Фан Клуб: Јувентус

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Следете ги убаво снимките и гледајте што прави Сандро кога ги примивме головите ...

Нападот вака Сари ќе проба
Игуаин
Роналдо Дибала Коста
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Следете ги убаво снимките и гледајте што прави Сандро кога ги примивме головите ...

Нападот вака Сари ќе проба
Игуаин
Роналдо Дибала Коста
И просек по 6 примени гола на утакмица.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не знам мене преофанзивен пристап ми е овој, везњаци кои ќе бидат, Пјаниќ и Кедира ваљда, или Пјаниќ и Матуиди... Коста не е одговорен играч кој се труди и во одбрана, Дибала исто, Игуаин зз, така да не знам што да кажам, според мене ова е пре пре пре офанзивна формација, нарочито што во моментов одбраната на Јувентус е ранлива со повредата на носоња.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Не знам мене преофанзивен пристап ми е овој, везњаци кои ќе бидат, Пјаниќ и Кедира ваљда, или Пјаниќ и Матуиди... Коста не е одговорен играч кој се труди и во одбрана, Дибала исто, Игуаин зз, така да не знам што да кажам, според мене ова е пре пре пре офанзивна формација, нарочито што во моментов одбраната на Јувентус е ранлива со повредата на носоња.
Од сите овие тројца Коста се труди најпоќе а и се трудел од секогаш. Не знам зошто таков впечаток имаат повеќето луѓе кои не навиваат за Јуве.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Не знам мене преофанзивен пристап ми е овој, везњаци кои ќе бидат, Пјаниќ и Кедира ваљда, или Пјаниќ и Матуиди... Коста не е одговорен играч кој се труди и во одбрана, Дибала исто, Игуаин зз, така да не знам што да кажам, според мене ова е пре пре пре офанзивна формација, нарочито што во моментов одбраната на Јувентус е ранлива со повредата на носоња.
Лече, Калјари, Верона, Удинезе, Парма и уште минимум пет екипи. Тоа ти се 10×2, 20 натпревари. Повеќе од пола сезона каде што треба да им се влезе со отворен гард, без калкулации и замарање.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Лече, Калјари, Верона, Удинезе, Парма и уште минимум пет екипи. Тоа ти се 10×2, 20 натпревари. Повеќе од пола сезона каде што треба да им се влезе со отворен гард, без калкулации и замарање.
Лесно е да кажеш, ама има некои од маливе екипи што се заебани и што имаат добри офанзивни играчи и може тоа да кошта бодови. Не знам мое мислење е тоа, ќе видиме Сари како ќе игра со оглед на тоа што меркатото за Јуве во поглед на офанзивата заврши, иако постоеше каква таква шанса Икарди да дојде.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Изгледа сме го договориле Ериксен за следното лето, во Јануари ќе објават официјално :LOL:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ќе си оди денеска некој или со 2 тима ќе играме оваа сезона

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Манџукиќ треба да лета само, другото е океј.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Лесно е да кажеш, ама има некои од маливе екипи што се заебани и што имаат добри офанзивни играчи и може тоа да кошта бодови. Не знам мое мислење е тоа, ќе видиме Сари како ќе игра со оглед на тоа што меркатото за Јуве во поглед на офанзивата заврши, иако постоеше каква таква шанса Икарди да дојде.
Како да не биле заебани..баш малите екипи во Италија се чиста боза и ако му стегниш 2 гола одма ги фаќаат паники и му паѓа моралот...баш како што рече Мондоико,на малите екипи му се влегва со отворен гард ,му стегаш 4 гола и нека бркаат..што мислиш што играчи имаат ебаните Парма,Торино,Болоња и Саусоло?..само толчење за нив и да не помислат на нерешено,а победа да му биди научна фантастика....Наполи најдобро знае со таквите екипи само што неможат да се носат со Јувентус во костантност и дербите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам мене преофанзивен пристап ми е овој, везњаци кои ќе бидат, Пјаниќ и Кедира ваљда, или Пјаниќ и Матуиди... Коста не е одговорен играч кој се труди и во одбрана, Дибала исто, Игуаин зз, така да не знам што да кажам, според мене ова е пре пре пре офанзивна формација, нарочито што во моментов одбраната на Јувентус е ранлива со повредата на носоња.
Ne se sekiraj ti za Juve, glej si go tvojot tim
Автоматски споено мислење:

.@Cristiano has refused to wear a special #SerieA badge awarded to him for winning Player of the Season last year with #Juventus, in a sign of respect to his club teammates. https://t.co/3NkegQ8YKm
Da bog da do 50 god igra fudbal i do togas da ostane u nas klub
 

Kajgana Shop

На врв Bottom