Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Џабе и споменик пред колосеумот да му изградат. Се знае дека само платата игра улога за да прифати да си оди. Мајке му дебела, голема плата му понудивме кога го земавме од Наполи... се заебавме на долгорочен план....
Ама јас кога велев дека е дрво и дека ќе остани тука да не именувам ми тврдеа дека е класа. Па дури се исмеваа со постојте мој. :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1563223277][/DOUBLEPOST]De Ligt Juventus medical on Wednesday
Matthijs de Ligt is flying in for his Juventus medical on Wednesday after striking a deal with Ajax, reportedly for €65m plus bonuses.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Mattia Perin is on the verge of a transfer to Benfica, but Sky Sport Italia report Juventus will receive youth talent Joao Ferreira as part of the deal.

The move is expected to be worth €15m in total, giving the Bianconeri a profit from the €12m they paid to Genoa a year ago.

According to Sky Sport Italia expert Gianluca Di Marzio, Benfica will include 18-year-old right-back Joao Ferreira in the package.

Малиов искинал наводно лани во младинската лига или вториот тим како и да ги рачунаат. Важел за мн голем талент, сме инсистирале да го земиме и по случајност е десен бек :)

Juventus want €60m for Cancelo without any players included in the deal. [Sky]

[DOUBLEPOST=1563253524][/DOUBLEPOST]Manchester City offered €25m + Danilo to sign Joao Cancelo but Juventus refused the offer - The Portuguese full-back should finally stay in Turin as City do not seem to have any intention of making a new improved offer. [Sky] https://t.co/FGAsV6goQB[DOUBLEPOST=1563253585][/DOUBLEPOST]Coming sunday #Juventus vs #Tottenham (13:30 CEST). #Sarri’s first game in charge of #Juve.


:cuc:[DOUBLEPOST=1563255768][/DOUBLEPOST]Ремзи во Интервјуто вчера рече дека се сретнал во J Medical со Маркизио. Маркизио денес го залди и Де Лигт. Повратак Џедаја? :vozbud:[DOUBLEPOST=1563269261][/DOUBLEPOST]Јувентус потпиша официјално партнерство со PES.


 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248



Кој удар за ФИФА
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Пак да го тргаат Роналдо од ковер, сигурно има играно голема улога во ова и тој.
Види кој клубој официјално ги имат потпишано барса, арсенал, манчестер, баерн, јувентус. Само, со, Јуве им е екслузивно партнерството другите се стандардни. Колку пари имаме лаонсто бог знај..


Иначе да ќе го има Јуве во фифа поради Серија А правата кој се откупени од ФИФА. Но не знам дали, грбот и името на стадионот итн ќе ги има..

Како и да е ова е тежок удар за ФИФА, одлична зделка за Јуве. Пес плус е одличен маркетинг во Азија.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Види кој клубој официјално ги имат потпишано барса, арсенал, манчестер, баерн, јувентус. Само, со, Јуве им е екслузивно партнерството другите се стандардни. Колку пари имаме лаонсто бог знај..


Иначе да ќе го има Јуве во фифа поради Серија А правата кој се откупени од ФИФА. Но не знам дали, грбот и името на стадионот итн ќе ги има..

Како и да е ова е тежок удар за ФИФА, одлична зделка за Јуве. Пес плус е одличен маркетинг во Азија.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Далеку е пес од фифа во популарност и играчи, сигурно Роналдо го фати инает и си наплатија од пес.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Океј најпопуларен играч е еден од најдобрите во фудбалов воопшто,али ептен му давате на значење ко да е бог и батина во клубов.Си има и он некој удел одкако дојде сигурно и со зголемување на популарноста на социјалниве мрежи,продажба на дресови и слично.
Али по пишувањава тука испаѓа дека Роналдо е и директор во управава и спонзори бира и играчи потпишува.

Си има и Јувентус и маркетинг и финансински директор кој ги бркаат тие работи,им дошла добра понуда од Конами која ја прифатиле и тоа е тоа,далеку од тоа дека Роналдо им се налутил на Фифа па им рекол на Јуве со ПЕС да склучат партнерство
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.558
ПЕС можеби ги нема лиценците за клубовите кај одредени лиги, али гејмплејот и графиката одсекогаш им била пред ФИФА, одсекогаш уште од ПС1 ерата... и само ради лиценците ПЕСот најмногу страда на пазарот и е потценуван.

П.С. Побрзо ќе ја видам Халеевата комета, одколку Де Лихт во Јувентус
:kafence:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Океј најпопуларен играч е еден од најдобрите во фудбалов воопшто,али ептен му давате на значење ко да е бог и батина во клубов.Си има и он некој удел одкако дојде сигурно и со зголемување на популарноста на социјалниве мрежи,продажба на дресови и слично.
Али по пишувањава тука испаѓа дека Роналдо е и директор во управава и спонзори бира и играчи потпишува.

Си има и Јувентус и маркетинг и финансински директор кој ги бркаат тие работи,им дошла добра понуда од Конами која ја прифатиле и тоа е тоа,далеку од тоа дека Роналдо им се налутил на Фифа па им рекол на Јуве со ПЕС да склучат партнерство
Не знам колку пратиш нба но таму има ист тренд со супер агенти како во фудбалот. Сега се главни играчите, сами избираат каде сакаат да играат и потоа со уцени агентот ќе издејствува трансфер. Де лигт вреди повеќе од 70м но сака да игра во јуве и тоа ајакс мора да го прифати. За роналдо е исто, не може никој да му застани на патот ако науми да игра некаде.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
ПЕС можеби ги нема лиценците за клубовите кај одредени лиги, али гејмплејот и графиката одсекогаш им била пред ФИФА, одсекогаш уште од ПС1 ерата... и само ради лиценците ПЕСот најмногу страда на пазарот и е потценуван.

П.С. Побрзо ќе ја видам Халеевата комета, одколку Де Лихт во Јувентус
:kafence:
На Јувентуз следат авиони и летој хахаха, вечер сигурно слетува :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom