Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.329
Поени од реакции
10.795
Ти ебам безрбетниците....
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.221
Поени од реакции
9.641
Нема потреба од коментар.Самите резултати кажуваат се.
Место катаљон зборови со пцовки и колнење до 9то колено,брз поглед во сликава...

 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
@Факе и @Cannon кoј му беше сеa крив нa Венгер, судијaтa тaкa ?
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
5.218
Поени од реакции
6.695
Ме интересира дали остана барем некој фан на форумот (или општо во светот) кој уште може да најде оправдание и оптимизам во ситуацијава.
Не сум фан :icon_mrgr:, ама ако ги тепате Тотенхем у сабота, во најлош случај после тоа коло ќе сте -6 од прво место со 8 утакмици до крајот.
Оваа коло само потврди дека и Тотенхем се смешна екипа без карактер, не само што изгубија него Вест Хем ги издоминира.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.726
Поени од реакции
13.149
Не сум фан :icon_mrgr:, ама ако ги тепате Тотенхем у сабота, во најлош случај после тоа коло ќе сте -6 од прво место со 8 утакмици до крајот.
Оваа коло само потврди дека и Тотенхем се смешна екипа без карактер, не само што изгубија него Вест Хем ги издоминира.
Види, титулта не е решена уште, посебно ако победиме со Тотенхем.

Али греота е Лестер дане ја земе, ептен греота. Не зслужуваме ние.

А Вест Хем не се воошто за потценување посебно дома и посебно вторава половина мислам дека немаат едно 10 натпревари пораз дома, ако гледаш така они се само 5 бода позади нас, а треба да играме со нив, во најлош случај ако изгубиме од Тотенхем а Вест Хем победи разликата ќе биде само 2 бода :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.457
Поени од реакции
26.425
Не сум фан :icon_mrgr:, ама ако ги тепате Тотенхем у сабота, во најлош случај после тоа коло ќе сте -6 од прво место со 8 утакмици до крајот.
Оваа коло само потврди дека и Тотенхем се смешна екипа без карактер, не само што изгубија него Вест Хем ги издоминира.
Знам дека е така, ама не гледам со која игра и со кое понашање балериниве би стегнале заби и би се избориле до крај.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
Сме се сoбрaле се предaвници у фaн клубoв, местo зa Арсенaл нaвивaме зa Лестер :icon_lol:
@Cannon

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
563
Поени од реакции
289
Ремонт, целосен, ко на југо од 82ра година. Волклот (конечно) треба да се избрка, Окс исто, Фламини па и Казорла ако не оваа тогаш идната сезона, години го стигаат и ќе се влече као и Росицки кои исто така треба да си ја побара среќата на друго место, доста сентименталност, ќе ги чуваме во тим затоа што „некогаш биле добри“ и придонесувале за клубот, па јеботе ова е БИЗНИС да се разбереме а во БИЗНИС НЕМА ЕМОЦИЈА . . . Се што не чини треба да се отстрани. Може да се купи Канте од Лестер, Ројс и еден штопер класа, Габриел измена да се кали, Мертесакер назад во Германија, Кош прва постава :) Плус, Бељерин е ок, али да не се лажеме, он треба да „учи од некого“ а не да игра прва постава, многу нестабилно игра во последно време. Мислам дека е супер ако им го грабнеме Ивановиќ на Челзи, исто како Чех, ќе си замине на лето а ќе биде ефтин (не дека Чех беше ефтин за голман). . . А верувам дека во него има уште 2-3 сезони, таман да го научи Бељерин занает. Тоа е тоа од прилика. За Венгер не сакам да коментирам, искрено не знам дали сакам да си оди или не . ..Али дефиниивно треба промена и свежа крв.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.221
Поени од реакции
9.641
@Bojan Van Buuren Тагот и прашањето наменети за мене и @Cannon ти се апсолутно непотребни. Понепотребни дури и од твојте коментари дека Ремзи игра добро во последно време и дека Жиру бил најслаб против Лестер дома.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.626
Поени од реакции
11.212
Не, фудбалот уопште не е бизнис. Ако го глеаме како бизнис тогаш треба сите добри играчи да ги продадеме за добри суми и да си свиркаме негде на средина на табела...
За тоа дека не треба да чуваме некој у тим ради сентименталност се слагаме, ама за муабетот со Белерин... не.
Кој е подобар од Белерин ?
Дека му треба некој за да учи дополнително, да, ама дека не е материјал за прва постава ?!
Иванович со 30 и кусур години очекуваме да игра подобро од Белерин ?!
Иванивич ни пола од топките шо ги стига Белерин нема да ги фати.
Супер си е Белеринката, само искуство му треба и поише одмор.
Боље да земеме добра замена за него отколку да бараме некој за прва постава, а Белерин да биде замената.

@Bojan Van Buuren Тагот и прашањето наменети за мене и @Cannon ти се апсолутно непотребни. Понепотребни дури и од твојте коментари дека Ремзи игра добро во последно време и дека Жиру бил најслаб против Лестер дома.
Ама шо ги мешаш Ремзи и Жиру сеа ?
Ја убаво побарав да ми дадеш линк од прес кај што Венгер кажува „ја сум крив за поразов, направив грешки“ а не кај шо се жали дека некој друг или нешто друго му е криво.
Уствари тој муабет ја со Канон го праев, а ти дојде ко џокер у покер и ми пиша дека ја ништо не сум знаел и дека не сум изглеал ниеден прес.
Еве и да не сум изглеал ниеден прес, дај ми ти негова изјава кај што го кажува тоа ја што го посочувам, зошто ете ти одлично го следиш Венгер и ги глеаш сите негови пресови.
Ти место тоа избра да ме игнорираш, па тек сеа се јави од коа си мислел вечерта што да ми реплицираш, а на крајот ипак ништо не си смислил и џабе си го потрошил времето...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
5.218
Поени од реакции
6.695
Види, титулта не е решена уште, посебно ако победиме со Тотенхем.

Али греота е Лестер дане ја земе, ептен греота. Не зслужуваме ние.

А Вест Хем не се воошто за потценување посебно дома и посебно вторава половина мислам дека немаат едно 10 натпревари пораз дома, ако гледаш така они се само 5 бода позади нас, а треба да играме со нив, во најлош случај ако изгубиме од Тотенхем а Вест Хем победи разликата ќе биде само 2 бода :)
Ако не земете 3 бода у сабота, сите други калкулации паѓаат у вода - барем за вас фановите. Титулата Арсенал ќе ја изгуби од тимови кои и сами незнаат како се у оваа позиција.

На Венгер не ми стои дека ќе му дадат отказ дури и да изгуби титула... ги остварува зацртаните цели на клубот веќе којзнае колку години по ред, ако му дадат отказ ќе треба да вложат многу пари, а не сум сигурен дека Арсенал ќе може да искешира 150+ мил. со тие спонзорски договори.
Кеш резервите не влегуваат во пари за трансфери.
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.221
Поени од реакции
9.641
Screenshot_2016-03-03-16-59-19.png
Види Динамо Загреб изјава.... Ова се онака од прва шо ми текнаа, а ги има мал милион.
Башка што исто така доста пати е рекол дека одговорноста за неуспехот е на тренерот, што тој ја прифаќа.
Многу често му ги вадат од контекст изјавите.
Коментарите за судиски грешки ги посочуваат како blame, а уопште не се цитира во статијата дека вели слаби бевме во тој и тој сегмент итн итн.
Битни се и прашањата како се поставени.
И да бојане, човек што барем малку му ги следел пресовите на Венгер нема да тресне вакво нешто како тебе... Да не си фан на Арсенал воопшто нема ни да ти вратам, пошто под дифолт или не следиш или сакаш да ѕивкаш.

Го следам минимум 6 години активно на прес и си нема блага веза од она што ти и општо пошироката маса го мисли за Венгер и изјавите негови.[DOUBLEPOST=1457021606][/DOUBLEPOST]@Cannon Целта е да се криви и тоа што е и тоа што не е, бидејќи е "ин".
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
Свонси доби натпревар од кој се одкажа нивниот менаџер уште пред да започне со тоа што повлече 6 првотимци да ги одмори за со палас викендов.Но тие 11 што играа вечерва беа многу пожелни за победа за опстанок одколку овие 11 од арсенал за победа поблиску до титула. Свонси изигра без стратегија како да нема што да изгубат а арсенал изигра без стратегија како веке да го добиле натпреварот. Уште еднаш се потврди она што го мислам одамна за Венгер, тој е одличен менаџер но никаков стратег. Одличен менаџер прави многу пари за клубот со мали вложувања години наназад.Тоа му одговара на раководството од клубот и затоа Венгер нема никаков притисок од клубот се додека е во топ 4. Но за титула треба стратег не менаџер. Го имаме најдобриот напајгач во лигата со глава Журу, против одбрана која неможе да му парира во скок а до 70мин сите центаршутеви одат по земја. Кембел најрасположен за игра го вади надвор во 65мин. Стариот прави измени по позиционирање на играчите не по некоја стратегија и потреба.Волкот може да игра напајгач само во некоја друга лига во мидл клас екипа. Нема снага, нема дриблинг, има само брзина која неможе да ја искористи во вакви мечеви затоа што средниот ред на арсенал е 20м од голот и цела притивничка одбрана е во 16м. Санчез е далеку од она што беше и треба да влезе како замена затоа што сите напади по неговата страна заглавуваа кај него. Кога ги имаш Велбек и Жиру на терен сите напади треба да одат со високи центаршутеви. Кога ги имаш волкот и санчез во напад средниот ред трева да ја гради игрта на половина од теренот за да ја извлечат противничката одбрана на 25-30м и со добар пас во празно може да ја искористат брзината за да излезат сами пред гол. Тоа е градење стратегија према противничкиот тим, и главните карактеристики на играчите кои ги поседува тимот. А Арсенал на секој меч со сите играчи игра на истиот принцип, затоа гледаме вртење со топката околу 18м со цел противнички тим пред топка и ниеден удар кон гол затоа што тешко се доага во позиција кога има 20 играчи на толку мал простор. Кога ке видам како тимот игра различно со различни противници тогаш ќе може да се надеваме на титула и ќе речам дека Венгер е менаџер кој може да го однесе Арсенал до титули. Сега засега е менаџер само на стара слава.Видете кога последно освоил титула и со кој играчи на сите позиции имал играчи во првите 5 најдибри во лигата, а сега во тимот ги нема такви фудбалот напредна многу ако не можеш да ги купиш најдобрите играчи тогаш треба да си најдобриот стратег за да си најуспешен а Венгер не е стратег тоа ми го покажува секој натпреват затоа не се надевам на некој поголем успех дури не видам примена во начинот на игра зависно од противникот.
 
На врв Bottom