Фан Клуб: Аргентина

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе да му еб.м матер, па претеравте со Милито веќе...чим седи на клупа значи има причина, а ако сте толку паметни?! пријавете се за следното Светско да бидете тренери на Аргентина и ставајте го Милито во прва постава(Занети и Камби чувајте ги за тогаш):tapp:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.889
Не џабе викаат дека сликата вреди повеќе од 1000 зборови.



тоа е тоа иднината на Аргентина, Милито не се вклопува овде.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не џабе викаат дека сликата вреди повеќе од 1000 зборови.



тоа е тоа иднината на Аргентина, Милито не се вклопува овде.
Дај боже да го кренат непроценливиот трофеј веќе кога се иднината!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислам дека ироничен му беше постот на Каталонец5, зошто јадат гомна за Хиго:toe:
Па нормално дека ќе му биде ироничен постот кога вика дека од 3 шанси 4 гола ќе дал!!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе повеќето овде не ни знаете колку средби има Игуаин во репрезентациија па ќе ми зборите одлично бил вклопен.Па тој беше повикан само за последните две кфалификации со Перу и Уругвај.Палермо играше повеќе од него со Меси и Агуеро.
Со Марадона на чело најмногу четврт финале џабе им е дрим тимот кога Бразил и со втор тим ги победува.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе повеќето овде не ни знаете колку средби има Игуаин во репрезентациија па ќе ми зборите одлично бил вклопен.Па тој беше повикан само за последните две кфалификации со Перу и Уругвај.Палермо играше повеќе од него со Меси и Агуеро.
Со Марадона на чело најмногу четврт финале џабе им е дрим тимот кога Бразил и со втор тим ги победува.
Абе ние знаеме колку играл Хигуаин за Аргентина,туку Хигуаин подобро се вклопува во овој систем со овие напаѓачи.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.192
Поени од реакции
4.034
Ах што се палите вака ке ве видам во 1/8 финале,највероватно со Франција ке паднете бидејки они би требало да завршат 2 во група Б!!Ајде тогаш да го видиме Игуаин дали ке даде барем еден гол:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе сеа му ги наместија на тацна головите на Игуаин и се запаливте и тоа против Кореја,ке видите дали ке мрдне коа ке му дојде појака репрезентација!!!Никогаш не дава голови против појаки противници слушајте ми го муабетот ке праиме муабет во 1/8 финале или 1/4 зависи кога ке падне некоја јака!!
Да да, секоаш се губи на важни утакмици, еве веќе четврто СП со Аргентина тек сеа дава хет трик :Ѕ

Абе повеќето овде не ни знаете колку средби има Игуаин во репрезентациија па ќе ми зборите одлично бил вклопен.Па тој беше повикан само за последните две кфалификации со Перу и Уругвај.Палермо играше повеќе од него со Меси и Агуеро.
Со Марадона на чело најмногу четврт финале џабе им е дрим тимот кога Бразил и со втор тим ги победува.
Така ако глеаш повеќето од вас кој сега мислите Диего Милито го измислил фидбалот за истиот веројатно мислевте дека е булевар у Буенос Аирес, пред да дојде у Интер, that is...

Џабе кењате, Милито и Игуаин се многу сличен профил на играчи, со мала разлика шо првиов врвот на кариерата го достигнува на 30+ години, додека Игуаин од 19 игра у врвен клуб и веќе на 22 е две сезони по ред најдобар стрлец во истиот, тежок избор за Марадона, мајке ми...

А и да го имаш Милито у случај да не одат работите како шо треба од 60-70 минута на изморена одбрана не е така лоша работа.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Момци што мислите дали ќе стигнеме до полуфинале???...се паѓаме со Група А и од наша Група во 1/8 и 1/4. Ако грешам нека ме поправи некој.:toe:
На ова прашање никој не ми одговори!!!...????

--- надополнето ---

Ах што се палите вака ке ве видам во 1/8 финале,највероватно со Франција ке паднете бидејки они би требало да завршат 2 во група Б!!Ајде тогаш да го видиме Игуаин дали ке даде барем еден гол:toe:
Еј брат дај олади веќе малце...да те е.е Милито:zid:
Да сум на местото на Марадона, ни јас не би го ставал Милито, зошто? Поради тоа што на младите би им дал предност пред "дедото". Па ако сака нека има и 10 пати ЛШ освоено.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.192
Поени од реакции
4.034
На ова прашање никој не ми одговори!!!...????
Еве како ке играте според мене во 1/8 против Франција(2 во група Б) а потоа во 1/4 ако поминете ви доаѓа Германија!

--- надополнето ---

На ова прашање никој не ми одговори!!!...????

--- надополнето ---



Еј брат дај олади веќе малце...да те е.е Милито:zid:
Имам право на мое мислење,и не го спомнав тука Милито туку само пишав дали Игуаин ке даде гол против појака екипа
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Еве како ке играте според мене во 1/8 против Франција(2 во група Б) а потоа во 1/4 ако поминете ви доаѓа Германија!
Во 1/4 би ни се паднал победникот од дуелот Група А првите/Група Б вторите...

Па не сум сигурен дали во 1/4 финале се паѓаме со овие што ги спомнав?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ЕЕЕЕЕ достате веќе со игуаин и милито..готово милито е подобар но игуаин повеќе се вклопува во концепцијата на марадона и засега ја орпавдува зададената шанса...искоментирајте нешто во врска околу денешниов натпревар на пример ди мариа изигра солидно исто и маски родригез...одлична игра на месси и на тевез..исто така и агуеро откако влезе ги исшета малце дефанзивците на кореа....се надевам дека ќе ја задржат формата за следните натпревари а посебно за во осминафиналето против мексико/уругвај/франција..против педерите претпоставувам марадона ќе игра со пасторе агуеро и милито за клучните играчи да земат здив..во одбрана би требало отиаменди да оди десен бек и маскерано стандарт ќе игра на секој натпревар....
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Нека остане така Милито подобар од Игуаин.Крај на дискусијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom