Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Се повеќе ме воодушевува тимов.Се игра на максимално добро ниво и ми се чини дека ако го задржиме истиов состав за следната сезона ќе бидеме спремни да ги освоиме сите фронта.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Се повеќе ме воодушевува тимов.Се игра на максимално добро ниво и ми се чини дека ако го задржиме истиов состав за следната сезона ќе бидеме спремни да ги освоиме сите фронта.
Се согласувам...само мора да земеме барем едно засилување... среден дефанзивен... може еден бек...централен... и шпиц мислам нема да ни треба:smir:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Мислам дека најдобра е формацијата како што кажа Сашо Арсенал 4-5-1 со еден класичен шпиц...Ако случајно имаме негатива имаме предност со тоа што реваншот го играме дома и на Олд Трафорд имаме шанси да калкулираме...Затоа пред тој натпревар една доза шпекулации....

Англиски таблоид Sun вика вака:

Дуелот на Олд Трафорд ке биде спектакал над спектаклите“ . Во среда се очекува да биде исполнет стадионот и над неговиот капацитет, кој изнесува 75,000 илјади...Досега рекордот беше 75,166 лица, а картите се веке во продажба...Навивачите на Арсенал ке добијат 7,000 карти, а на Емирати навивачите на Јунајтед ке добијат 3,500 карти, двојно помалце.

Венгер: „Веке знам како ке изгледа составот за со Јунајтед“. Менаџерот на Арсенал рече дека знае како ке игра на Олд Трафорд и дека сите кои се повредени ке останат на клупа. „Единствено нешто знам е дека РвП и Росицки нема да играат на овој дуел. Се друго е можно„ - изјави Венгер за реномираниот англиски дневник.

Англискиот дневен весник Times изјавува:

„Венгер е победник“ Секако дека тренерот на Арсенал знае да поебдува и освојува титули и тоа ке го докажи со Јунајтед и тоа на Олд Трафорд. Иако Јунајтед е подобар овие неколку години во титули но никогаш не го победил Арсенал толку лесно во последните години. Не заборавајте дека Венгер има подобар биланс со Сер Алекс и тоа може да биде пресудно во овој двомеч.

Глејзер: „Да не беше Нина сега ке го имав Арсенал“ Сопственикот на Јунајтед јавно се изјасна дека прво сакал да го купи Арсенал но неговата „колешка“ не го доволила тоа. Нина рекла дека не дозволува нивниот тим да го купат двајца кои немаат врска од фудбалот и дека ке се залага за интересите на Арсенал се додека може и има потреба од тоа - изјави Нина.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Незнам во моментов што да мислам...дали би било подобро да не купел тој...или Нина во право била зашто сепак незнаат ништо од фудбал...само сакаат пари и да поседуваат нешто...ама буквално незнам што и како да мислам...ваљда зашто спијам уше...али сепак... можда боље би било кога би не купиле тие... но проблеми многу со Венгер ќе имаа...али исто дозволуваат ангажмани на млади таленти посебно бразилска а и Француски не би праеле проблеми...така да тука ќе се најделе со Венгер у ист смер.... :toe:
Едноставнооо неелиии... неам поим... Арсенал си е Арсенал кој и да го поседува... тој се наоѓа у срцата на секој топџија... толку знам...другото е нивна политика:helou:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Се повеќе ме воодушевува тимов.Се игра на максимално добро ниво и ми се чини дека ако го задржиме истиов состав за следната сезона ќе бидеме спремни да ги освоиме сите фронта.
Мора Венгер да го задржи тимов, ниту еден од носителите на играта да не дозволи да си замине, може да донесе двајца/тројца како засилување и плус наш Томче ќе биде едно огромно засилување за следната сезона.

Аршавин, Насри, Фабрегас, Волкот, Росицки, Сонг и плус уште еден како ДМ (можеби Јаја :vozbud:)... убиствен среден ред, ќе нема кој да не сопре. :vozbud:

Еден централен дефанзивец како дополнение и за нас нема да има зима. :)

--------------------------------------

Арсенал во својата историја во европските натпреварувања успеал да стигне до полуфиналето 6 пати. Интересно е тоа што секогаш се пласирал во финалето т.е. ги елиминирал сите 6 противници во полуфиналето. Нека продолжи одличната ваква серија. :pipi:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:pipi::pipi: Дај боже така да продолжиме... пласман во финалето би значело многу за овие играчи...а ако уште и освоиме... овој тим ќе има толку самодоверба и морал... што следната сезона нема да можат да не сопрат...:smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:uvo::uvo::uvo: Koга се повредиле и тие 2цаааааааа:tapp::tapp::tapp:
Не Не силвестре со Манчестер игра...шо сака нека е....а Гибз ни треба:toe:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Стварно незнам што кажам за повредите:nesum:

п.с:pos2:
со барселона игра :duel:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
http://www.arsenal.com/news/news-archive/wenger-to-make-late-calls-on-defensive-duo

Настапот на Силвестре и Гибс е неизвесен утре поради повреди, многу проблеми ќе имаме по таа лева страна ако некој од двајцата не биде фит утре...
Jас мислам тоа е тактика на Венгер....И Фергусон така правеше на Меаца никој не е способен за игра од одбраната па на крај..... тоа е тоа се молам да е вистина,Спортски поздрав нека победи подобриот,а потоа и Шампион нека е! :smir:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Хари Потер? Немој не ме радуј.... :pos2:
малку со шега да се догура до вечер... коа ќе сме под стрес.... многу жежок меч....секоја утакмица меѓу Венгер и Ферги ... некако нив ги зближува а ние само се нервираме и се повеќе од ривалство ќе се нервираме и секако навиваме ... и дочекуваме победи.... е сеа вечер...се прифаќа и 1-1...2-2....3-3.....само пораз не....:smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Луѓе ајде со среќа вечер,се надевам на фер и коректен натпревар и нека победи подобриот.:helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ај со среќа вечер, да ги тепате и во финале да ве гледаме:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom