Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дибала и Јуве ја имаат спукано за image rights.
Тимот е во период кога расте маркетиншки а неможе да го искористи на Дибала 100%.

Тешко дека и би го зедол некој топ тим со неговиот статус, можеби некои боси како Интер кои плачат по топ играч.

Имаше две-три ситуации откако почна да игра кои би прекршиле основен договор за тие image rights, пример, Хублот е спонзор на Јуве овај деновиве стана заштитно лице на некои други часовници, клубот потпиша ексклузивен договор со ПЕС 20 а овај со ФИФА 20...

Можеби имаат договорено некој дил, ама мислам дека ако не го решат тој проблем, а негледам како освен со плата од 10+ милиони годишно без бонуси Дибала за брзо ќе си оди.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Maurizio Sarri wants to see a ‘carefree’ Juventus in Europe but admits “we’re still not balanced enough” for a Dybala-Higuain-Ronaldo front three.

Juve remain unbeaten under Sarri in competitive matches this season and opened their Champions League campaign with a 2-2 draw at Atletico Madrid.


However, they face on Tuesday a Bayer Leverkusen side who are only a point behind leaders Bayern Munich in the Bundesliga table.

“We can’t think about Inter now,” Sarri said at a Press conference.

“Bayer are only one point behind Bayern Munich and are the Bundesliga team with the best physical qualities, as well as having excellent runners.

“It’ll be a hugely difficult contest and it would be a crazy mistake to think beyond tomorrow. In this competition, incidents can be crucial.

“The only objective I’ve set for myself is to get through the group, then we’ll see. We must be carefree when taking to the field. The Champions League mustn’t become an obsession.

“Right now it’s very difficult for Italian teams to be favourites in the Champions League: for me, the English sides are favourites.”

Staying on the topic of Brits, the Coach admitted his ‘surprise’ at Aaron Ramsey’s rapid adaptation to Italian football.

“He’s doing well, but he still has room for improvement. I was surprised by how quickly he’s integrated.

“We did better against SPAL than Brescia but, beyond the games, what leaves me calm is our attitude in training: it leaves me thinking that we‘re destined to improve.

“Now we must grow in terms of the speed of our play and our finishing.”

With Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain and Paulo Dybala all available, is lining them up in an attacking trident tempting?

“It’s a beautiful suggestion, but we’re still not balanced enough.
For now, we can only try this solution for spells in matches.

“I don’t know if anyone will rest. Our physical condition is growing, but the mental one is also linked.”
Автоматски споено мислење:

Дибала и Јуве ја имаат спукано за image rights.
Тимот е во период кога расте маркетиншки а неможе да го искористи на Дибала 100%.

Тешко дека и би го зедол некој топ тим со неговиот статус, можеби некои боси како Интер кои плачат по топ играч.

Имаше две-три ситуации откако почна да игра кои би прекршиле основен договор за тие image rights, пример, Хублот е спонзор на Јуве овај деновиве стана заштитно лице на некои други часовници, клубот потпиша ексклузивен договор со ПЕС 20 а овај со ФИФА 20...

Можеби имаат договорено некој дил, ама мислам дека ако не го решат тој проблем, а негледам како освен со плата од 10+ милиони годишно без бонуси Дибала за брзо ќе си оди.
Веќе 2 месеци се збора за нов договор за Дибала, така да можно е да е то :).

За ФИФА знам дека и Јуве имаше договор некој до 2019 затоа и го немаше на PES. Доколку има воља се се средва
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Juventus midfielder Miralem Pjanic says he wants to touch the ball 150 times a game as “playing under Max Allegri was completely different.”

Pjanic’s importance to Juve has been elevated by Maurizio Sarri’s appointment, with the midfielder no longer always looking to “immediately get the ball wide”.

“There are obviously things that still to be improved, but I’m convinced that with the passage of time, everything will get better and better,”
he said at a Press conference for tomorrow’s Champions League clash with Bayer Leverkusen.

“My teammates always look for me and I like that. Playing under Allegri was completely different, we immediately looked to get the ball wide.

“Now it’s different. In the last few games I’ve tried more forward passes, but it all depends on what the Coach asks of me. I want to get to touching 150 balls per game.


“I want to be one of the best midfielders in the world. I’m playing for one of the best teams in the world. I was lucky to grow step by step with the Coaches I had.

“Winning helps you improve, and I know I can improve even more. The Juventus players are all ready to reach the highest objectives.

“We have an experienced group with players who have won everything, and that aspect helps in certain games. I don’t think it’s a flaw.”
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
The winger role has always been mine, I’m available to the coach & give my 100%, especially in this moment in which there are some injuries. I will to do my best on the defensive side. I've already talked about it with #Barzagli, his experience will help us a lot.

[Cuadrado] ⚫⚪ #juventus @bianconerizone
Автоматски споено мислење:

Alex Sandro is returning to Turin following the death of his father. According to some reports, he's expected to start v Leverkusen.

Higuain the favorite to start alongside Ronaldo tomorrow, ahead of Dybala. [Romeo Agresti]
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Claudio Marchisio will hold a press conference at the Juventus Stadium on 3rd October to announce his future. ⚫⚪ #juventus @juvefcdotcom
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Многу посед ни држи Леверкузен, инаку генерално добро играме. Лесно им ја префрламе средината, ми се допаѓа директноста во играта, ама сеуште многу несигурно со топката во нозе.

Роналдо индивидуално гледано е најлош на теренот, исто и Матуиди многу бледа партија. Де Лихт треба уште многу да работи за да постигне некое ниво, едноставно премногу го исфорсираа летото. Сепак, многу е млад и кога ќе го надмине притисокот мислам дека ќе напредува многу брзо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Роналдо требаше да го замени и не мие гјсле дали е Роналдо ама сигурно ќе дај гол ќе се извади.

Матуиди секоја чест на трчањето борбеноста и се ама бате во фаза на напад НЕ СМЕЈ да си блиску противнички 16тник не те бива.
Автоматски споено мислење:

Куадрадо на десен бек досега за нас е се она шо требаше Кансело да биди во напад И ОДБРАНА. :cuc: :cuc:додуша во Фиорентина најубајте партии ги даде како десен бек.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Знам дека Сари рчее дека потаму ќе гледаме Игуаин, Роналдо и Дибала само да најдиме росвиона рамнотежа и да се уиграме али малиот ќе го забрза процесот :).

Одличен Куадрадо, Бонучи и дрвото Игуаин. Ме нервира тоа што денес ако Роналдо беше присебен минимум хет трик ќе имаше а досега 10 гола вкупхќно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom