Фан Клуб: Аргентина

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Чекај малце, ти збориш за тој Игуаин кој што после мечот со Лион го пцуевте, го бркавте, го правевте од гомно подоле? Или грешка сум јас?
И сеа кажуваш тука дека очигледен бил изборот на Марадона?
Колку сте вие контрадикторни....

Неам намера да се карам кој е боље ама ова коментариве ви се како на дете од второ оделение кое го гледало само меси како дрибла...
Не, зборувам за Гонзало Игуаин, две сезони по ред најдобар стрлец на Реал Мадрид (не знам кој пат го повторувам ова), ако еден натпревар (во кој патем кажано цел тим на Реал потфрли) од 50+ изиграни е клучен за одлуката дали некој ќе игра за национална селекција или не, тогаш не знам, поставени се нови граници на некава си фубалска логика.


И најди мое мислење кај шо сум го пцуел па после користи го како аргумент против мене, не си врти муабет како шо ти одговара.

И стварно преку полов орган со дискусијава, реплицирав оти имаше стварно ретардирани мислења, ама факт е, и Милито да игра нема да биде грешка, за жал или не Марадона е тој кој го прави изборот, може го игра Игуаин оти гледа иднина во него, тој, Меси и Кун можат да играат заедно во врвна форма барем уште на две СП-а, си прави партнерство што ќе трае, никој не може да му замери, а и добро делува за сеа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ист квалитет, ист тип на играчи, двајцата во форма... едина причина која можеби би го ставила Милито пред Игуаин е тоа што ова му е последно СП... али Марадона коа веќе не го повика Занети каде што е ист случај, и каде што овој е подобар од цела одбрана на Аргентина... не се чудете што го игра Игуаин.

А и Игуаин му се оддолжи денеска за довербата, хет трик на СП, против кого и да е не е мала работа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.438
Поени од реакции
13.842


Една слика, милион зборови. :)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
si kupiv maicka Argentina, i mnogu mangupski mi stoi :)))))
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
si kupiv maicka Argentina, i mnogu mangupski mi stoi :)))))
Тутууууу, со среќа:) стави и натпис, кој ме гледа накриво ќе жали на крај:tv:

--- надополнето ---

Хиго...Ние го игравме својот стил и тоа е она што не донесе до оваа победа. Ние победивме заслужено и ние ќе продолжиме да го играме нашиот стил.

Марадона...Све е во ред.
Ветеранот Верон се враќа од повредата и во Петокот тренираше со резервниот тим, вели дека добро се чуствува. Тевез и Самуел(Самуел изјави дека се чуствува добро) можда ќе бидат резерви против Грција поради проблеми со левата нога, а и ништо чудно Маскерано да не заигра пошто има жолт(да не добие уште еден, па да паузира во 1/8 финале).
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
si kupiv maicka Argentina, i mnogu mangupski mi stoi :)))))
ццц педериште си, првокаторско!!! ќе видиш ти :pipi:
абе миќо, ај да гледаме заедно некоја утакмичка на аргентина коа за виола не се договоривме, пиши да знам ако треба и на работа да не одам тој ден :tv:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872

Himno Nacional Argentino Lyrics:
Oíd Mortales
el grito sagrado
libertad,
libertad,
libertad
Oíd el ruido de rotas cadenas
ved el trono a la noble igualdad
Ya a su trono dignísimo abrieron
las provincias unidas del Sur
y los libres del mundo responden
al gran pueblo argentino salud.
Y los libres del mundo responden
al gran pueblo argentino salud.
Sean eternos los laureles
que supimos conseguir
sean eternos los laureles
que supimos conseguir
coronados de gloria vivamos
o juremos con gloria morir
o juremos con gloria morir
o juremos con gloria morir....

--- надополнето ---

Greece focus on stopping Argentina attack:pos2:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Дали знае некој дали Меси ќе игра утре или ќе го одмара Марадона ?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Дали знае некој дали Меси ќе игра утре или ќе го одмара Марадона ?
Ќе игра 100% " Греота е таков играч да седи на клупа" - зборови на Марадона.
И најверојатно ќе биде капитен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom