Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Јас не знам дали Сари им кажал вака да играат ама ако планира да го практикува овој гној од игра сезонава, подобро нека си даде оставка уште сега на полувреме.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Ајде наздравје и Пјанич се повреди. Не дека играше нешто ама сега Господ нека ни е на помош со оваа величествена средина Матуиди-Бентанкур-Кедира.:angel:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Јас не знам дали Сари им кажал вака да играат ама ако планира да го практикува овој гној од игра сезонава, подобро нека си даде оставка уште сега на полувреме.
Ова е тој Сарибол :D , вака лошо и со Закерони не игравме. Кедира како успорена снимка е, незнам не ми се допаѓа воопшто ова. Се повредуваат како од шала. Ајде белким ќе завршиме со 11 играчи на крај :D
Автоматски споено мислење:

Ајде наздравје и Пјанич се повреди. Не дека играше нешто ама сега Господ нека ни е на помош со оваа величествена средина Матуиди-Бентанкур-Кедира.:angel:
Средина за освојување на трета лига север :свиркам:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.461
Не сум расист ( @Peja989 hehehe forsiram) , али Матуиди и Кедира би ги пратил во Аушвиц само за прикажанава игра во првово полувреме.

Кога не ти функционира средината и неможе со топка да се состави, автоматски нападот уште помалце ти функционира.(n)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Сари го доведоа за Конте да ја освои титулата... и то ќе се деси ако продолжат вака.

Само не Конте и интер...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Сари е крив за играта, па и се што следеше со неа.
На страна повредите, мораше да стави некој што ќе размрда игра, макар и сменил формација.
Роналдо проба 2-3 пати да се врати по топка.

Пјанич кога излезе, можеше Дибала, нека прави некои 4-3-1-2 или што ти ги знам таму. Одбрана у ред, средина мртва, напад немоќен поради неа.

Значи ќе ве погребаме пак на Метрополитано :)
Големи шанси за тоа. Чудно би било ако биде друг резултат, а тоа не е победа на Атлетико. Судејќи по почетниве 3 натпревари(голем кур ако со Наполи играа 62 мин, кога за 15 ја шитнаа. Боље 1-0 да тепаа тогаш, отколку онаква проследена со „немир“ :D).
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Бескорисендески, Свињогуин, Стаклокоста, Ќенефдира треба да играат за Јувентус Жени дур не им се најде друг клуб. Уствари Стаклокоста и Ќенефдира може да зачистат по медицинскиот центар и така доста време таму го минуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom