Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Vaka ili taka, po kojznae koj pat go okrkavme...
Toa na krajot na Wenger so mu go pravea bese skroz nepotrebno.
Ne e nisto bitno, treba da se misli za ponatamu.
Edna utakmica ne smee da rasipe se so e izgradeno, a dosta e izgradeno...
GLAVATA GORE, SEZONATA E NASA
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Судиата никој не упропасти си има таков критериум секој контакт го санкционира
Во чиста случајност не го санкционира пеналот врз Аршавин, а според учебниците се свири пенал, оти не ја допре никако топката, Тој Флечер или кој и да беше !

Сепак се знае дека Дин е секогаш против нас, каде имаме само 2 победи на 21 натпревар кога тој водел !

Лани на Ебуе црвен, преклани, на Хлеб, мислам црвен во купот !

Но како и да е, иако немавме спортска срека, сепак мислам дека не требаше да загубиме !

Од овој агол и неможе да се види убаво,ама ФАКТ Е дека пред контактот Руни паѓа!!!Глума? Што не е јасно овде?
Од УЕФА сакаат да го казнат на Дуду,за слично добиен пенал,а вие викате чист пенал ццц
Гледам дека се расправте за пеналот !? Не знам што да речам, но според мене сите судии ова го свират ! Немаше контакт тоа е јасно, но Алмуниа не ги извлече рацете на време, и тоа беше пресудно, а за Дуду беше чиста глума бидејки немаше никаков контакт ! А плус ако додадеме дека на ова суди и Мајк Дин кој е лесен на картони и пенали, мислам дека нема што да се буниме ! Можеме да се лутиме само за тоа дека немаше пенал врз Аршавин, според мене !

Нашиот дух мора да се види на Сити Граунд за две недели ! Добро е дека има пауза па Венгер ке може да ги смири страстите ! Диаби е несрекен денес, но него не сум му лут, оти тоа е човечка грешка ! Пред се сум лут на Алмуниа кој немаше никаква потреба да излегва, бидејки Руни не ја стигаше таа топка !

Но, доколку победима против Сити, а верувам дека да, мислам дека ке бидеме многу подобри во текот на сезоната !

Порано, потестувам, Ние бевме шампиони, губевме од Јунајтед и дома и на гости, а сега Јунајтед беа шампиони, па ние само 1 бевме поразени во 3-4 години !

Така, да, ова мене ништо не ми значи !

Имаме еден дуел помалку, кој ке го победиме со Болтон, и имаме 3 бода помалце од првиот ! Тоа не е ништо !
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Гледам дека се расправте за пеналот !? Не знам што да речам, но според мене сите судии ова го свират ! Немаше контакт тоа е јасно, но Алмуниа не ги извлече рацете на време, и тоа беше пресудно, а за Дуду беше чиста глума бидејки немаше никаков контакт ! А плус ако додадеме дека на ова суди и Мајк Дин кој е лесен на картони и пенали, мислам дека нема што да се буниме ! Можеме да се лутиме само за тоа дека немаше пенал врз Аршавин, според мене !
Па мајке ми,како старуваа врз Арша,не досуди пенал,а досудија на оваа глума на Руни.Ќе ти поставм слики и можеш да видиш дека се фрла пред време,ке видиш дека е сум во право и дека не требаше да биде досуден пенал.
Плус за секој прекршок добивавме жолт,а ако ја прочита изјавата на Венгер јасно ке ти стане за што станува збор.

Тракторска линија прави со левата нога,сега јасно ти е?
 
В

Вори

Гостин
Не беше пенал..
Алмунија немаше никаков контакт со Руни,овој професионално одглуми и судијата досуди пенал,кој беше во корист на Јунајтед.
Впрочем тој пенал ја реши утакмицата..
Како и да е,судиски грешки имало и ќе има,тоа нема да се смени.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Криво ми е што не досудија пенал за нас,кога го урнаа Аршавин,тоа е уште поголемата неправда.Многу грешки во еден натпревар.
ПЛЕМЕТО НЕГОВО!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
I kicked the bottle of water when the goal was cancelled from disappointment and the fourth official called the referee and sent me off. Frankly, I don’t know what to say. Thirty seconds to go. It was really spectacular. I didn’t even know where to go. He told me to go into the stands, but there was no way to get into the stands. Just because I kicked a bottle of water, I didn’t say a word to anybody. And it was quite a good kick."

цитат од арсенал.цом ! Не е салам !

quote=LoGiX;2872135]Па мајке ми,како старуваа врз Арша,не досуди пенал,а досудија на оваа глума на Руни.Ќе ти поставм слики и можеш да видиш дека се фрла пред време,ке видиш дека е сум во право и дека не требаше да биде досуден пенал.
Плус за секој прекршок добивавме жолт,а ако ја прочита изјавата на Венгер јасно ке ти стане за што станува збор.

Тракторска линија прави со левата нога,сега јасно ти е?[/quote]


Секако дека не е пенал, не велам дека е, но сите судии за оваа глума ке досудат пенал ! Виде дека Руни не може да ја стигне топката, и се фрли, тоа е мајсторијата ! А запримети дека Дин беше 40 метра далеку од настанот ! Дека не е пенал, не е ! Ама ако има ваква иста ситуација овие дена, запримети дека Дин ке досуди пак пенал !

А тој дека не мрази, не мрази, ама што да се прави !
 
В

Вори

Гостин
Криво ми е што не досудија пенал за нас,кога го урнаа Аршавин,тоа е уште поголемата неправда.Многу грешки во еден натпревар.
ПЛЕМЕТО НЕГОВО!
Верувај знам како ти е..
Лани полуфинале ЛШ,збеснав заради идиотот Овербо,ама ај,не може да се смени тоа.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Криво ми е што не досудија пенал за нас,кога го урнаа Аршавин,тоа е уште поголемата неправда.Многу грешки во еден натпревар.
ПЛЕМЕТО НЕГОВО!
Се сложувам ! Тоа е она кое ме нервира ! Ама !!!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Баба ми без очила ке видеше дека овде има пенал!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Апсолутно Да, ама што можеме ние ! Само да се нервираме за глупости, да си поминам очајно на легенда како Ван Гог, кој доага еднаш во Македонија, заради Мајк Дин !

“I kicked the bottle of water when the goal was cancelled from disappointment and the fourth official called the referee and sent me off. Frankly, I don’t know what to say. Thirty seconds to go. It was really spectacular. I didn’t even know where to go. He told me to go into the stands, but there was no way to get into the stands. Just because I kicked a bottle of water, I didn’t say a word to anybody. And it was quite a good kick."

:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
On being sent off at the end of the match…
“I kicked the bottle of water when the goal was canceled from disappointment and the fourth official called the referee and sent me off. Frankly, I don’t know what to say. Thirty seconds to go. It was really spectacular. I didn’t even know where to go. He told me to go into the stands, but there was no way to get into the stands. Just because I kicked a bottle of water, I didn’t say a word to anybody. It was quite a good kick."


Кои Цар

Се надевам дека ке остане како тренер на Арсенал уште многу многу години .Неможам да го замислам Арсенал без Венгер


There's only one Arsene Wenger.

 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Дури во 97 минута и при негатива на неговиот тим, тој знае да направи ваква глупост, на која мора да признаам се изнасмеав !

Навивачите на Јунајтед ми шлукаа, тука, бидејки имаат респект спрема него !

п.с. Никој не може да го замисли Арсенал без Венгер, сега и во наредните 20 години, каде ке биде !

Човекот е цар, и во изјави и во се !:pos2::pos2:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Баба ми без очила ке видеше дека овде има пенал!
Океј е сето тоа, но сети се, Аршавин баш веднаш по таа акција го постигна погодокот. Така да, ако беше пенал пак ќе беше погодок или можеби ќе го одбранеше Фостер, а вака постигна погодок Аршавин. Не викам дека не беше тоа судиска грешка, но ете се случи тоа.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Највеќе ми е криво што Дин беше одма до Аршавин и не ми е јасно како не го виде тој апла пенал. За Руни беше 20 - 30 метри сигурно.

Тоа е за жал фудбалот, дечките имаат право, оваа глума тешко дека некој судија ќе ја приметеше.

пс. Венгер цар! Успеа да ме развесели до максимум =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom