Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Штета шо стариов го игра десен бек, а акции ни организираат Кокелан,Елнени и Велбек.

И одма после него Вилшер имаше одличен соло продор и нафрли. Штета што не шутна посигурно Нелсон.


Утакмицава што знам некако ко без мерак да ја играа до последните пет минути кога трчаа насекаде за да се спасат од пораз. Елнени и Жиру наместо да направат разлика на терен, да наметнат некоја игра како првотимци они кур ташак играат. Вилшер не беше нешто сјаен ама барем се трудеше.
Мејтланд се трудеше цело полувреме, нафрлаше топки со Велбек и Жиру една не прибра да шутнеше. Ивоби фантом беше утакмицава.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Дечки како да кажам, изгубивме, а се изнагледав добри потези и дриблинзи како да победивме 4:0.
^^Ми се блокна мозокот, мислев ми се вклучило некое видео од соло гол на Анри против Ливерпул/Тотенхем на времето, и овој Нелсон страшен мамојебач :cuc:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Грешка направивме шо ги шитнавме на позајмици Кембел и Л.Перез.
Баграва шо игра во Европа Лига не знае кај тера во напад, по безидејни луѓе немам видено.
Барем младинците да ги играше на природни позиции и 4-2-3-1 формација.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И пак први во групата, се гледа дека апла никој не се замарал со утакмицата посебно играчи како Жиру или Елнени. Последната утакмица може буквално со 15 годишњаци да излезе Венгер, што и не е лоша идеја, тим само од младинци, никако резервните ветерани.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Јас ич не сум задоволен од играта во ЕЛ и покрај тоа што завршивме први во групата.Рачунајте повеќето играчи шо играат во ЕЛ може лесно да се најдат во првиот тим во ПЛ, ги дели само една повреда на некој првотимец.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се гледа дека не за џабе Барнли имаат ист број бодови со Арсенал. Шон Дајч чуда прави со нив. Затоа шансите како онаа на Ремзи мора да се користат, такви денес ќе има една-две севкупно.

Искрено со нашата гостинска форма и организираноста на Барнли, не знам како ќе победиме денес.
 
A

Avenger99

Гостин
Копачка екипа маме им ебам, па уште и овај судијава слеп ли е?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не ми е јасно како може до толку да сме утепани у гости.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ни фали креативец, некој шо знае да дае пас и да напраи шанса.
Влага Вилшер и го става поназад да игра...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
:pos::pos::pos:

Како ги ебиме овие Барнли стално вака, незаслужено реално, ама слатки три бода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom