Фан Клуб: Арсенал

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Логикс, 16 ноември 2010.

 1. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  8.573
  Допаѓања:
  8.142
  За финале лига куп зборам дали може...По сета логика би требало да може,ама никаде не сретнав потврда или демант.
   
 2. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.529
  Допаѓања:
  5.886
  Реално нема среќа и Лаказет, доаѓа во Арсенал во тумор сезона, кога играме очобол од фудбал, во сезона кога не се памти кога сме играле полошо на гости и сме жива мизерија. Како шлаг на тортата се дешаваше ова и со Санчез, па Обамејанг се донесе, кога играше 90% од натпреварите го вадеа во 70та минута а 95% од натпреварите на гости топката не ја допре, не знаеше каква боја е. Секој натпревар човеков ќе дреме во напад 10тина минути и ќе види дека нема ни трага ни глас од топка напред, и ќе се отвори на крило каде што магично нема никој колку да прими топка, да се чувствува продуктивен. На сето ова плус и се повредува. Не можеш да кажеш дрво е, џабе го купивме, вишок е итн, едноставно човеков нема среќа откога дојде во клубот :(
   
  Avenger99, Гард, Ashburton Grove и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.908
  Допаѓања:
  9.924
  Има една интересна теза на фб на фан клубот на арсенал. Вика "дали можеби се знаело за повредава уште во јануари".

  Интересно за размислување :D

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 4. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.726
  Допаѓања:
  4.842
  Само Миктарјан неможит финалето во мики маус купот да играт пошо настапил за јунајтед, Аубамејанг ке можит.
   
 5. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.908
  Допаѓања:
  9.924
  Ги глеам Тотенхем и се прашувам дали ние некогаш вака пресинг ќе играме против екипа од рангот на Јувентус....

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Гард, zee German и Bateman им се допаѓа ова.
 6. Cannon

  Cannon Doctor

  Член од:
  22 март 2009
  Мислења:
  4.373
  Допаѓања:
  5.093
  Кога ќе се пензионира Венгер тогаш

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Avenger99, Гард и Ashburton Grove им се допаѓа ова.
 7. IgorGunner

  IgorGunner

  Член од:
  18 ноември 2011
  Мислења:
  498
  Допаѓања:
  239
  Арсенал Директ пуштија попуст на одбрани модели на Пума од колекцијата. Дали можеби е ова знак на чистка и потврдување на гласините дека по завршетокот на договорот со Пума ќе се направи договор со Адидас и Адидас ќе биде спонзор ?
   
  На Ashburton Grove му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.529
  Допаѓања:
  5.886
  Дечки ќе ја пренесуваат на МТВ(МРТ) утре Арсенал? Некој да не знае за сигурно, бидејќи немам Арена, па да си планирам ако не ја даваат на нашава да си гледам во кладилница
   
 9. Ejebajgasad!!!

  Ejebajgasad!!!

  Член од:
  4 септември 2017
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  30
  Ако имаш добар интернет ќе поставам добар линк тука околу 1 час пред почетокот на мечот. Мислам дека Лајпциг ќе ја даваат на македонскиот јавен сервис.
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.529
  Допаѓања:
  5.886
  Друго е брат на тв, друго е линк. За линкови секогаш гледам на batmanstream, ама пак не зависи до тебе. Некогаш знае да падне линкот, некогаш да те зеза нетот па да сецка, некогаш многу да е посетен стримот па да кочи, вака тв ми е посигурна варијанта. Фала за инфо ! :)
   
  На Ejebajgasad!!! му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ejebajgasad!!!

  Ejebajgasad!!!

  Член од:
  4 септември 2017
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  30
  Јас порано гледав на Sportlemon сега сум презадоволен од FirstRow ретко кога кочи и според мене е еден од подобрите. Со оглед дека сум страсен навивач на повеќе европски екипи, само на интернет дремам и натпревари гледам.
   
 12. Gazpapir

  Gazpapir

  Член од:
  21 октомври 2014
  Мислења:
  1.499
  Допаѓања:
  2.510
  нема ни на арените ни на мтв ...
   
 13. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.908
  Допаѓања:
  9.924
  Ваљда ќе има на нет некој стрим....
   
 14. Astarot

  Astarot

  Член од:
  17 март 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  36
  27751525_1609989452415961_8972528130705102238_n.jpg
  --- Споено дупло мислење, 15 февруари 2018 ---
  Би требало да има на stream2watch.cc
  Ама само коче понекогаш
   
 15. Gazpapir

  Gazpapir

  Член од:
  21 октомври 2014
  Мислења:
  1.499
  Допаѓања:
  2.510
  Давај ајде тоа што имаш да даваш
   

Сподели преку: