Фан Клуб: Јувентус

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.238
Juventus will use the Cancelo fee and add 20 million to straight up buy Lukaku after Dybala refuses to leave https://t.co/AmUCipUNYU
united za toj del od terenot go zemaa van bisaka i toa dosta go platija, ova ne e informacija na koja ja mnogu bi se potpiral.
Momentalno imas info deka canselo ke go dadat, a ke dobijat pari plus danilo od siti.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Премногу ми е сумлива работава со Дибала, првпат да видам да бркаат играч со сила после Дел Пиеро (ОК, Алекс имаше зрели 37 години кога го напушти клубот). Од нигде никаде испадна целава ситуација со Пауло... ова веќе не ми изгледа како мерење на курови со Интер, дека овие и официјално се одкажаа од Лукаку пред 2 дена, поточно неможат да дадат сума поголема од 70 мил евра.
Во цела оваа збрка, Сари е некако тивок... цело време викаше дека го планира Дибала у прв тим, а сега кога е пред трансфер во Јунајтед, нигде го нема со изјава. Ете денес ќе разговарал очи во очи со играчот :toe: мене ми изгледа дека управава му кажала да не рачуна на услугите на Дибала.

А вака кога ќе размислиш, Дибала прошлата сезона беше единствениот играч кој изгледаше незадоволно од Алегри, и честопати неговите испади и однесувања беа предмет на дискусија. Може и тоа да е една од причините што решиле да го даваат, да нема дополнителни проблеми Сари со екипата.
А трета опција е што можеби има премногу крила во тимот: Коста, Роналдо, Бернардески и Квадрадо, па решиле дека овој ќе е непотребен. Или пак се отвара пат идната сезона да го капарисаат Киеза од Фиорентина, па тој да биде новата 10ка на тимот (дека е жабар)

Незнам, премногу прашања има овој случај... да видиме денес што ќе се деси на состанокот со Сари.

П.С. покрај Дибала, Паратичи е во Лондон за трансферите и на Кансело, Манџукиќ, Кеан, Кедира, Перин и евентуално Ругани ако стигнела мрсна понуда.
Или навистина ќе го носат Ериксен.... Хмм
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
трансферов на Дибала е повеќе да се закрпат финансики дупки од доаѓањето на Роналдо и Де Лихт
Неможе да е крпење на финансиски дупки... ако се оствари трансферот тоа ќе биде чиста трампа без доплаќања.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
united za toj del od terenot go zemaa van bisaka i toa dosta go platija, ova ne e informacija na koja ja mnogu bi se potpiral.
Momentalno imas info deka canselo ke go dadat, a ke dobijat pari plus danilo od siti.
| Manchester City have restarted talks with Juventus for João Cancelo. City are still offering Danilo as part of the deal.

Juventus are considering him but want €60M as total value for Cancelo. Talks ongoing.

[@FabrizioRomano] https://t.co/SHto4yXWAT

Јуве инсистира на кеш тоа е инфото, сити сака данило да го вметни пак
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Рамо за плачење ќе ни бидите :(
Успат да ги вклучиме Манџата и Алексис во дилот. Нас ќе ни треба искусен напаѓач на клупа, вас Алексис ваљда ќе ви се најде, можеби ќе се препороди во Италија. ;)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.576
Поени од реакции
81.129
20190801_170704.png
Автоматски споено мислење:

20190801_171252.png
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Многу добро напишано...ако стварно ова се случи, тогаш не знам што да речам. Катастрофа!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Неможе да е крпење на финансиски дупки... ако се оствари трансферот тоа ќе биде чиста трампа без доплаќања.
Имаше шпекулации дека ќе има доплата од 15м,мада како тргнале овие може и Сандро или Манџукич гратис да им го дадат :D.
Финансиски дупки во однос на платите.Дибала зима 7,5м плата,Лукаку можно е да зима помалку,а и исто да зима со новиот Beckham Law што го воведоа,клубот ќе има помалку давачки за него на годишно ниво и на долг период тоа значи помалце ќе ги кошта него Дибала.
Башка решиле дека класичен напаѓач им е приоритет,па кој и да го купат прво треба да продаваат.Вака го трампаат него за Лукаку и со париве од другиве играчи што ќе ги продадат ќе пополнуваат други позиции.

Не глеам друга некоја логика да имаат(мада и со оваа не се согласувам) за да напраиш ваков дебилен трансфер.Да не зборам што и Роналдо може да игра шпиц на крај краева и Игуаин може да го задржат за напаѓач. Битно Куадрадо не го мрда никој без разлика колку тиња сезони ќе има,Бернардески не е исто класично крило,али пошто е жабар не се чепка.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Имаше шпекулации дека ќе има доплата од 15м,мада како тргнале овие може и Сандро или Манџукич гратис да им го дадат :D.
Финансиски дупки во однос на платите.Дибала зима 7,5м плата,Лукаку можно е да зима помалку,а и исто да зима со новиот Beckham Law што го воведоа,клубот ќе има помалку давачки за него на годишно ниво и на долг период тоа значи помалце ќе ги кошта него Дибала.
Башка решиле дека класичен напаѓач им е приоритет,па кој и да го купат прво треба да продаваат.Вака го трампаат него за Лукаку и со париве од другиве играчи што ќе ги продадат ќе пополнуваат други позиции.

Не глеам друга некоја логика да имаат(мада и со оваа не се согласувам) за да напраиш ваков дебилен трансфер.Да не зборам што и Роналдо може да игра шпиц на крај краева и Игуаин може да го задржат за напаѓач. Битно Куадрадо не го мрда никој без разлика колку тиња сезони ќе има,Бернардески не е исто класично крило,али пошто е жабар не се чепка.
Епа пошто овој е жабар, овој е ваков оној е онаков ЛШ нема да видиме уште години и години. Го оставаш Игуаин, Манџукич а ги продаваш Кин и Дибала, nonsence е се ова што се случува. Незнам што сме запнале толку за овој Лукаку па и интер гледам колку време се замараа со него, ај да е некој играч ок, ама не е никаков upgrade на она што го имаме веќе. Што сакаат нека прават битно ова не е екипата за којашто почнав да навивам. Почнувајќе од дресовите па надаље :).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Очигледно точни се ланските гласини дека Недвед и управата туркаат за 433, овие гласини беа и од Агрести и останати затоа изгледа е донесен и Сари. Место за Дибала во 433 нема. Нема да ми смета да го дадат за кеш кога не би се вклопувал, Лукаку неам лошо мислење а ни позитивно. Единствено ми има ова смисла ако планираат АМ некој за 442 дијамант или 4312 ама не, ќе го тераме лудилото 433. Точно е дека Дибала 2 сезони е неконстантен и нее поради Алегри туку повеќе фактори ама ова не е начин
Автоматски споено мислење:

Имаше шпекулации дека ќе има доплата од 15м,мада како тргнале овие може и Сандро или Манџукич гратис да им го дадат :D.
Финансиски дупки во однос на платите.Дибала зима 7,5м плата,Лукаку можно е да зима помалку,а и исто да зима со новиот Beckham Law што го воведоа,клубот ќе има помалку давачки за него на годишно ниво и на долг период тоа значи помалце ќе ги кошта него Дибала.
Башка решиле дека класичен напаѓач им е приоритет,па кој и да го купат прво треба да продаваат.Вака го трампаат него за Лукаку и со париве од другиве играчи што ќе ги продадат ќе пополнуваат други позиции.

Не глеам друга некоја логика да имаат(мада и со оваа не се согласувам) за да напраиш ваков дебилен трансфер.Да не зборам што и Роналдо може да игра шпиц на крај краева и Игуаин може да го задржат за напаѓач. Битно Куадрадо не го мрда никој без разлика колку тиња сезони ќе има,Бернардески не е исто класично крило,али пошто е жабар не се чепка.
Берна лани до повредата беше најдобар играч и е далеку подобар во 433 од Дибала сепак мислам најдобрите партии на Берна беа како AM и CM.

Куадрадо зема мн малце плата, покрива тон позиции и не се буни за на клупа.
Автоматски споено мислење:

Romeo Agresti on Twitter:
Paulo #Dybala will not train or have his medical checkup with #Juventus before 5th August -. The date he was scheduled to return. Negotiations with #ManUtd continues
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Многу аналитичари имало.
Луѓе остајте да почне сезоната па ќе коментираме за Лукаку ...
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Берна лани до повредата беше најдобар играч и е далеку подобар во 433 од Дибала сепак мислам најдобрите партии на Берна беа како AM и CM.

Куадрадо зема мн малце плата, покрива тон позиции и не се буни за на клупа.
Муаебетов ми беше дека ни Бернардески не е крило за 4-3-3.Така да не верувам дека причината што го продаваат Дибала е таа (што не е крило),затоа што ако сака Сари ќе му најде позиција,ни Мертенс не е напаѓач па во Наполи даде 30 и кусур гола во сезона како лажна деветка.Реално Дибала може да игра на повеќе позиции напред како SS,AM па и како главен напаѓач.Да не зборам за квалитетите,го иаме сите глеано и техника и визија што освен Роналдо никој ја нема друг во Јуве.И да го трампаш за Лукаку што со ништо поише не би допринел во нападот од моменталниве напаѓачи ми е несфатливо.

А и Дибала немаше две лоши сезони,туку една (минатата).Прехлани даде 22 гола во Серија А,што за играч што не е класичен шпиц е добра бројка(Роналдо сезонава даде 21).
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Искрено, не сакам да го продаваат Дибала, особено ако е ПРОТИВ негова желба. Но, Лукаку мислам дека ќе му годи Италијанскиот фудбал. Па мислам пред да се почни со плукање и омаловажување на Лукаку и управата прво да му се даде шанса да видиме што ќе покажи..

Вечерва излезе нова вест, дека можно било Јуве да ги понудат Манџукич+Матуиди+20 милиони евра за Лукаку, а Дибала да остани. Наводно, таа идеја им ја предложил некој од Манчестер Јунајтед.

Но ако се форсира 4-3-3 формација оваа сезона, тоа значи дека и да остани Дибала, нема многу да го гледаме да игра, и ќе го продадат другото лето за смешна сума. Можеби и таа е причината поради која што сакаат да го продадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom