Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Не треба да се откажеме толку лесно од Војчех Шчесни, бидејќи Чех од сезона во сезона стнаува се полош, уште го држи рефлексот и е солиден голман, но од него уште сезона две максимум може да се очекува, годините го јадат плус. Настрана тоа што пенал нема фатено од финалето на Челси во ЛШ со Баерн (може стварно нема од тогаш). И останува само Оспина, кој е квалитетен, ама не може без два голмана квалитетни во сезона, плус и Оспина знае да кикснува и да не е константен. Сега не знам од академијата како стојат работите дали има некое ново квалитетно откритие да се експериментира, ама глупост е ако се купува нов голман, а Војчех кој бог и батина беше прошливе две сезони во Рома да се шутне во Јувентус или некаде пошто запалил цигара... Од глупост во глупост одиме
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Чех штотуку направи 35 години, а ко ќе ми текни дека Ван Дер Сар на 40 онака бранеше, како во најдобри денови, би рекол дека Чех има уште мин 3 години фудбал во нозете. Ќе размислуваме за голман, потаму, ни треба се друго, моментално, освен голман.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Абе океј не викам јас дека Чек сега ќе почне да кикса и ќе стане Леман или Алмунија во последната сезона кога ги стигнаа годините. Ниту дека Војо немал глупости, рака на срце и во Рома имаше, ама нека не се заборави и дека гинеше на терен, уште му ги памтам фатените пенали против Ливерпул и Сити, и дека ја тепавме ебана Барса со Џуру и Ебуе во одбрана, а еден од најзаслужните беше и Војо. Додека сега со каде каде подобра одбрана во секој поглед 10:2 чистка изедовме од Баерн. Не споредувам кој голман е подобар, само викам дека јас не би се откажал од Шчезни волку лесно, да не испадне само Војо киксал и имал тиња натпревари, а Оспина и Чех немале, тоа благе везе си нема :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Абе океј не викам јас дека Чек сега ќе почне да кикса и ќе стане Леман или Алмунија во последната сезона кога ги стигнаа годините. Ниту дека Војо немал глупости, рака на срце и во Рома имаше, ама нека не се заборави и дека гинеше на терен, уште му ги памтам фатените пенали против Ливерпул и Сити, и дека ја тепавме ебана Барса со Џуру и Ебуе во одбрана, а еден од најзаслужните беше и Војо. Додека сега со каде каде подобра одбрана во секој поглед 10:2 чистка изедовме од Баерн. Не споредувам кој голман е подобар, само викам дека јас не би се откажал од Шчезни волку лесно, да не испадне само Војо киксал и имал тиња натпревари, а Оспина и Чех немале, тоа благе везе си нема :)
Какво е ова богохулење, Леман и Алмунија во иста реченица?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Какво е ова богохулење, Леман и Алмунија во иста реченица?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
И он да не беше слаб? Па 3 сезони од 2007 до 2010 беше пантер на голот, после падна и тоа беше тоа. Нема по лошо да го памтиме, каков само тиња тим имавме тогаш, а пак ни го вадел дупето, дури и игравме со него полуфинале ЛШ, нешто што 7 години немаме ни помирисано сега. Јесда прими гол од Роналдо од 40 метра, ама да не се заборави што се има спасено
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
И он да не беше слаб? Па 3 сезони од 2007 до 2010 беше пантер на голот, после падна и тоа беше тоа. Нема по лошо да го памтиме, каков само тиња тим имавме тогаш, а пак ни го вадел дупето, дури и игравме со него полуфинале ЛШ, нешто што 7 години немаме ни помирисано сега. Јесда прими гол од Роналдо од 40 метра, ама да не се заборави што се има спасено
Лемеан бе дечко Леман.
Институција.
Непобедливите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Абе океј не викам јас дека Чек сега ќе почне да кикса и ќе стане Леман или Алмунија во последната сезона кога ги стигнаа годините. Ниту дека Војо немал глупости, рака на срце и во Рома имаше, ама нека не се заборави и дека гинеше на терен, уште му ги памтам фатените пенали против Ливерпул и Сити, и дека ја тепавме ебана Барса со Џуру и Ебуе во одбрана, а еден од најзаслужните беше и Војо. Додека сега со каде каде подобра одбрана во секој поглед 10:2 чистка изедовме од Баерн. Не споредувам кој голман е подобар, само викам дека јас не би се откажал од Шчезни волку лесно, да не испадне само Војо киксал и имал тиња натпревари, а Оспина и Чех немале, тоа благе везе си нема :)
Чекај малце. Леман ? Киксал ? Леман е голманот на непобедливите. Леман му го зеде местото на ОЛИВЕР КАН. Оливер Кан. Имаш слушнато? 99 имаше дифенс на ПЕС. :)

Не, реално Леман од сите овие е класа. Исто како Симан да речиш дека е киксер оти прими гол Шаќири. Една грешка, не уништува цела кариера.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Добро бе кои ви се тие муабети за Чех ?
Озбилно Шчесни и Оспина ги ставате на рамниште на Чех ?
Немој не ме јеби бре !

Чех е барем 1 класа над Шчесни и 2 над Оспина.
Убаво си кажа македонец, у ситуација кога на позиција голман сме најдобро покриени вие барате голман...
Нападон ни е килав со Жиру и Велбек, ама Чех е најбитна тема у моментов...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
T

Todd Solondz

Гостин
Мора да имате амнезија и не паметите какви дебилни глупости правеше Шчезни и зошто воопшто заврши на позајмица. Далеку е и од Чех и од Оспина.
Фабиански правеше глупости не Шчежни. Амнезија имаш.[DOUBLEPOST=1497734189][/DOUBLEPOST]
Какво е ова богохулење, Леман и Алмунија во иста реченица?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Све си стои тоа дека у најдобри години Леман бранеше пред Кан за Германија, непобедливите итн. Ама на залез на кариерата Алмунија бранеше пред него за Арсенал, пошто правеше глупости германецот.
У тие години нагло паѓа формата затоа треба да се врати Шчежни. Да имаме сигурност во случај Чех да рѓоса.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Лемеан бе дечко Леман.
Институција.
Непобедливите.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Абе друже за мене Леман е голманчиште само кажав дека кога го стигнаа годините последната сезона почна да прави грешки и затоа и беше заменет. Секако тие грешки не влијаат за јас по лошо да го памтам. Никаде ништо лошо не реков, само кажав 2 голмани што одлично бранеле и кога ги стигнале годините почнале да прават киксови, во контекстот дека и Чех може да му се случи тоа за кратко време. Искрено сезонава иако беше солиден му беше една од послабите во кариерата според мене лично.[DOUBLEPOST=1497739282][/DOUBLEPOST]
Чекај малце. Леман ? Киксал ? Леман е голманот на непобедливите. Леман му го зеде местото на ОЛИВЕР КАН. Оливер Кан. Имаш слушнато? 99 имаше дифенс на ПЕС. :)

Не, реално Леман од сите овие е класа. Исто како Симан да речиш дека е киксер оти прими гол Шаќири. Една грешка, не уништува цела кариера.
Во право си и јас истото го велам дека неколку грешки не треба да влијаат да се заборават толку добри партии. Ама не се разбравме, јас не реков дека Леман киксал, туку дека Леман киксаше последната сезоната кога остаре и тогаш и беше заменет и тоа 2 огромни кикса имаше по кои директно примивме погодоци памтам почеток на сезона беше уште во ПЛ натпревари. Јас по се најдобро ќе го памтам Леман и свесен сум каков голман беше, друго беше тука муабетот.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Вест Хем го посакува Жиру, а Венгер се интересирал за Лаказет и Мбапе. линк
Дефинитивно ќе купуваме класа напаѓач ако се продава Жиру.
 
P

psychostasia

Гостин
Чех повеќе дава психолошка предност отколку што е класа над Војче затоа што ете некако посигурно делува кога е на голот (освен кога има топка во нозете, тогаш ко две леви да има). Не може Војо да биде вреден за Јувентус и за репрезентација, а ние да го вреднуваме ко кило семки.
Леман јесте да беше дел од непобедливите и имаше огромна заслуга во тоа ама да не се лажеме, правеше тешки киксови. Истрчуваше непотребно, пробуваше акробации, мочаше сред утакмица. Го направивте безгрешен уште малку.
Војо правеше грешки и киксови ама отсекогаш ја имал борбеноста во него и желбата за напредок плус ако му се даде шанса ќе биде лојален на тимот. Пази сеа имаш шанса да го бираш Јувентус кој има две финалиња во ЛШ за кратко време и шампион во Серија А неколку пати по ред или Арсенал кој 10 години не стигнал подалеку од четврт финале во ЛШ и дома нема титула 15 години и на крај повторно оставаш простор за Арсенал. Лојалност во денешно време е тешко да се најде, eте најпресен случај е Донарума и не треба толку лесно да се отпишуваат играчи ко Вилшер или Шчезни кои што сакаат да играат за Арсенал и покрај се.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дај бе доста го праите Шчесни подобар од Чех, не зборете глупости !

А тоа за споредбата меѓу Јуве и Арсенал, освојување Серија А не е голен успех. Тоа ти е исто ко да речеш дека огромен успех за машкиот ракометен клуб Вардар е тоа што ја освоил македонската лига...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom