Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Крајно не го разбирам потегов, без никаква најава. Ваљда ќе има некое објаснување кој и што одлучил, ништо чудно сам Маркизио да се определил за потегов.
Без никаква најава? Прашај го Деви колку само статии по италијански медиуми имаше од зимата наваму поврзани со заминување на Маркисио... Човекот сака да игра, на оваа конкуренција сега знае дека ќе гние на клупа .....па и лани не се изнаигра, повреди ово оно. Сепак мислам дека имаш право дека одлуката е на Маркисио, бар конечната одлука. Мислам дури и во опрошталното писмо се добива таков впечаток, бар јас така го сваќам. Како и да е Grazie Principino и со среќа :cuc:.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Нека се ебат в гас на крај со 2 потези се поебаја апсолутно се. Марш да не ги гледам
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
E de poleka, nisto ne izigra lani.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Првиот оригинал дрес што го имам од Јувентус е на Маркизио. Дефинитивно најомилен играч.

Но реалноста е таа колку и да е црна. Подобро да замине отколку да дреми на клупа. Факт е тоа, непобитен колку и да ни се допаѓало тоа. Тој сака да игра повеќе првотимски фудбал, а Јуве не може тоа да му го пружи. Како што и самиот си напиша на Инстаграм, тимот е пред се и над се. Така да свесен е дека покрај Пјанич, Емре Чан, Матиуди, Кедира па и Бентакур (за кого беа одбиени солидни понуди) тешко дека ќе дојди до игра.

Така да мене лично повеќе жал ќе ми беше да го гледам постојано закован за клупа отколку во друг тим. Сам си кажа дека нема да игра покрај Јувентус во друг Италијански клуб, па сега ќе видиме. Мое мислење е дека ќе замини во Америка.

Нека му е со среќа и се најдобро.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Ма немој да ме јебеш бре. Освен Пјанич кој е поквалитен па еве и Матиуди стави го пред него со што другиве толку се подобри од Маркизио кој во дефанзива е далеку покорисен од Бентакур и Кедира заедно. Кога ќе ми пише некој вака БентаКУР пред Маркизио ми иде да си пуцам у колено. Има уште многу фурни да јаде малиот за да биде важен играч во Јувентус. Во секој случај Маркизио би го играл пред Кедира и Бентакур, а за Емре Чан времето ќе покаже за каков играч се работи но вака без да земеме квслитетен играч во средина ко Погба или некој друг со кои се поврзувавме летово не би го дал Маркизио никако. Средината не само што не ни е подобрена туку и ни е послаба од минатата сезона според мене, а за минатите сезони да не збориме. Видал Пирло Погба Маркизио со оваа моментална средина е грев и срам да ги споредиш.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Ма немој да ме јебеш бре. Освен Пјанич кој е поквалитен па еве и Матиуди стави го пред него со што другиве толку се подобри од Маркизио кој во дефанзива е далеку покорисен од Бентакур и Кедира заедно. Кога ќе ми пише некој вака БентаКУР пред Маркизио ми иде да си пуцам у колено. Има уште многу фурни да јаде малиот за да биде важен играч во Јувентус. Во секој случај Маркизио би го играл пред Кедира и Бентакур, а за Емре Чан времето ќе покаже за каков играч се работи но вака без да земеме квслитетен играч во средина ко Погба или некој друг со кои се поврзувавме летово не би го дал Маркизио никако. Средината не само што не ни е подобрена туку и ни е послаба од минатата сезона според мене, а за минатите сезони да не збориме. Видал Пирло Погба Маркизио со оваа моментална средина е грев и срам да ги споредиш.
Ако се немаш испуЦано во колено, да ти кажи чичо нешто.

За мене и за тебе Маркизио може да биде и Бог и легенда и се. Ама факт е дека неможе да има првотимски статус во Јувентус со овој состав. Едноставно е. Да не се пуцаш за џабе.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Ако се немаш испуЦано во колено, да ти кажи чичо нешто.

За мене и за тебе Маркизио може да биде и Бог и легенда и се. Ама факт е дека неможе да има првотимски статус во Јувентус со овој состав. Едноставно е. Да не се пуцаш за џабе.
Чичо немора да има првотимски статус туку да има солидна минутажа. Минатата сезона Алегри воопшто и да не му даваше шанса за разлика од сите други.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ако се немаш испуЦано во колено, да ти кажи чичо нешто.

За мене и за тебе Маркизио може да биде и Бог и легенда и се. Ама факт е дека неможе да има првотимски статус во Јувентус со овој состав. Едноставно е. Да не се пуцаш за џабе.
Јас мислам дека од повредата се знаеше дека еден ден ке се деси ова .. едно друго се знаеше дека е малце со закашкани односи со Алегри бар така мислам јас и една од причините е то но за разлика од ЕЛ ПРИНЧИПИНО што никогаш не се бунеше ни за поголема плата сам го водеше менаџерсвото односно го тргна на страна неговиот агент ... трета раб пак мислам дека алегри е најголемата кривица што денес добивме ваков епилог. останавме тесни во средина од еден бум што беше со доаѓањето на Роналдо сепак некако како да беше затишје сети се братче ко дојде матри истото се деси со Дел Пиеро дали самиот играч сака повеќе игра или пак од управата не му нудат нов договор мислам дека парите не се проблем .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Screenshot_2018-08-18-17-35-58.png

Составот :eek::eek::vozbud:

Ни фалат лев и десен бек на клупата, друго се е...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Бонинаторот.... :backa:

Бумсонг врати се, се ти е опростено!!!
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Шчесни не е квалитет за ЛШ!!!! Чиста топка што се брани
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Почнавме со експертизи по само 45мин одиграни :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Роналдо е играчиште...колку е само по опасен на левата страна него напаѓач класичен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom