Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.306
Не ја гледав скроз утакмицата ради тоа што имав гости, али ми беше пуштен телевизорот колку да ги ѕирнам головите. Од она што го видов, сватив дека ние фактички напад и да немаме, поточно шпиц. Кој и да ставиш е исти курац... среќа вчера Мората по грешка станал на десна нога, па пружи задоволителна партија. Кеан беше изгубен, и што побрзо се отарасиме од него, толку поарно. Де Лигт веќе почнува да ме нервира со неговото играње со раце во шеснаесетник, значи не се научи да ги чува рацете до тело кога има дуели со други играчи, 75 милиони е платен моронот, срамота е вакви грешки уште да прави.
Она што ме изнервира е што примивме 3 гола од Рома на Мурињо, човекот кој негува мртва игра, па при резултат од 3-1 морав да трпам ремет од гостите :sramezliv:. Среќа првпат сезонава покажаа мадиња, и покажаа дека можат да се вратат од билокој резултат, па тоа ми влева надеж дека ќе имаме колку толку постабилен втор дел од сезоната.
Киеза :place:
Дибала :love:
Де Шиљо и Кулу :shok2:
Валентина Алегри :sekcza:
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Следната сезона нека ги дадат службено тие што се играат на Олимпико, секоја сезона некој кине лигаменти таму.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Ајде на здравје уште една дупка напред, веќе го немаме Киеза, нападот и така не чинеше сега веќе не се ни поправа...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Киеза и не е некој странец кога сњ повреди во прашање секако не ACL ама си имаше мускулни повреди и во Фиорентина.

Алегри побарал да сњ блокира било каква продажба на Кулушевски после повредава. Абњ нека вратат некој од децата шо се CM и нека тера дијамант :toe:

Суле нека добив поќе шанса сега и тоа е…
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не бидете толку песимисти, да ве потсетам дека пресвртот за 7 минути го направивме без Киеза :) И да, не ги спорам неговите квалитети... во моментов ни е најдобар.

Суле IN, Кеан OUT. Кулу за чудо вчера изненади... но пак не очекувам од него во иднина. 1ипол година не се покажа, а не пак до крајот на сезоната.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Пепел... 4 место и 1/4 ЛШ е максимумот оваа година, а очекувам да се посерат и во купот. Не го чекам ни крајот на сезоната зошто како и последниве 3 години ке се посерат и во трансвер периодот и изборот на тренер...
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
68
Поени од реакции
121
Кога не игра рабиот, се е поинакунекако полесно ми е на душава па и кога губиме., тимскиот дух ни е 0 за друго и муабет да не правиме, не чека тешка полусезона.најдобар поединец вчера Војчех Счезни
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Сега оди на операција Киеза така?

Најлош период за ваква повреда, ќе го уништи. За мртвиот ни тим таквото ми дрема, ама вакви работи ме нервираат многу повеќе.

Кулушевски и Бенардески ќе царуваат сега, мамето нивно.

И да, на Дибала нека му дадат договор макар 20 утакмици на сезона играл. За сите останати е Дел Пиеро.
Автоматски споено мислење:

Сега оди на операција Киеза така?

Најлош период за ваква повреда, ќе го уништи. За мртвиот ни тим таквото ми дрема, ама вакви работи ме нервираат многу повеќе.

Кулушевски и Бенардески ќе царуваат сега, мамето нивно.

И да, на Дибала нека му дадат договор макар 20 утакмици на сезона играл. За сите останати е Дел Пиеро.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.306
Ремзи позитивен на Ковид...


извинете за тотално небитната вест
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ремзи позитивен на Ковид...


извинете за тотално небитната вест
Овој освен за штета за што го бидува друго?

Се надевам нема да има други заразени, уште то ни фали...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Овја па паразитов ќе добие бронхитис и пневмонија у пакет од чист воздух
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Алегри притиска за напаѓач и за Икарди.

Покриени сме за Киеза колку толку - Каио, Берна, Дибала, Мората, Кулу, Куадрадо плус можи и Суле да надополнува. Тешко е во јануари да купиш замена за играч како Киеза т.е невозможно е.

Напаѓач ни треба нека игра. Би сакал наредна да проба пак со Артур DM, Локатели и Мек Кени понапред а напред Мората лево, Дибала средина, Берна десно :)

Иначе оваа победа можи да е тој kick in the ass шо ни фали ама знаејќи не нас ќе сњ посериме наредна утакмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom