Фан Клуб: Јувентус

Член од
7 мај 2022
Мислења
9
Поени од реакции
35
Да прашам нешто ама сериозно, после она од сношти, не ве фаќа малку срам да навивате за Јувентус?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Марчело Бонучи



:pov:
Juventus and PSG could soon seat and discuss Moise Kean, who could leave Turin in the summer. The French club could take him back with open arms. It's an idea that could become concrete this summer.


@NicoSchira
via
@juventus_area
#juvelive
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
На Јуве што му е потребно за наредна сезона е итна продажба на Ремзи, Артур, Кен, Мората ( освен ако не се сложат Атл. Мадрид за 20мил да се откупи), Сандро. И замената за бек да не биде ФАКИНГ ЕМЕРСОН ПАЛМИЕРИ, а ќе биде!

Не ми е верно дека увек Сандро дробија простор при Пелегрини. Сандро го има најголемиот downfall у фудбалскиов свет 3 сезони уназад. Мичу беше играч со една сезона, овој со две е.

Купување на средина со асални играчи, лев бек,штопер, крила. Бркање на цел персонал од JMedical.Давање можност на Алегри да види што може уште една сезона, зошо овој менталитет што го всадува пичкарско-лузерски е страшен.

Порано го мислев за тактички генијалец, ама сега гледам дека ликов не само што се сомнева у квалитетот на моменталните играчи што е многу повеќе од нормално, ама мене ме плаши тоа што не знае да им даде победнички менталитет. Не можеш бе ко тренер на Јуве да викаш дека целта ни е исполнета топ 4, а си бод разлика со Наполи.

Па напни ги бе да освојат 3 место, дај им притисок на веч кревките Наполитанки.

Ви текнува кога мислевме дека Јуве победуаше со "толку колку што треба" последните сезони?

Епа не било така уствари, тоа им бил максимумот.

И сеа стварно мислим дека и Недвед заслужува клоци, или пак ставање у менаџментот луѓе ко Дел Пиеро, и сл.

Имаме идентитетска криза, и тоа голема.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ќе умрат од простотилак. Нас ни треба играч што знае да даде пас напред и што има визија, ама они ќе купуваат деструктивци со фитиљ помал од IQ-то на Кен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Ќе умрат од простотилак. Нас ни треба играч што знае да даде пас напред и што има визија, ама они ќе купуваат деструктивци со фитиљ помал од IQ-то на Кен.
Освен Закариа и Локатели и најверојатно Мирети сите други др заменливи и на продажба наводно. можеби затоа :/

Мирети е повикан за У21/23 и според договорот негов тие имаат предност а имаат историска шанса да влезат во Серија Б играат плејоф но сепак Алегри инсистирал да е дел од првиот тим и изгледа ќе го гледаме против Интер.

Артур можи да учи од него за пасови напред и проигрувања.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298

Kajgana Shop

На врв Bottom