Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
IMG_20220510_114914.jpg

Детево ќе го праќаат пак на позајмица, или ќе го остават во тимот?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Прегледај го приврзокот 331891

Детево ќе го праќаат пак на позајмица, или ќе го остават во тимот?
Ако го носат за да седи на клупа поарно нека оди на позајмица нека си остани каде е догодина ќе игра Серија А. А и тој изјави дека сака да остани уште една година таму :)

Ровела ќе го носат назад најверојатно :)

 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Бидете сигурни дека дур е глобилот овде, место за перспективни играчи од младинска школа нема да има.

Не е ни чудо да го трампаат + пари за СМС. Наводно и Сари го сака малиов.

Интересно е и тоа што место зс преплатени играчи ко Артур може да има, ама за бесплатни што се вели од школа нема.

Каква филозофија еј, Алегри смета дека на младиве играчи им треба искуство, а не ги етаблира за да имаат континуитет у тимот туку ги одјебуа одма.

Пример, Сандро ќе игра увек прв тим иако е мртоец, ама затоа Пелегрини нема да игра.

Истото важи и за Каио. Не дека сум го глеал многу ама немаме полош играч од Кен на таа позиција не постои. Пак црњата би добивал повеќе шанси.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Честитки за Господинот Алегри кој при резултат од 2:1 реши да ги внесе Бонучи и Локатели со цел да го чува резултатот, а и бебе од 3 години ќе сфати дека Јувентус сезонава нема тим за чување резултати, да му ја почувам јас ќерка му кај мене у спална.
Честитки и за тоа што еве веќе цела година како е тренер на тимов, и не успеа да ги истренира играчите да не паѓаат психички барем 90 минути во мечот.

Од она што го видов синоќа сфатив дека напаѓачки сме многу јака екипа, за 2 минути можат да направат пресврт, со било кој друг неписмен тренер кој форсира само напаѓачки фудбал би имале подобри резултати отколку со Гоблинов на клупа кој едвај чека да поведеме 1:0 или 2:1 за да се затвори како пичка најголема.
КОПИТО, НЕ ГИ ИМАШ ВО ПРАЈМТАЈМОТ НАЗАД БАРЅАЉИ, БОНУЧИ И ЌЕЛИНИ, ПА ДА ГО ЧУВАШ РЕЗУЛТАТОТ, 100 бода не кошташе сезонава со овие негови "мастерклас" потези, пичко една оќељавена. Земи фати еднаш нападни да ти ја нападнам Валето од сите страни племе ти ебам морбидно, ПУ како не ти покажаа црвен картон од прва минута, барем немаше суратот искривен да ти го гледам...МРША!!!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Тоа што Алегри испадна пичка, испадна. Судењето исто беше пресудно, итн. нема што да се коментира за резултатот.

После синоќешниот натпревар, ако не го погодија емоциите на Дибала и стварно е решен да потпише за интер значи е гнаса човек исто ко и кинескиов клуб... по гнасна екипа нема у свет.

Да бев на местото на Алегри би го лежел Лаутаро у сред Рим.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Se nadevam ova da znachi edno neshto, otkaz za globilcho i spas za Juve. Zizu nov trenjer po sekoja cena, ako ne koj i da e drug po shto globilcho, samo destruktivci antifudbal, se anti shto postoi… Posle 10 godini naprajvme nulta, fala ti globilcho:cuc:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Да бев на местото на Алегри би го лежел Лаутаро у сред Рим.
Цццц...
Неимар на овој може вода да му носи...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Se nadevam ova da znachi edno neshto, otkaz za globilcho i spas za Juve. Zizu nov trenjer po sekoja cena, ako ne koj i da e drug po shto globilcho, samo destruktivci antifudbal, se anti shto postoi… Posle 10 godini naprajvme nulta, fala ti globilcho:cuc:
Globilcho be hahahaha koja legenda e Trez. Uste od prv den si kazuva covekot deka trenerot ne ni cini nie smezemale se raspravame i uste mu davame sansa cela sezona na Allegri a toj mizerija uste od prv den… strashna rabota ..:pos:
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Globilcho be hahahaha koja legenda e Trez. Uste od prv den si kazuva covekot deka trenerot ne ni cini nie smezemale se raspravame i uste mu davame sansa cela sezona na Allegri a toj mizerija uste od prv den… strashna rabota ..:pos:
Znaesh ti kazuvav, ne sakam
Globilcho be hahahaha koja legenda e Trez. Uste od prv den si kazuva covekot deka trenerot ne ni cini nie smezemale se raspravame i uste mu davame sansa cela sezona na Allegri a toj mizerija uste od prv den… strashna rabota ..:pos:
Sakav da sum greshka znaesh, ali jbg. Treba da si tezok antijuve i da sakash globilcho da ostani. Se nadevam Anjeli, Elkanovci kje gi prezalat parite, shto mu gi imaat obekjano i kje se spasat sebe si i pred se klubot. Tatko mi shto e isto Juventino, mi vika denes abe kako ne se nauchi cela godina, da ne se povlekuva, ko kje ima rezultat. Ama toa e toa takov si e, ne go biva …. Imashe srekja nacheka gotova ekipa na vremeto.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Abe chitam nov lev bek na globilcho kje mu nosele Di Maria, ne e losh i vo ofanziva
(se razbira ako globilcho ne si zamine posle sezonava):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom