Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дај стварно нека го испадат Шчесни ова е веќе срамота...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Не гледам, играме 4-4-2, со Рабио лево крило или?
Со Рабио непостоечки.

Каков гол дадоја по по браво како од кај нас нема некој онаков гол да дај :toe:
Автоматски споено мислење:

Дај стварно нека го испадат Шчесни ова е веќе срамота...
Воопшто не е крив за голот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Убеден сум да беше Буфон ќе ја одбранеше, 100% ... а тоа што дозволија е друга прича.
Не бе брат онаков гол ем не се дава секој ден ем не се фаќа. Она беше стварно убав гол.
Автоматски споено мислење:

Мене др ме мачи како тоа се жалат на повреди и умор после утакмицата со Милан упм да фатат свилени се?
Киелини разбирам ама овие?

Јануари мора играчи од средина, Рабио добива шанса од 3ца различни менаџери и се посерва. Мек Кени како ја почна сезоната лани и него го снема…. Мн има работа на овај Јувентус, мн штета е напраена последните 3 сезони неверојатно…Не се криви менаџер сите колку ова неспособна управа.

Изгледа вистина се гласините дека од оваа година ќе градат тим поново заедно со Алегри а оваа година ќе гледаат да помини.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Немаме играч од средина да повлечи со топка во напад, немаме креативец. Многу не кошта тоа во напад, Дибала мора да се враќа назад за да креира а со тоа губиме на голови во напад.

Интелегентни играчи немаме на средина и немаме квалитетни бекови за 4-2-3-1. Без разлика кој е или кој би бил менаџер потребни се играчи. Јас милсам донесоа искусен успешен тренер за да почнат со градење на нов тим мислам и тоа го имаа изјавено летово па и Алегри. После мечот со Милан имаше видео каде што надвор од автобус вика и пцуе Алегри во смисла дека не се дојстојни за овој дрес и дека не се игра вака за Јувентус, па и денес изјви дека овај Јувентус е далеку од Јувентус и од онај со кој тој менаџирал (горе доле)....

Транзиција тоа е, мора да се навикниме и да тераме напред...Факт е дека побрзо треба да се стабилизираат и гледаат нпред.

А она педерчето француско инцесоидно шо сигурно се пали по мајка му нека се треби шо е можно побрзо од тимот, значи ем ништо не прај ем само се кара и тепа по соблекувални. Претходната со Шчезни и пола тим, пред тоа во репката на Франција....

Многу има работа, ептен многу. Не знам кое решение ќе го најди Алегри ама треба што е можно побрзо...

Иначе 442 играме поради дуплирање на бековските позиции пошто се дупку невидени забележете убо.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Тоа е, нема што да бараш во сезоната кога екипи за играчи со пречки во развојот ти даваат гол кога сакаат и како сакаат. Па уште го слушам коментаторот дека Алегри се закачил нешто со Киеза. Па пичка му материна како не се закачи со Шчесни, Бентанкур, Рабио, Де Шиљо? Како стално наоѓаат да се рчнат со и она малку што вреди во тимот?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Тоа е, нема што да бараш во сезоната кога екипи за играчи со пречки во развојот ти даваат гол кога сакаат и како сакаат. Па уште го слушам коментаторот дека Алегри се закачил нешто со Киеза. Па пичка му материна како не се закачи со Шчесни, Бентанкур, Рабио, Де Шиљо? Како стално наоѓаат да се рчнат со и она малку што вреди во тимот?
Нема врска мубетот спиноват поради изјавата после мечот дека очекувал Киеза да го префрли тежиштето на игра т.е. да помогни во тоа а овај погрешил некои пасови....
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Komentar za 1-vo poluvreme
________________________

Dur ne se izbrka izgubenion na klupa nema svetlina godinava. Top 10 kje e son so ovoj
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Да доплонам имаш 2ца менаџери искусни (Алегри 2017-2018, Сари2018-2019) кои ти кажуваат дека треба промена на пола тим и дека овај тим веќе не е на ниво и дека кај да е ќе опадни квалитетот и нивото нивно и фаќаш ти ги бркаш менаџерите ги оставаш инвалидите...

Дај боже да грешам да ме демантираат.

И да, кога веќе примаме голови толку па нека свртат на 4-2-3-1 брем ќе даваме поќе :toe:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
И да извади го возот БТ-СК Рабио, стави го Локатели и Кулу и фурај напред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom