Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Paratici likes the idea of bringing Mauricio Pochettino to the Juventus bench next season - The Argentinian will leave Tottenham at the end of the season, Even in case of a defeat in the CL final. [TMW] https://t.co/FMWnkbDNNY[DOUBLEPOST=1557452575][/DOUBLEPOST]Allegri will sign a new contract with Juventus. (GdS)[DOUBLEPOST=1557452876][/DOUBLEPOST]#Allegri has just left the training center. Smile printed on his face, he passed in front of Continassa without stopping. @ilbianconerocom
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Fabio Paratici i sportskiot direktor na Man. City Txiki Begiristain.

Kuva se nesto??????
Нема шанси да дојди Гвардиола никаква. Договор до 2021 или 2022 има, 19м плата нема шанса ништо не се кува.

Жардим, Покетино, Гасперини, Инзаги се опциите. Конте е уште замерен со Ањели.

Иначе цела сезона тимот скаран со Алегри изгледа...

At least 10 Juve players are not even talking to Allegri. - Momblano
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Нема шанси да дојди Гвардиола никаква. Договор до 2021 или 2022 има, 19м плата нема шанса ништо не се кува.

Жардим, Покетино, Гасперини, Инзаги се опциите. Конте е уште замерен со Ањели.

Иначе цела сезона тимот скаран со Алегри изгледа...

At least 10 Juve players are not even talking to Allegri. - Momblano
Немора да значи дека ќе дојде Гвардиола туку може да ни земат играч или ние да земеме од нив
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.578
Поени од реакции
81.140
At least 10 Juve players are not even talking to Allegri. - Momblano
Ова е една од причините зошто го сакам надвор од тимот Алегри... нека си оди со време додека не се десило нешто поголемо.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Со Конте не гледам светла иднина можеби ке ги мотивира повеќе играчите и атмосферата ке биде многу подобра отколку со Алегри но типот е катастрофа со стратегија на игра, колку само атмосферата во клубот ке ни помогне за да освоиме ЛШ, не знам ретко пали тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Алегри имал престава за нов Јуве уште после мечот со Манчестер. 6 месеци бил мислен новиот Јуве. Кансело одби да речи ека е на продажба. Ќе иамле состанок со Недвед ѝ Паратичи оваа недела ѝ се е во најдобар ред. Ќе се конструира нов Јуве, нов проект. Ќе се пијачка среден ред, одбрана а изгледа ѝ напад. Приоритет е среден ред таму бара Алегри звучни имиња.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.832
Поени од реакции
8.676
Алегри имал престава за нов Јуве уште после мечот со Манчестер. 6 месеци бил мислен новиот Јуве. Кансело одби да речи ека е на продажба. Ќе иамле состанок со Недвед ѝ Паратичи оваа недела ѝ се е во најдобар ред. Ќе се конструира нов Јуве, нов проект. Ќе се пијачка среден ред, одбрана а изгледа ѝ напад. Приоритет е среден ред таму бара Алегри звучни имиња.
:pos:

Уште првата полусезона почнал да мисли за наредната година, пошо превреме знаел дека оваа ништо нема да направат у ЛШ:D или од премногу мислење за следната година неможеше да се сконцентрира за двомечот со Ајакс:ROFLMAO:

Какви само глупости нема да прочиташ:icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
:pos:

Уште првата полусезона почнал да мисли за наредната година, пошо превреме знаел дека оваа ништо нема да направат у ЛШ:D или од премногу мислење за следната година неможеше да се сконцентрира за двомечот со Ајакс:ROFLMAO:

Какви само глупости нема да прочиташ:icon_mrgr:
Демек на мечот со Манчестер увидел дека не штимат мн работи далеку од алиби дека е за Ајакс. Тогаш почнале плановите за реконструкција. Тогаш излегоа баш шпекулациите за Дибала и Коста.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
:pos:

Уште првата полусезона почнал да мисли за наредната година, пошо превреме знаел дека оваа ништо нема да направат у ЛШ:D или од премногу мислење за следната година неможеше да се сконцентрира за двомечот со Ајакс:ROFLMAO:

Какви само глупости нема да прочиташ:icon_mrgr:
Дека почна да мисли истата грешка со повлекувањето како со јунајтед ја напрај и со атлетико и со ајакс.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
The message is cool (if you are next each others in the end you get stripes) ⚫⚪



Мене не ми се свиѓа воопшто дресов за следната сезона и не знам дали имал Јуве воопшто погрд дрес од ова до сеа во историја,али ако е само за една сезона океј,ќе се истрпат некако.Јебига се е сеа маркетинг,пари, општо кај сите екипи.Се менуваат традиционални дресови,грбови со цел да се биде во тек со некои нови трендови.

:pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
The message is cool (if you are next each others in the end you get stripes)



Мене не ми се свиѓа воопшто дресов за следната сезона и не знам дали имал Јуве воопшто погрд дрес од ова до сеа во историја,али ако е само за една сезона океј,ќе се истрпат некако.Јебига се е сеа маркетинг,пари, општо кај сите екипи.Се менуваат традиционални дресови,грбови со цел да се биде во тек со некои нови трендови.

:pos:
Според истражувањето во Азија и Америка поќе го сакале овај дрес и го ставиле за оваа сезона.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Супер комбинација , Алегри останува тренер плус новиот дрес е фантазија . :гомце: :sick::гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom