесуваат на МТВ(МРТ) утре Арсенал? Некој да не знае за сигурно, бидејќи немам Арена, па да си планирам ако не ја даваат на нашава да си гледам во кладилница
Ако имаш добар интернет ќе поставам добар линк тука околу 1 час пред почетокот на мечот. Мислам дека Лајпциг ќе ја даваат на македонскиот јавен сервис.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ако имаш добар интернет ќе поставам добар линк тука околу 1 час пред почетокот на мечот. Мислам дека Лајпциг ќе ја даваат на македонскиот јавен сервис.
Друго е брат на тв, друго е линк. За линкови секогаш гледам на batmanstream, ама пак не зависи до тебе. Некогаш знае да падне линкот, некогаш да те зеза нетот па да сецка, некогаш многу да е посетен стримот па да кочи, вака тв ми е посигурна варијанта. Фала за инфо ! :)
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Друго е брат на тв, друго е линк. За линкови секогаш гледам на batmanstream, ама пак не зависи до тебе. Некогаш знае да падне линкот, некогаш да те зеза нетот па да сецка, некогаш многу да е посетен стримот па да кочи, вака тв ми е посигурна варијанта. Фала за инфо ! :)
Јас порано гледав на Sportlemon сега сум презадоволен од FirstRow ретко кога кочи и според мене е еден од подобрите. Со оглед дека сум страсен навивач на повеќе европски екипи, само на интернет дремам и натпревари гледам.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Ако имаш добар интернет ќе поставам добар линк тука околу 1 час пред почетокот на мечот. Мислам дека Лајпциг ќе ја даваат на македонскиот јавен сервис.
Давај ајде тоа што имаш да даваш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom