Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ја Перез не го видов да игра баш ради тие повреди. Ајде сеа на Велбек не знам колку сериозна повредата му беше ама и он долго се опоравуваше. Според мене минимален напредок имавме.
Може и сум грешка ама ете мојот впечаток е таков.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Перез не играше затоа што Венгер не го ставаше. Редовно си беше на клупа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Перез не играше затоа што Венгер не го ставаше. Редовно си беше на клупа.
Имапе периоди коа седеше на клупа ама имаше и периоди коа не беше у составот ради повреди.
Мислам дека почесто беа вториве, мада сеа ме мрзи точно да проверувам дали е твоето или моево точно :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Имапе периоди коа седеше на клупа ама имаше и периоди коа не беше у составот ради повреди.
Мислам дека почесто беа вториве, мада сеа ме мрзи точно да проверувам дали е твоето или моево точно :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Небитно кој е во право, како и да е и кога беше здрав не играше. Важно после повреда се враќал брзо што му е работа на тој новиот фифзиотерапев, што и беше тема на разговор. Новиот доктор не беше донесен за да не дојде до повреда туку побрзо да закрепнат. Ако перез често се повредуваше тогаш тоа не е до докторот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Велбек хронична повреда има, сите доктори да ги собереш на светов џабе е.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Зошто сакаме напаѓач што не може да му земе место на Жиру веќе 2 години во Франција...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Изгледа се ептен сериозни за Мбапе.Доколку се случи овој трансфер ептен ќе ми е тоо гоод.Рушиме светски рекорд за 18 годишно дете.Дали инстантно ќе го подобри тимот и ќе ни овозможи титули?Тешко веројатно.А може за 2-3 години да биде ворлд-клас.А исто може за 5-6 години да плаче по Реал/Барса,односно сигурно ќе плаче. Ептен х трансфер ми е доколку се оствари.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
мора да се земе и некое техничарче за во средина или на крило
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Сме понудиле за Лаказет.Нов клупски трансфер рекорд.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
50м за Лаказет, чудна сума. Сигурно некој ќе си оди (Окс/Алексис/Жиру).
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
И за Лемар има шпекулации, изгледа Венгер ќе сака повторно да прави Француски Арсенал со навална линија Лемар Лаказет и Мбапе.
Тешко да ги земеме сите тројца, посебно Мбапе да го купиме, тие пари ќе се вложат во Лемар и Лаказет.
Ќе биде интересно ако го земеме Лаказет. Џака асистенција до Лаказет и гол БУМ ЏАКА ЛАКА ќе добие и секундарно значење.:icon_mrgr:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако ги задржиме Санчез и Озил, ќе бидам презадоволен со Лаказет, евентуално со уште еден играч од среден ред ако веќе се откажуваме од Вилшир. Мбапе е добра фантазија, но не повеќе од тоа во нашата моментална состојба, не сме ние веќе тој клуб од пред 15-20 години што може лесно без проблем да ги доведе најталентираните млади играчи од Франција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom