Фан Клуб: Академија Пандев

mm8

Член од
28 август 2017
Мислења
8
Поени од реакции
14

Фудбалскиот Клуб ,,Академија Пандев" е клуб лоциран во југоисточниот дел на Република Македонија, односно градот Струмица. Сениорскиот тим на ФК Академија Пандев во моментот се натпреварува во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ).

Академијата е формирана во 2010-та година од страна на македонскиот фудбалер Горан Пандев, по што и Академијата го носи неговото име. Академија Пандев, официјално од 2014-та година формираше свој сениорски тим кој што се натпреварува во Македонија. Во 2017-та година, официјално по прв пат , тимот на ФК Академија Пандев беше промовиран во ПМФЛ.

Домашен терен: Стадион Младост, Струмица
Капацитет: 7,500
Основач: Горан Пандев
Тренер: Панче Стојанов
Натпреварување: Прва Македонска Фудбалска Лига

Официјален фан клуб на ФК Академија Пандев на Кајгана.
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
ме интересира нешто, чии утакмици се повеќе посетени, тие на академија пандев или тие на беласица?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
ме интересира нешто, чии утакмици се повеќе посетени, тие на академија пандев или тие на беласица?
Исти курац се мислам... може е мала разликата , сепак кога Беласица би влегла во прва лига, секако ќе има многу многу повеќе од Академија.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
@ultras1988 има ли шанси да направите некоја фузија со академијава бе? Греота е тим ко Беласица да седи во втора лига. Од фузија ќар ќе имаат сите. Ем децава ќе играат пред полн стадион (со квалитетот на академијата и реномето на беласица ќе има силна посетеност) и ќе набилдаат искуство, ем Беласица конечно ќе се врати при врвот.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
@ultras1988 има ли шанси да направите некоја фузија со академијава бе? Греота е тим ко Беласица да седи во втора лига. Од фузија ќар ќе имаат сите. Ем децава ќе играат пред полн стадион (со квалитетот на академијата и реномето на беласица ќе има силна посетеност) и ќе набилдаат искуство, ем Беласица конечно ќе се врати при врвот.
Ја колку што знам Пандев и Пинда очи нејќат да си видат а не па да се спојат. Башка Беласица и онака идната сезона во прва лига ќе игра, освен ако се смени нешто зимоска па Брегалница може да ги престигне али не верувам.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
@ultras1988 има ли шанси да направите некоја фузија со академијава бе? Греота е тим ко Беласица да седи во втора лига. Од фузија ќар ќе имаат сите. Ем децава ќе играат пред полн стадион (со квалитетот на академијата и реномето на беласица ќе има силна посетеност) и ќе набилдаат искуство, ем Беласица конечно ќе се врати при врвот.
Има затоплување на односи колку знам, доби Пандев и дрес од управата, имаше и објава за него кога играше репрезентација, се средија некој нивни меѓусебни натегања па ете сега место на Кукуш играат на Младост, ама искрено многу не знам бидејќи одамна не сум близок во тие кругови, посебно што одамна не одам на стадион.
А придобивките од тоа ги знаеме сите, баш вчера случајно зборевме во таков случај би биле можеби и конкурентни на Вардар за титула, но ситуацијата е таква каква што е , па за понатаму ќе видиме.
Со самото играње на Младост и плаќање на рента, Пандев на некој начин е еден од поголемите финансиери во Беласица, не директно но сепак е.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Стојчевски од Силекс
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
Какви само идиоти го водат овој клуб, мајко моја.
Колку само лош потег со забранава направија, мотивираат луѓе кои не стапнале на стадион со години да се вратат на трибина.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
82
Поени од реакции
14
Какви само идиоти го водат овој клуб, мајко моја.
Колку само лош потег со забранава направија, мотивираат луѓе кои не стапнале на стадион со години да се вратат на трибина.
Зар враќање на трибини на народ е лоша работа? Не те разбирам баш... Инаку врв на срамовите е што градско Струмичко дерби се игра во селата меѓу нивите... тоа со забраната за гостински навивачи е како цреша на тортата .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Какви само идиоти го водат овој клуб, мајко моја.
Колку само лош потег со забранава направија, мотивираат луѓе кои не стапнале на стадион со години да се вратат на трибина.
ja bi rekol deka se bas pametni. upravata na belasica recisi gi isfrli od strumickiot stadion so smesnoto baranje da jade celata ekipa na akademija pandev vo nivniot restoran i da im pravat promet za da smeat da go koristat stadionot (za koj sekako trebaa i kirija da platat), pa mora da se glupavi od upravata na akademija pandev sega da prifatat protiv belasica da igraat na nivniot stadion i uste parite od vleznicite da im gi ostavat. ne gledam nikakva pricina sega da popustaat za gostinski navivaci (nesto sto btw i za drugite vazi, ova ne go izmislile za belasica), bas takov tretman e potreben za reketarite koi ja vodat belasica.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
ja bi rekol deka se bas pametni. upravata na belasica recisi gi isfrli od strumickiot stadion so smesnoto baranje da jade celata ekipa na akademija pandev vo nivniot restoran i da im pravat promet za da smeat da go koristat stadionot (za koj sekako trebaa i kirija da platat), pa mora da se glupavi od upravata na akademija pandev sega da prifatat protiv belasica da igraat na nivniot stadion i uste parite od vleznicite da im gi ostavat. ne gledam nikakva pricina sega da popustaat za gostinski navivaci (nesto sto btw i za drugite vazi, ova ne go izmislile za belasica), bas takov tretman e potreben za reketarite koi ja vodat belasica.
Da bideme iskreni tie pari od vleznicite nema nisto da im smenat ni na Belasica nitu na A. Pandev, bez razlika kolku i da im se losi odnosite za dobroto na fudbalot i Strumica, trebase da dozvolat derbito da se odigra na gradskiot stadion...
Ama, neli sekade se igra fudbalot samo za publika samo ovde ne...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
Идиотизмот не е во тоа што не прифатиле на Младост да играат тоа во потполност ги разбирам, туку ставувањето на забрана за влез на навивачи со обележја на Беласица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom