Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Marchisio "I was approached by Real when I was 21. My contract was expiring & they wanted to sign me. They offered me a deal but I turned it down, because I was fulfilling my dream of playing for Juve. I also turned down Man Utd. Juventus is not easy to leave."

Ех Марота Марота ....

Juventus could include two counterparts in any negotiations for Pogba, offering Paulo Dybala and Douglas Costa #mulive [tuttosport]

Moggi: "Allegri will stay at Juventus and ask for a stronger team. "

Juventus will sell Joao Cancelo if #mufc offer a fee in the region of €60m, and if the player asks to leave #mulive [calcio mercato]

Juventus, Inter Milan, AC Milan and Roma have made moves for Maurizio Sarri this season but he has turned all of them down just like he did to PSG and Zenit last year. We should value and appreciate this man, he doesn't deserve the hate he's getting from few fans. #DonSarri #CFC
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Челзи нема да ја продолжи позајмицата на Дебелкото, се враќа кај нас
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
После мечот со Аталанта наводно Конте ќе биде објавен тренер на Јуве[DOUBLEPOST=1557994762][/DOUBLEPOST]After Nedved & Agnelli.. Now Allegri has also left the Continassa!

Next Juventus coach will be Conte. [Momblano]

My sources say, Juventus have already formalized a deal with the new coach & He's Antonio Conte. [Momblano] https://t.co/lRXp920q7S
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Молкот вчера на некој начин го потврдува тоа дека конечно Глобил си оди... да се договореа да остане сигурно ќе излезеа со изјава. Вака логично и паметно што се остава да заврши сезоната, пред да се објави нов тренер. Перика ис каминг хоум , помешани чувства имам околу негово враќање.. од една страна ме враќа на деновите коа беше казнет како скокаше од вип ложата, па и покрај терен како урлаше... имавме убави моменти со него, од друга страна неговото заминување остави горчлив вкус, "неможе да јадеш со 10 евра во ресторан каде јадењето чини 100евра " .
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Молкот вчера на некој начин го потврдува тоа дека конечно Глобил си оди... да се договореа да остане сигурно ќе излезеа со изјава. Вака логично и паметно што се остава да заврши сезоната, пред да се објави нов тренер. Перика ис каминг хоум , помешани чувства имам околу негово враќање.. од една страна ме враќа на деновите коа беше казнет како скокаше од вип ложата, па и покрај терен како урлаше... имавме убави моменти со него, од друга страна неговото заминување остави горчлив вкус, "неможе да јадеш со 10 евра во ресторан каде јадењето чини 100евра " .
sega ke vleze vo eliten restoran so dlabok dzeparlak, pa da vidime sto ke napravi... Mu davam sansa samo 2 sezoni, povekje ne..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Del Piero to Gazzetta:

"It would be a mistake to judge Dybala based on this season alone. I don't think the problem is Cristiano Ronaldo but it's more about accommodating Paulo within the dynamics of the team. May be Paulo needs confidence and then improve in mentality."[DOUBLEPOST=1558032410][/DOUBLEPOST]Juventus will shortly release the statement regarding the future of Massimilano Allegri. [Sky]

There will be a third meeting tomorrow - The parties will see if an agreement can be found. Allegri wants a significant restyling of the squad, the management think the team is already strong. Should an agreement be found, Allegri will renew with Juventus. [Sky] https://t.co/TQXhPJyR0N

At the moment there do not seem to be many alternatives to Allegri that are available. If Allegri were to remain, he could demand the sale of Mandzukic, Khedira and Dybala, while he would not want to deprive himself of Pjanic. [Sky] https://t.co/jbf6eRvmAo[DOUBLEPOST=1558033640][/DOUBLEPOST]Ако управата мислат дека тимот во средината е доволно силен тогаш се прости и немат никаков осет за фудбал.....
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Conte has asked for Barzagli in his staff
Momblano

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Massimiliano Allegri non siederà sulla panchina della Juventus nella prossima stagione 2019/2020.

L’allenatore e il Presidente, Andrea Agnelli, incontreranno insieme i media in occasione della conferenza stampa, che si terrà domani, sabato 18 maggio, alle ore 14 presso la sala conferenze dell’Allianz Stadium

Уште нема англиска верзија, но според ГТ, тоа е се народе.

Стигна и превод, така да, пак - тоа е тоа :D
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.169
Е, ај да плачеме сега...
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ајде ајдее ке ја бидее.Сега шпекулацииве за трансфери паѓаат во вода. Ке кажува новиот тренер кој се во план.Се надевам дека ке биде Пеп или Покетино, а не Конте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom