Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.487
Сум го заебал оџата, од 4:30 сум станат :jajce: Ај барем ќе ги гледам цепанициве :)

20220723_043914.jpg
Автоматски споено мислење:

Леле луѓе каква игра од Фаџоли :cuc: за глава се држам, колку потсеќа на Пирло со потезите, милиметри фалеа да даде гол од пола терен. Ако случајно го дадат или го позајмат на друг тим летово, значи неарни се во тоа главите, одма на психијатри нека ги носат, а јас Валентина во кревет ќе му ја носам на Зомбито што дреме на клупа

Ди Марија изгази, сегде го има на терен, ако игра вака и во Серија А, жими се незнам како ќе го запрат дефанзивците. Погба се труди, али се гледа дека нема многу играно у последно време, зарѓан е некако, додека Гати се покажа солидно
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Вториот гол флешбек Дел Пиеро против Реал 2003та :place::place:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Не е некој репер Чивас али многу стабилни на топка и Фаџоли и Ровела, јас не би ги пуштал по позајмици, солидни ќе бидат за од клупа.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Не е некој репер Чивас али многу стабилни на топка и Фаџоли и Ровела, јас не би ги пуштал по позајмици, солидни ќе бидат за од клупа.
Од тоа што го видов Фаџоли може и прва постава
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Локатели и Ровела пак ДМ, а Закариа десно... Браво Алегри најпаметен си свака част :facepalm:

Ова е истоо како Касемиро да игра десно и Модрич ДМ, Фабињо десно и Тиаго ДМ или Родри десно и Гундоган задњи...
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Локатели и Ровела пак ДМ, а Закариа десно... Браво Алегри најпаметен си свака част :facepalm:

Ова е истоо како Касемиро да игра десно и Модрич ДМ, Фабињо десно и Тиаго ДМ или Родри десно и Гундоган задњи...
Се игра и така бе, сега е модерно креативците понапред да ги ставаш али креативни/технички играчи на ДМ ти е од бога заборавена талијанска традиција, тотално некорисна во модерениот фудбал...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Каква класа од играч е Ди Мариа, да не се повредува само и да се уигра со Влахо и Киеза кога ќе дојде од повреда и ќе биде весело у напад. Фаџоли одличен, мора да се задржи малиов заедно со Ровела и што е можно поголема минутажа да добиваат. Нека продаваат како знаат и умеат Артур, Рамзи и Рабио и нека играат децава на нивно место. Кин очаен, исто и Пелегрини и Сандро. Мора да се земе лев бек до крај на преодниов рок пошо таму најтенки сме. Гати и Бремер солидни, Погба исто.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Фаџоли изгази малиот.. Нема шанси да не му се даде шанса сезонава, типот има квалитет и е страшен талент..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom