Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.597
За кого бевме заинтересирани од Сасуоло, Распадори или Скамака? Да знам кого да пратам од овие двајца, дека овие гнидиве уште во 10та минута ме фрлија у депресија...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
За кого бевме заинтересирани од Сасуоло, Распадори или Скамака? Да знам кого да пратам од овие двајца, дека овие гнидиве уште во 10та минута ме фрлија у депресија...
За Дибала, глеј го него.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
За кого бевме заинтересирани од Сасуоло, Распадори или Скамака? Да знам кого да пратам од овие двајца, дека овие гнидиве уште во 10та минута ме фрлија у депресија...
За Скамака во зимото бевме заинтересирани, ќе ни шибне голче без гајле .. Барса посед ни прават , руска офанзива ебаго ...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
За кого бевме заинтересирани од Сасуоло, Распадори или Скамака? Да знам кого да пратам од овие двајца, дека овие гнидиве уште во 10та минута ме фрлија у депресија...
Распадори замена за Дибала и Фратези демек новиот Маркизио, сонвал за во Јуве.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Што е со овој килав пристап на Дибала, Мората и останатите...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Распадори замена за Дибала и Фратези демек новиот Маркизио, сонвал за во Јуве.
Читав сеа пред неколку дена, од Фратези нишо. Ликот у Премиер лига се глеал за две години.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Читав сеа пред неколку дена, од Фратези нишо. Ликот у Премиер лига се глеал за две години.
Буквално пред два дена изјави дека Маркизио му е идол и дека сака во Јуве ако не се лажам ил иако не беше превара интервјуто :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Буквално пред два дена изјави дека Маркизио му е идол и дека сака во Јуве ако не се лажам ил иако не беше превара интервјуто :)
Еве исечоци од интервјуто пошо нешо ме јебе не можем да стаем линк.

"Finally, Frattesi spoke about a possible future in the Premier League.

“I’d like that, it’s a league I can see myself in. But it’s a step to take in two or three years, after I’ve established myself. But it’s a league that fascinates me a lot, also because it doesn’t have too many tactics, where you go back and forth for ninety minutes and I like that idea."

"Frattesi discussed how it feels to be linked with a move to Juventus in the summer, as well as his strong relationship with his grandfather.

“It certainly gives me pleasure, that’s for sure, but now is not the time to think about such things. I’m only thinking about finishing the season well, then this summer we’ll see.

“My grandfather would have felt bad, like when I scored that goal. I would have had to take away his television, telephone, newspapers… although it would have been hard because he woke up so early. I’m sure it would have been great for him.

“He was the first person who believed in me, as a child he used to hang his report card on my door after every game."

Се среди:

https://football-italia.net/frattesi-talks-juve-links-and-premier-league-future/
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.597
За Дибала, глеј го него.
Дибала ди оди, нема што да се гледа

Распадори замена за Дибала и Фратези демек новиот Маркизио, сонвал за во Јуве.
Ете тој ни даде гол, значи ќе го биде :icon_lol:. Вака ако гледаме пола Сасуоло сака за Јуве да игра, овие нивните директори тријат раце.


Види ги бе како ни играат еј, маме ни ебаваат, неможат топка од шеснаесетник да избаат...ПУ!!! На Алегри најмалото дома што му шета да му го ебам.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
За кој кур е ова вадење на Дибала во 55та минута?

Нема никаква логика, освен со управата да е договорено максимум толку да игра.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
За кој кур е ова вадење на Дибала во 55та минута?

Нема никаква логика, освен со управата да е договорено максимум толку да игра.
Стига му е, не заслужува ни толку ако е решен да потпише за интер за 7м.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.597
Шуќур ја свртеа...нека му ја зголемат сега храната што ј краде, бар до крај на сезона


Иначе :'(
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Бркање на клоце свитр сеа шо играа и измена на закон у ФИГЦ за ваква тактика. Да се иде у затвор алла Голи Оток до смрт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom