Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Прегледај го приврзокот 140609
Види Динамо Загреб изјава.... Ова се онака од прва шо ми текнаа, а ги има мал милион.
Башка што исто така доста пати е рекол дека одговорноста за неуспехот е на тренерот, што тој ја прифаќа.
Многу често му ги вадат од контркст изјавите.
Коментарите за судиски грешки ги посочуваат како blame, а уопште не се цитира во статијата дека вели слаби бевме во тој и тој сегмент итн итн.
Битни се и прашањата како се поставени.
И да бојане, човек што барем малку му ги следел пресобите на Венгер нема да тресне хлупост како што тресна ти. Да не си фан на Арсенал воопшто нема ни да ти вратам, пошто под дифолт или не следиш или сакаш да ѕивкаш.

Го следам минимум 6 години активно на прес и си нема блага веза од она што ти и општо пошироката маса го мисли за Венгер и изјавите негови.[DOUBLEPOST=1457021606][/DOUBLEPOST]@Cannon Целта е да се криви и тоа што е и тоа што не е, бидејќи е "ин".
Изјавата на сликата е за челзи, а не за Динамо, чисто ако не знаеш :D (или може ја погрешно сум разбрал нешто, па мислиш да ми кажеш сам да си ја побарам таа изјава)

Ете толку ли беше тешко ?
Ја не ги следам многу пресовите и не ме интересираат. Мене ме интересира играта на тимот, а пресот и тие филозофии не. Знаеме дека Венгер е тврдоглав и претпоставував дека никогаш не ја признал вината, ама ете си признал и океј си е тоа :D

Иначе ја не ги следам трендовите, туку ги поставувам, ете @Cannon примети па ми реплицираше дека ме мразел ради тоа :icon_mrgr:
А дали тоа зошто ти го следиш Венгер на пресови значи дека заедно со канон сте единствени во фан клубов што сте за Венгер ин ? :icon_mrgr:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Каде имам пишано дека сум Венгер ин.
Јас само коментирам дека работата е покомплексна од тоа само дали Венгер треба да си оди или не и сум неутрален по тоа прашање. А тоа дека ќе си оди брзо е сигурно, дали оваа сезона или наредна е само прашањето.[DOUBLEPOST=1457023202][/DOUBLEPOST]и уште нешто никого не мразам, а уште помалку некој што не го познавам
може да не се сложувам со неговите мислења, или во жар на емоции и дискусија да се каже по некој лош збор ама далеку дека некој мразам, впрочем сите сме овде заради Арсенал :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Изјавата на сликата е за челзи, а не за Динамо, чисто ако не знаеш :D (или може ја погрешно сум разбрал нешто, па мислиш да ми кажеш сам да си ја побарам таа изјава)

Ете толку ли беше тешко ?
Ја не ги следам многу пресовите и не ме интересираат. Мене ме интересира играта на тимот, а пресот и тие филозофии не. Знаеме дека Венгер е тврдоглав и претпоставував дека никогаш не ја признал вината, ама ете си признал и океј си е тоа :D

Иначе ја не ги следам трендовите, туку ги поставувам, ете @Cannon примети па ми реплицираше дека ме мразел ради тоа :icon_mrgr:
А дали тоа зошто ти го следиш Венгер на пресови значи дека заедно со канон сте единствени во фан клубов што сте за Венгер ин ? :icon_mrgr:
Сликата е за Челзи, за Динамо сам да си видиш.
Типична македонска работа, ем не следи нешто, ем коментира за истото ко експерт. :kuracc:
Ни должиш извинување на мене и канон, одвоивме време за да те упраиме. :D
Ако следиш прес не значи ништо друго, туку дека се интересираш за клубот и сакаш да знаеш што е можно повеќе за истиот.
Сам против сите:cool:(се надевам сфати). :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Проблемот е шо си е во конфортна зона цело време, ни си имат некои закани за отказ ни курац. Никаков притисок врз него од клубов. Да завршиме 5-ти во лигава и да се пласираме за лига европа пак ќе успех за нас(пред се за тие шо го водат клубов). Да испадниме од лигава ама да исплатиме уште некој паркинг од стадионот пак ќе успех пошо нели нешто сме постигнале сме изградиле...
И друга работа е шо не успеа Емирати да го направи тврдина. Нас исти курац ни се фаќа дали играме дома или на гости. Тимојве си идет на Емирати со разретчен состав и без никаков ментален блок од типот вау играме на Емирати ни се тресат нозете не знаеме дали жива глава ќе спасиме. Си идат ебан Монако со 20% од ланскиот состав и не тепат 3-1, за Баерн и Барса да не правам муабет, за Свонси од вчера исто, за најмизерниот Челзи последниве 10 години исто, еден Олимпијакос не победи бе... А прати недај боже да играме на гости на Енфилд,ОТ и Стемфорд, на нашиве им се тресат нозете ко невина тинејџерка пред секс. Кој е најголем кривец за ова ? Играчите шо до пред 3 години ги менвевме ко пелени на бебе? Или Венгер шо неможит да направит ни добра тактика(поточно ја форсират истата безразлика дали играме со барнли или барса) и единствена промена е дали да го играт ботот Волкот или Жиру кој се трудит дефанзивно...И шо е најсмешно е при толкава слобода(никој не му се мешат од сопственициве,ни Газдис ни никој)за одбирање на играчи и трансфери не успеа да изградит некоја хемија во тимов... па здравје од наредната сезона со нов тренер во најмала рака а најдобро е со нова управа али тоа малце потешко...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Каде имам пишано дека сум Венгер ин.
Јас само коментирам дека работата е покомплексна од тоа само дали Венгер треба да си оди или не и сум неутрален по тоа прашање. А тоа дека ќе си оди брзо е сигурно, дали оваа сезона или наредна е само прашањето.[DOUBLEPOST=1457023202][/DOUBLEPOST]и уште нешто никого не мразам, а уште помалку некој што не го познавам
може да не се сложувам со неговите мислења, или во жар на емоции и дискусија да се каже по некој лош збор ама далеку дека некој мразам, впрочем сите сме овде заради Арсенал :D
Е како бе така неутрален можеш да бидеш за Венгер ин/аут ?
А за мразењето, сеа сам си кажа дека ги мразиш фановите како мене, а толкувајќи го тоа, значи ме мразиш и мене. Ама ако старите убаво рекле, кој на тебе со камен ти него со љубов :D

Се шалам со мразењето бе, ти па цел пасус на тоа си посветил :pos:

Сликата е за Челзи, за Динамо сам да си видиш.
Типична македонска работа, ем не следи нешто, ем коментира за истото ко експерт. :kuracc:
Ни должиш извинување на мене и канон, одвоивме време за да те упраиме. :D
Ако следиш прес не значи ништо друго, туку дека се интересираш за клубот и сакаш да знаеш што е можно повеќе за истиот.
Сам против сите:cool:(се надевам сфати). :D
Баш типична македонска работа, не читаш у заградата шо сум пишал...
Глеаш дека сам сум си пишал дека може и погрешно сум те сфатил...
Извини Факе, извини Канон, сеа светот е повторно убаво место за живеење, ми се врати желбата за живот :icon_mrgr:

Пак ќе кажам, пресовите не ме интересираат, а и моментално неам ни време за детално да следам шо и како се случува, ама обично ги читам статиите поврзани со Арсенал.

А иначе секогаш ми е предизвик да идам сам против сите :icon_mrgr:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Пак не сфати за сам против сите. :ROFLMAO:
Извинувањето е прифатено. :)
И македонската работа беше тоа што се инатеше дека Венгер не превземал порази на своја душа.
Во иднина гледај поарно наместо од статија, новостите да ги дознаеш од прес, зошто таму нема испревртување на работите. ;)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Мене исто многу ме нервира тоа што играчите ни се веќе 3-4 години заедно, се познаваат повеќето, а на терен делуваат како прв пат да се гледаат.Играта ни е катастрофа, никој не се движи, никој не се открива, хаос.
Порано кога ги имавме Насри, Хлеб, Фабрегас, РВП, Росицки, Аршавин, па еве и Сонг, милина ми беше да го гледам Арсенал, сите беа класа техничари, знаеа од ништо нешто да направат.Само тогаш проблем беа одбраната и голманот.
Денес поставата ни плаче за такви технички потковани фудбалери, единствен таков трикстер е Казорла, другиве се сите робусни играчи со многу лоша контрола на топка, затоа и една асална контра не можеме да направиме.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Мене исто многу ме нервира тоа што играчите ни се веќе 3-4 години заедно, се познаваат повеќето, а на терен делуваат како прв пат да се гледаат.Играта ни е катастрофа, никој не се движи, никој не се открива, хаос.
Порано кога ги имавме Насри, Хлеб, Фабрегас, РВП, Росицки, Аршавин, па еве и Сонг, милина ми беше да го гледам Арсенал, сите беа класа техничари, знаеа од ништо нешто да направат.Само тогаш проблем беа одбраната и голманот.
Денес поставата ни плаче за такви технички потковани фудбалери, единствен таков трикстер е Казорла, другиве се сите робусни играчи со многу лоша контрола на топка, затоа и една асална контра не можеме да направиме.
И со тој состав бевме најблиску да ја елиминираме тогаш страшата Барса, каде што дома му се вратиме, од 0-1 во второ полувреме, и изгубивме на Камп Ноу, со веројано најбизарниот црвен картон, на Перси, со шутирање на топката во гол аут после судиски свиреж.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Е бре маченици, како се осеќате за утре, никако претпоставувам.

Убаво е што утакмицата е рано во сабота, да помине што побрзо измачувањето и да си го терам викендот на раат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ако имало шамари во соблекувална очекувам дисциплинирано утре и да земеме барем бод. Ако решиле да не променат ништо, лесна петарда на комшиите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862


Епа дечки спремајте се за нервози денес, Гибс стартува, зошто баш денес Монреал на клупа немам појма, Ремзи на крило, Елнени стартер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom