Фан Клуб: Арсенал

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
5.864
БЕЛЕРИН И МУСТАФИ криминалци денес, онакви просечни играчи да ги напрајш ѕвезди, наместо лагано на крајо да си турниш гол два, му прајш историја на оние. Племе да му ебам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.458
Поени од реакции
26.426
Ова е тој натпревар што го имам секоја сезона кога после него веќе не ми е гајле. Ова беше бод за топ4 и ништо повеќе, сега сите утакмици до крај ќе ги гледам со незаинтересираност и чисто ради рутина. Да се радувам на бод со Бормут, кога не ни требаше да дозволиме три да примиме од нив, тоа нема.

Реков уште летото, ако Венгер направи нешто сезонава нека добие шанса за понатаму, ама бидејќи се е јасно уште во јануари, продолжување на неговиот договор само ќе ја продолжи агонијата и безуспешноста.

Не треба да се плашиме од промени, може без Венгер ќе бидеме 6-7, но може ќе бидеме и први, од пусти страв да пробаме нешто ново губиме сезони и сезони.

Тоа е тоа, било каква борба за титула во лигата е сведена само на теорија и ништо повеќе.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.183
Поени од реакции
5.462
Што збориш бе? Детето 1на утакмица лоша игра на 20 добри, претходната уктамица го имаше на секој дел од теренот. Оваа утакмица брачата криминални беа, ремзи да не го спомнувам уопште.
Тоа дете денес изигра лошо, утре ќе биде другото дете, наредната другото дете. Ние утакмиците ги губиме од индивидуални грешки, како денес таа на Белерин, и на Џака. Ние и кога губиме, не губиме како тим. И се додека бараме оправдување дека на 20 утакмици изиграл добро (никој не ги памети тие 20утакмици, оти тоа се очекува од играч кој игра во Арсенал, т.е. се очекуваше на времето, моментално не сме репер за квалитет во Европа), оваа една е таа каде што се гледа капацитетот на играчот. Па уште на 2-0 беше грешката. Кога победуваме победуваме заради мајсторија на Санчез или сезоава late winner на Жиру. Немаме обединетост во тимот. Не можиш ако сакаш да си барем кандидат за титула во ПЛ, да губиш 3-0 од Бурнмаут. НЕ МОЖИШ. Цел тим е слабаци, свака част на 3ца во тимот.

И на Мустафи денес му беше лош ден, па сега што. Сите посебно да ги браниме ? Утре ако Челзи тепа, светлосни години ќе замине напред, не дека вака не е. И пак, 3то годинава со серија од март до мај. Догодина биче боље. Реално Венгер има најкомплетен тим од сите конкуренти, рамо до рамо со Челзи. Нема големи повреди(освен Санти). Нема големи отуства. Играат сите клучни играчи секој меч(Чех, Косиелни, Месут, Алексис, Кокелан). Не знам само кое оправдување ќе го има сезонава. И знам, ќе речи тој „Во мај судете ми“. 12 години му судиме во Мај, ама не му текнува сам да си оди.

Толку од мене.[DOUBLEPOST=1483485283][/DOUBLEPOST]
Ова е тој натпревар што го имам секоја сезона кога после него веќе не ми е гајле. Ова беше бод за топ4 и ништо повеќе, сега сите утакмици до крај ќе ги гледам со незаинтересираност и чисто ради рутина. Да се радувам на бод со Бормут, кога не ни требаше да дозволиме три да примиме од нив, тоа нема.

Реков уште летото, ако Венгер направи нешто сезонава нека добие шанса за понатаму, ама бидејќи се е јасно уште во јануари, продолжување на неговиот договор само ќе ја продолжи агонијата и безуспешноста.

Не треба да се плашиме од промени, може без Венгер ќе бидеме 6-7, но може ќе бидеме и први, од пусти страв да пробаме нешто ново губиме сезони и сезони.

Тоа е тоа, било каква борба за титула во лигата е сведена само на теорија и ништо повеќе.
И Челзи мислеа дека не можат без Мурињо. Една сезона, без ЛШ и годинава туркаат рекорди во ПЛ, догодина уште поконкурентни ќе се, со играчи како Мозес, Алонсо, Канте кои до пред 3 сезони или беа просек или не ги знаевме. Не губиш ако пробаш. И мене ако ме прашва некој некогаш, Алегри е менаџерот за Арсенал.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
Ова е тој натпревар што го имам секоја сезона кога после него веќе не ми е гајле. Ова беше бод за топ4 и ништо повеќе, сега сите утакмици до крај ќе ги гледам со незаинтересираност и чисто ради рутина. Да се радувам на бод со Бормут, кога не ни требаше да дозволиме три да примиме од нив, тоа нема.

Реков уште летото, ако Венгер направи нешто сезонава нека добие шанса за понатаму, ама бидејќи се е јасно уште во јануари, продолжување на неговиот договор само ќе ја продолжи агонијата и безуспешноста.

Не треба да се плашиме од промени, може без Венгер ќе бидеме 6-7, но може ќе бидеме и први, од пусти страв да пробаме нешто ново губиме сезони и сезони.

Тоа е тоа, било каква борба за титула во лигата е сведена само на теорија и ништо повеќе.
Требаше на време да си го пазариме Клоп, ама ние плачеме по Венгер. А Клоп види го сеа, со просечен клуб е втор на табела, мада може и подпросечен би го нарекол Ливерпул, а ипак играат далеку подобро од нас.

Сеа е само битно да глеаме да ги задржиме Озил и Санчез у клубов, па после со Венгер ќе се занимаваме, ама како стои работава и како се се погласни шпекулацииве, тешко дека ќе го задржиме Озил...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.183
Поени од реакции
5.462
Абе сите нека си одат. Арсенал си е Арсенал. Секој играч и менаџер кои си мислат дека се поголем од него, слободно.

Јас пак ќе си навивам за нив. Биле 2ри или биле 20ти. Посекако не можиме први да бидиме. :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
Абе сите нека си одат. Арсенал си е Арсенал. Секој играч и менаџер кои си мислат дека се поголем од него, слободно.

Јас пак ќе си навивам за нив. Биле 2ри или биле 20ти. Посекако не можиме први да бидиме. :D
Никој не рече дека ја нема да навивам за Арсенал, ама поентата е дека клубов ни пропаѓа, станува предмет за потсмев, помалце му се смеат на Ливерпул со целибатот него на нас, порано бевме приморани да ги продаваме најдобрите играчи, а сеа сами си одат зошто станавме гомно клуб. Венгер недопирлив, имал успеси пред 20 години.
Па преку кур ако имал успеси пред 20 години, сеа го уништи клубот.

Ете тоа е поентата, а не дали ја ќе навивам или нема да навивам за клубов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.116
Да не сака некој да отвориме Фан Клуб: Жиру? :D
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.520
Поени од реакции
3.801
Изјава на агентот на Верати дека жабарот е уморен од освојување на лига 1 и дека е отворен за нови предизвици. Сега е време да се загризе за него. Казорла е стаклен последниве 2 години и старее, време е за соодветна замена. Thoughts?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
3.996
Поени од реакции
2.368
Изјава на агентот на Верати дека жабарот е уморен од освојување на лига 1 и дека е отворен за нови предизвици. Сега е време да се загризе за него. Казорла е стаклен последниве 2 години и старее, време е за соодветна замена. Thoughts?
Тешко остварливо, но ако се успее да се доведе таа позиција ни е цементирана со еден од тројцата најдобри у свет.

Друго нешто да надополнам за вчерашниот меч. Ако беше фаул за пенал гурањето на џака, како не свирна фаул и за гурањето на фрејзер над белерин, при третиот гол на борнамут.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.256
Поени од реакции
2.735
Тешко остварливо, но ако се успее да се доведе таа позиција ни е цементирана со еден од тројцата најдобри у свет.

Друго нешто да надополнам за вчерашниот меч. Ако беше фаул за пенал гурањето на џака, како не свирна фаул и за гурањето на фрејзер над белерин, при третиот гол на борнамут.
Истото и јас го спомнав додека гледав ама ај да не бидам оној што ќе бара изговор, иско тоа беше чист фаул гурање зад грб. Да беа во иста линија тогаш да ОК е.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
И овај меч како и многу пред нив изминативе сезони под раководство на Венгер го докажа недостатокот на стратегија во играта на Арсенал. Мене ми изгледа како играчите да се оставени сами на себе без јасни насоки од менаџерскиот тим како да се одигра натпреварот во зависност од противникот. Секој од играчите има силни страни во неговата игра, пример Жиру по мое мислење е најдобриот напаѓач во моментов со игра со глава, но колку е искористен неговиот потенцијал во Арсенал е прашање. Видете во кој сакате изминат меч колку од високите центаршутевите упатени на средина од петерец Жиру ги има претворено во гол. Пример на вчерашниот натпревар од 3 високи центаршутеви постигна 1гол и 1 саистенција, прашање е зошто нема повеќе такви центаршутеви кога имаш во тим таков напаѓач. Не ми е јасно што тренираат нашиве крила дали има во тимов играчи кои знаат да упатат центаршут. По ова што го гледам нема. вчера имаше 10 центаршутеви по земја упатени на Жиру, а зошто такви незнам и тука е грешката на Венгер тука се гледа стратегијата или немајнето стратегија во поставувањето како да тече играта. Од друга страна го имаме Санчез кој гледам дека многу во фан клубов го обожавате ама мое мислење е дека премногу е себичен, и повеќе ќе допринесе за играта и за тимот кога ке научи навреме да се ослободува од топката. Цело време околу него навлекува двајца противнички играчи а некогаш и повеке, но никогаш не ја додава топката на слободниот играч туку често трча со двајца тројца противници на грб и ја носи топката и противниците од еден крај на друг и ја додава тогаш кога нема избор на соиграчот најблиску до него, а веќе му донесол тројца противници околу. Но стратегот Венгер сигурно е слеп на ваквата игра затоа што ке постигне 1 гол на секој втор меч, без да знае како да му ја подобри тимската игра.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.216
Поени од реакции
3.652
Дојде време повеќе да сакам тотален неуспех на тимов отколу успех само за да си отиде стариов.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Big news, we have just done a transfer. Or so we are told.

We are signing Cohen Bramall who is a 20-year-old defender from non-league side Hednesford Town who play in the Evo Stick Northern Premier League.
 
На врв Bottom