Фан Клуб: Јувентус

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Neznam zosto veruvate deka Mancester gi saka Mandzukic i Matuidi koga oni ja smenija transfer politikata i vekje kupuvaat samo mladi fudbaleri koi dakaat da se dokazuvaat na fudbalskata scena, a ne postari i istroseni fudbaleri bes pogolema motivacija za uspeh.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Do you want to build a snowman? :D

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

According to the latest reports, Paulo Dybala told Juventus he has no intention of joining Manchester United, putting Romelu Lukaku at risk.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
OMG, тој новинарот што го пишал тоа е Момблано за сиромашни. Ме удри флешбек со Пеп, жена му и Ферарито што го купила на сметка на тимот...
Кај нас нема такви новинари а топ би било со оглед на фан базата што ја имаме :icon_lol:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Браво за Дибала респект ...
Не е овој клуб во сопственост на Паратичи де тера играчи со сила да менуваат клуб

#TIAMODybala
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Според Романо, како што изгледа во моментот Дибала останува играч на Јуве.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.510
20190802_225755.png

Моментално Манџукиќ е поблиску до Јунајтед отколку Дибала. Се спомнува цена од 10 до 15 милиони евра
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Моментално Манџукиќ е поблиску до Јунајтед отколку Дибала. Се спомнува цена од 10 до 15 милиони евра

Ова е најново од Фабрицио Романо, каде читате дека Манџукиќ е поблиску од Дибала? Oзбилно прашувам, да знам кои медиуми да ги пратам.

Ако го отвориш линкот од твитот вика " Man United also asked for Mario Mandzukic; Juve would sell him only as part of the Dybala-Lukaku deal."

Мислам дека нашите ќе завршат работа за 10ка ако успеат да ги земат и двајцата и да ви го дадат Лукаку (па и да доплатат што ги ебам :D ). Без Лукаку стварно ќе останеме без 9ка, па Манџукиќ таман би ни дошол против екипи кои ќе бранат резултат и ќе играат цврст фудбал.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Романо баш го следам и никаде не вика дека Дибала одлучил да остани. Туку дека во моментов се преговара и има некои точки кои треба да ги дискутираат како маркетинг правата итн...

Со носење на Лукаку изгледа дека Манџукиќ го редите на пазар и ние сме изгледа заинтересирани затоа што ќе ни треба бекап опција во нападот како него. Играч кој знае да игра со глава пред се и да има осет за гол. И за тоа се споменуваат цифри од околу 15м.

Како и да е, ќе се знае се во наредните денови...ама мислам дека едно е сигурно, а тоа е дека Лукаку има големи шанси да заврши кај вас. Интер се повлече од игра така да тоа дополнително говори дека дестинацијата ќе му биде Торино. Дали ќе биде чисти кеш, глава за глава со Дибала со евентуална наша доплата или некоја друга можност ќе видиме...

Мислам дека Погба кај нас има дадено џенталменски збор дека ќе остане уште годинава, а нашата соработка со вас би значело уште позатоплување на односите и ништо чудно тоа да води до ваше враќање на Погба следното лето. Моја претпоставка е ова сепак...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.510
Ова е најново од Фабрицио Романо, каде читате дека Манџукиќ е поблиску од Дибала? Oзбилно прашувам, да знам кои медиуми да ги пратам.
Ромео Агрести имаше пишано на Инстаграм, али еве сега гледам го има избришано тој пост, ваљда лошо ја пренел информацијата.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Inter to relaunch an effort to sign Lukaku which could impact Dybala's potential move to Manchester United. [@MaxNerozzi / Corriere Torino] @juvefcdotcom

Времето покажа дека не бил Алегри тој што сакал да ги продај Дибала и Кансело...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Dybala repeats the same thing to everyone: "I want to stay at Juventus". The fate of Mario Mandzukic is also linked to Dybala. [GdS] https://t.co/Fa6d4zOuWC

| Joao Cancelo has now agreed personal terms with Manchester City, with Juventus still looking to do the same with Danilo.

[Calciomercato] https://t.co/bU4SXyjieP
 

Kajgana Shop

На врв Bottom