Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Абе незнам колку и Шчежни е лојален на Арсенал. Незнам како заклучивте дека он сака да игра за арсенал. Плус ако се имаат нешто спречкано тешко дека Венгер ќе го врати. И најдобар да е Венгер е спремен да го шитне за кило семке ако му фрли пикот. Проблемот кај Шчежни беше што после таа сезона кога ја поделија наградата со Чех за најмногу клин шит некако како да сакаше да се постави уценувачки спрема клубот. Као знаете кој сум јас ќе правам што сакам. Е тоа не поминува кај Венгер.

А за Чех ги кажувате 10те гола оф Баер, ама сте заборавиле колку пати на 0-0 или 1-0 за нас спасвал чисти голови што се ситуации каде се крши играта. Вратите неколку страни поназад прочитајте што се пишуваше, или изгледајте ги уште еднаш утакмиците за да се потсетите дали бил само просек. Едино нешто што ме нервира кај него се исфрлувањето на топикте ретко ја дегажира напред, најчесто подава до некој од одбраната. Дали тоа е наредба така да игра или од него незнам.

П.С. Според мене Мартинез е подобар од Шчежни само што Шчежни премногу знае да дигне галама па му се дава поголема важност. Јас сум за Чех да си остане и да му се даде шанса на Мартинез.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Голманот не се гледа по поединечни интервенции туку по спасени поени. Според мене Чех најмалце 10 поени ни спаси сезоната.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Плус изгледа сте заборавиле едно време Фабијански му фати место Шчежни.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Заебете голмани,Чех е тука,плус имам надеж во Мартинез.Висок,крупен за голман,секогаш кога играл ми оставал добар впечаток.
Него,главниот дил ова лето ќе е напаѓач,конечно.Мбапе или Лаказет,односно во превод Лаказет.Можеби Обамејанг доколку пропаднат преговорите за Лаказет.Исто така не смее да се пушти Жиру.Мора да остане,како напаѓач од клупа е меѓу најдобрите.
Штопер не ми се верува да зимат,така да останува Лемар или некој играч од централна средина.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И така, после еден куп силни шпекулации за секакви играчи, последниве денови мртвило, ниедена асална вест, ништо. Нема везе, ќе се уигруваат новите играчи во август, таман со тешкиот распоред ќе имаме „летечки старт“. Што ли беше тоа планско и одговорно водење на клуб.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ко лани уште одма го зедовме Џака и после дремевме до крај
 
T

Todd Solondz

Гостин
Кој промашај ке биде овој Лаказет... Неколку сезони сам се нуди на топ екипите и никој не го купува. Иако неколку екипи веќе 2-3 години бараат напаѓач. За Франција Жиру си игра комотно пред него. Лани 20 и кусур гола има дадено ама 10 се од пенал.
Имав надеж дека ке дојдеме до Мбапе ама сигурно ке оди за Мадрид ако е озбилен Роналдо со трансфер ултиматумот. Пре би сакал да го купиме Марез за на крило и да го играме Алексис како шпиц одколку да лупнеме 60 милиони за Лакзает.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Или најреална верзија ниту Мбапе ниту Лаказет ниту Обамејанг. Како што беше приказната со дилемата дали Мата дали Азар да ги земеме пред 6 лета или колку беа. Венгер е во прашање, ќе удри едно нигерче од Оксер. Кога сме го земале играчот со кој сме биле подолго време со месеци поврзувани, никад. Или бомба од ведро небо или некое анонимно трансферче
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Donald Trump Jr. Arsenal fan


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Додека ние дискутираме за квалитетите на Шчезни и Чех, еве што направи Арсенал:

1.Arsenal have entered into a partnership with Universal Pictures, which will see the club promote film releases from the US studio.Arsenal will allow Universal access to first team players to create original content for marketing campaigns supporting new film releases.In addition to promotion on social media, Arsenal will also promote Universal's films through LED perimeter board exposure at the Emirates.

2.Arsenal have appointed Team Sky legal and commercial expert Huss Fahmy to work on player contracts.

3.Official: Port Adelaide FC have confirmed that Head of High Performance Darren Burgess will join Arsenal.Burgess is regarded as one of the top fitness experts in world sport. He will control medical, psychology and performance analysis.He previously worked for Liverpool & the Australia NT.
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Колку драматичен пост, се осетив виновен шо не напраив ништо околу триве точки, а го губев времето на дискусија за Чех и Шчесни :D

Иначе не очекувам некоја драматична промена со новиот фитнес тренер макар и најдобар у галаксијата да е.
Коа дојде лекарот на германската репрезентација нели требаше да неаме повреди, а у тој поглед се подобривме минимално или дури ич.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Додека ние дискутираме за квалитетите на Шчезни и Чех, еве што направи Арсенал:

1.Arsenal have entered into a partnership with Universal Pictures, which will see the club promote film releases from the US studio.Arsenal will allow Universal access to first team players to create original content for marketing campaigns supporting new film releases.In addition to promotion on social media, Arsenal will also promote Universal's films through LED perimeter board exposure at the Emirates.

2.Arsenal have appointed Team Sky legal and commercial expert Huss Fahmy to work on player contracts.

3.Official: Port Adelaide FC have confirmed that Head of High Performance Darren Burgess will join Arsenal.Burgess is regarded as one of the top fitness experts in world sport. He will control medical, psychology and performance analysis.He previously worked for Liverpool & the Australia NT.
За второто и третото видов, али и тој што дојде тогаш фитнес ли беше не знам што беше, велеа дека е најдобар. Па со ГПС ги пратеа играчите со Бог знае што. И реално, оваа сезоан и немаве толку клучни повреди, освен таа на Вилшир и хроничната на Казорла. Со доаѓањето на овај очекувам уште толку да се подобри фитнесот на играчите, особено кај хронично уморените, како Озил.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Колку драматичен пост, се осетив виновен шо не напраив ништо околу триве точки, а го губев времето на дискусија за Чех и Шчесни :D

Иначе не очекувам некоја драматична промена со новиот фитнес тренер макар и најдобар у галаксијата да е.
Коа дојде лекарот на германската репрезентација нели требаше да неаме повреди, а у тој поглед се подобривме минимално или дури ич.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Тој е за после повреди за закрепнување и реално освен Казорла другите брзо се враќаа. Порано секое враќање се продолжуваше за некоја недела плус, сега кога ќе кажеа стварно тогаш се враќаа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Тој е за после повреди за закрепнување и реално освен Казорла другите брзо се враќаа. Порано секое враќање се продолжуваше за некоја недела плус, сега кога ќе кажеа стварно тогаш се враќаа.
Ја Перез не го видов да игра баш ради тие повреди. Ајде сеа на Велбек не знам колку сериозна повредата му беше ама и он долго се опоравуваше. Според мене минимален напредок имавме.
Може и сум грешка ама ете мојот впечаток е таков.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ја Перез не го видов да игра баш ради тие повреди. Ајде сеа на Велбек не знам колку сериозна повредата му беше ама и он долго се опоравуваше. Според мене минимален напредок имавме.
Може и сум грешка ама ете мојот впечаток е таков.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Велбек требаше да отсуствува цела сезона па види ти сега :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom