Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Koja utakmica po red se povredua Danilo? 3? 3 utakmica a ni 40 min nr igra mu ebem toa prevarata od igrac sho se povredua semke dur gricka semkata da mu ja ebem
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
3 години го следат Тонали ако не го купат се ќе му ебам., не го викат новиот Пирло џабе.

Во второво досега требаше и мораше уште 2. Игуаин шо не љуфна. Средниот ред и Рабио делуваат подобро во одбрана цело време еден плус имаме и кога пробуваат на контри да не фатат имаме 3ца назад а еден од средниот ред ама не гледам кој.

Дибала е играчиште.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
3 години го следат Тонали ако не го купат се ќе му ебам., не го викат новиот Пирло џабе.

Во второво досега требаше и мораше уште 2. Игуаин шо не љуфна. Средниот ред и Рабио делуваат подобро во одбрана цело време еден плус имаме и кога пробуваат на контри да не фатат имаме 3ца назад а еден од средниот ред ама не гледам кој.

Дибала е играчиште.
Ќе ни го зема пред нос ко Верати. Кедира треба да игра не ни треба играч ко Тонали хехе
Автоматски споено мислење:

Btw, примети некој дека Рабио игра ко да има мозочен удар? Нема сила да подаде топка на играч оддалечен 2 м
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ќе ни го зема пред нос ко Верати. Кедира треба да игра не ни треба играч ко Тонали хехе
Автоматски споено мислење:

Btw, примети некој дека Рабио игра ко да има мозочен удар? Нема сила да подаде топка на играч оддалечен 2 м
Челзи го мерка демек Тонали. Рабио уште не е спремен за официјален меч иако второво е подобар каде каде.

Кедира иначе кога напаѓаме е назад како е дефанзивец.

Берна мора среден ред да игра
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Пак Матуиди, абе место Џан да влезе да игра пак Матуиди бог да чува
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Дибала бе го извај ај снемваше душа ама пак бе....

Единствен изговор да го чува за др меч. Игуаин не смеј прва да игра 3 чисти ги еба в голман.
Автоматски споено мислење:

Пак Матуиди, абе место Џан да влезе да игра пак Матуиди бог да чува
Џан ќе го заборајме дека постој ако е вистина она дека го напрајл.
Автоматски споено мислење:

Ремзи е играчиште со каква леснотија игра и влегва во шеснаесетник сосе топка... Браво
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Дибала бе го извај ај снемваше душа ама пак бе....

Единствен изговор да го чува за др меч. Игуаин не смеј прва да игра 3 чисти ги еба в голман.
Автоматски споено мислење:


Џан ќе го заборајме дека постој ако е вистина она дека го напрајл.
Автоматски споено мислење:

Ремзи е играчиште со каква леснотија игра и влегва во шеснаесетник сосе топка... Браво
Кое?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Си наредил наводно трансфер во ПСЖ без да знај клубот и притискл да не ја плати ПСЖ клаузулата, демек..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Овај болен е бе, дајте го гратис во Бреша, Џенова. Ооооо еј 4 чисти ги еба болен еден пизда ти матер аргентинска
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
На вакви утакмице се ставаа напаѓачи што биле повредени 6 месеца и им треба простор да се изнадаваа голови за да им се крене самодоверба. Игуаин.Каков.Јебан.Бот.Е. тоа е невидено еј не ви де но
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Једино позитивно е дека и со ваква 'игра' освоивме 3 бода на гостување... мала утеха јебига.. Бреша не се лоша екипа башка.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
А и не беше толку лоша играта колку што кукаме тука сите дека лошо сме играле, ако се видат сите околности солидно изиграно..
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Со што заслужи Рабио цел меч да игра не знам,изгубен Германец беше на терен.Мајка му да не му се јавила на Сари на полувреме да не го вади,му ебам лиглето.
Игуаин после мечов треба да го закова Сари на клупа на едно три меча све му ебам дебело,изгубен во време и простор беше ни сам не знаеше што позиција игра,напред нема никој се враќа во средина кај што има 100 играча набутано.Еден куп шанси утна,изгуби сто топки и само крева раце нешто се буни.

Дибала беше најсветла точка и мора некако да му најде место Сари во тимов или да го продадат во Јануари,греота е вако играч да седи на клупа.Ремзи беше добар мислам ќе се снајде во системов на Сари на кој допрва треба да се навикнуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom