Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Imam 24 godini i go pratam Juventus od ko ispagjase vo grupi vo Liga evropa so 6/6 nereseni. Ti mislis deka igracite pomalce se trosat da zavodat 1 0 pa da se branat i ako primat gol pak da pritiskaat ili ako vo prvo mu zakacat dva, tri gola ko od sala?
Kako be Zidan ne e takticar, kako proceni bas me interesira? Osvoi 3 liga sampioni so red, la liga, superkupovi i i spored tebe ne bil takticar. E dobro me iznasmea.
Мило ми е шо се изнасмеа барем осети како ми е кога ти ги читам постовите. Зидан освои со пола Реал во животна форма и 3049230 судиски грешки во нивна полза. Дај не ме смеј жити се, истиот муабет шо го тепаја за Пеп додека беше тренер на семоќната Барса важи за Зидан.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Војникот на @DeviAngel , Стефано Стураро ќе се врати назад во Џенова на позајмица... ако изигра одреден број на натпревари, ондак Џенова ќе мора да го откупи за 8 милиони евра.

Агентот на Ремзи ќе оди во Италија после Суперкупот за да ги потпише документите за играчот.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Таман Ремзи болницата ќе го замени Кедира болницата и ќе стане #2 најплатен играч у Јуве како што читав хехе
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Според Ди Марцио, остварени се први контакти со агентот на Иско. Ако оди се по планот, на лето ќе загризиме за него...

 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Според Ди Марцио, остварени се први контакти со агентот на Иско. Ако оди се по планот, на лето ќе загризиме за него...

Според мене непотребен трансфер едино ако Кедира го напушти Јуве
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Одбраната и нападот се супер покриени, ако не замини никој на лето доволен е само еден трансфер за класа играч од средниот ред. Моја желба е Френки Де Јонг.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Дали капитенската лента за Кедира при Киелини и Бонучи во игра, значи дека ќе си замине во овој трансфер период?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom