Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дефинитивно годинава Санчез е класа а Озил не е класа. Лани Озил беше класа а Санчез не беше баш толку класа.
Не знам ти кој Арсенал го глеаш, ама Санчез од моментот кога дојде до сега игра константно добро.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Не знам ти кој Арсенал го глеаш, ама Санчез од моментот кога дојде до сега игра константно добро.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Ја преспија изгледа ти ланската сезона исто како уште еден член.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Безвезе ти е извадокот. Јунајтед и Мурињо се најголеми соработници со „супер агентите„ па види ги кај се, на исто рамниште со нас. Од друга страна имаш многу екипи кои постигнале успех без да плаќаат ненормални провизии на агентите ( Јунајтед мислам платија 20 милиони за Погба), Лестер и Дортмунд ми паѓаат први на памет, сигурно има и други пример.
Тука збори за класа играчи не за талентирани млади играчи, де кажи ми кој топ класа трансфери ги направија Лестер и Дортмунд последниве две сезони ?
 
T

Todd Solondz

Гостин
Не знам ти кој Арсенал го глеаш, ама Санчез од моментот кога дојде до сега игра константно добро.
И Санчез беше класа ама Озил беше покласа лани, алфа и омега беше у екипата. 19 асистенции, картаљон створени шанси, секој корнер гол шанса беше. Греота према Озил е да кажеш дека Санчез бил иста класа лани.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Тука збори за класа играчи не за талентирани млади играчи, де кажи ми кој топ класа трансфери ги направија Лестер и Дортмунд последниве две сезони ?
Ги спомнав Лестер и Дортмунд како пример за екипи кои не трошат огормни суми а прават добри трансфери. Од големите екипи Јуве имаат добра трансфер стратегија, доста играчи за без пари зедоа. Кедира е класа играч мислам дека на фри го земаа од Реал. Баерн исто прават добри трансфери., Челзи прават добри трансфери. Па и ние направивме добри трансфери со Озил,Санчез и Чех. Јунајтед се дефиниција за лоша трансфер стратегија а момаков ги навел како пример кој треба да го следиме.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Све е ова добро теоретски напишано. Ама последниве неколку години за трансфериве што се направени не ти треба некој супер компјутер со милиони статистички податоци.
Не ми треба компјутер да знам дека Озил, Санчез, Чех се квалитетни играчи. Тоа цел свет го знае.

Овој принцип може да се користи за некој анонимус што ќе излезе супер квалитетен пред другите да го најдат (пример Канте)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
T

Todd Solondz

Гостин
Све е ова добро теоретски напишано. Ама последниве неколку години за трансфериве што се направени не ти треба некој супер компјутер со милиони статистички податоци.
Не ми треба компјутер да знам дека Озил, Санчез, Чех се квалитетни играчи. Тоа цел свет го знае.

Овој принцип може да се користи за некој анонимус што ќе излезе супер квалитетен пред другите да го најдат (пример Канте)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Арсблог имаше пишувано за програмов . У кратко, не го бива. Габриел го купиле по препорака на компјутерот а Гризман не го купиле од Сосиедад пошто незнам кој периметар му бил слаб.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Арсблог имаше пишувано за програмов . У кратко, не го бива. Габриел го купиле по препорака на компјутерот а Гризман не го купиле од Сосиедад пошто незнам кој периметар му бил слаб.
Де пушти линк да читнеме.
Иначе Џака бил следен две ебани години пред да го купеме ...
 
T

Todd Solondz

Гостин
Де пушти линк да читнеме.
Иначе Џака бил следен две ебани години пред да го купеме ...
Од Њујорк Тајмс била статијата, Арсблог ја споделил.

"When Wenger mentioned a talented young wing at Spain’s Real Sociedad, he was told that his metrics were not overly impressive. Wenger smiled, and remarked that he would be keen to see how the player, Antoine Griezmann, now one of the most coveted strikers in Europe, had developed."

https://www.nytimes.com/2017/02/03/sports/soccer/arsenal-arsene-wenger-analytics.html?_r=0
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Арсблог имаше пишувано за програмов . У кратко, не го бива. Габриел го купиле по препорака на компјутерот а Гризман не го купиле од Сосиедад пошто незнам кој периметар му бил слаб.
Да беше така лесно, најдобри менаџери ќе беа компјутери а не луѓе.

А за Габриел и Гризман прв пат слушам и не можам факинг да верувам, која смешка сме, од клуб кој беше прв во иновации, нутриционизам и технологија на кое дереџе дојдовме.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Компјутеров за трансфери појма нема!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom