Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Не ми е јасен Алегри кога на дупло послаб тим од својот им ја препушта играта. Па пичко една, Самдорија провинцијава ја стави у шише а ти со тим вреден милијарда им оставаш игра на миџетиве.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Дибала пак исто ко да не игра. Неможе дуел да издржи, а нема никаков дриблинг у место. Како што поминува време се поеќе на Џовинко ме потсеќа мајке ми. Нека влага Берна sooner the better.[DOUBLEPOST=1538240995][/DOUBLEPOST]МанџоНалдо :cool:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Кедира>Бентакур>Чан

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Koj kurac bre Alegri mi se branis bre aaaah be govedo edno ke ti se udri od glava nekoj pat so ova branenjevo.. mesto od start da gi pritisnat oni dozvolija gol da primat pa da se macat posle
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Бепе Марота ќе си одит.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Ајде сега вие што плукавте по Марота, дали сте задоволни?

Според Агрести, Марота и понатаму останува во Јувентус, но не како CEO, туку во спортскиот сектор.

Се споменува Зидан на неговата позиција.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ајде сега вие што плукавте по Марота, дали сте задоволни?

Според Агрести, Марота и понатаму останува во Јувентус, но не како CEO, туку во спортскиот сектор.
Ако се дозволи да си оди мислам ќе е најлошиот потег и дека падот наш ќе почни од друга страна време е Паратичи да јс предземи таа функција
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Ако се дозволи да си оди мислам ќе е најлошиот потег и дека падот наш ќе почни од друга страна време е Паратичи да јс предземи таа функција
Toa so dozvoluvanjeto da si odi, ne mora da znaci deka Juve ne saka da mu prodolzi dogovor. Mozebi Marota saka da zamine. Ima milion pricini sto nie vaka mozime da gi nagagjame kako se, povekjeto raboti ne ni se poznati. Ushte od letoto Marota se povrzuvase so funkcija vo FIGC, nikade ne demantirashe (iako, sega demantira, sepak mislam deka ima nekoja pozadina vakvata ostavka). Marota sigurno zaminuva, sigurno nema od CEO da se prefrli da bidi burekonosec vo Juventus.

A mislam deka e rano da se predviduvaat apokaliptichni scenarija od tipot nashiot pad itn. Marota e mozebi najdobriot CEO sto sme go imale kako klub posle Moggi, no ne znaci deka e i posleden kvaliteten na pazarot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom