Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.466
Пеколно деби за Роналдо... Прво коло дуел со Киево на Бентегоди :backa:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
DEAL DONE: Udinese have signed Rolando Mandragora from Juventus for €20m on a 5-year contract. (Source: @Udinese_1896) https://t.co/5QrK5LfOLo
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Chisto sumnjam deka kje ja igra prvata Ronaldo.

Sea za sea.

Kolo 1 - Chievo - Juve
Kolo 2 - Juve - Lazio
Kolo 3 - Parma - Juve
Kolo 4 - Juve - Sassuolo
Kolo 5 - Frosinone - Juve
Kolo 6 - Juve - Bologna
Kolo 7 - Juve - Napoli
Kolo 8 - Udinese - Juve
Kolo 9 - Juve - Pandev
Kolo 10 - Empoli - Juve
Kolo 11 - Juve - Cagliari
Kolo 12 - Milan - Juve
Kolo 13 - Juve - SPAL
Kolo 14 - Fiorentina - Juve
Kolo 15 - Juve - Inter
Kolo 16 - Torino - Juve
Kolo 17 - Juve - Roma
Kolo 18 - Atalanta - Juve
Kolo 19 - Juve - Sampdoria

Dios mio kje bide noemvri, dekemvri. Ako se pogode i nekoja gkava grupa u LS pa da se vlecheme i tepame za vtoro mesto i spremajte venite za sechenje tamo pred nova godina.
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Chisto sumnjam deka kje ja igra prvata Ronaldo.

Sea za sea.

Kolo 1 - Chievo - Juve
Kolo 2 - Juve - Lazio
Kolo 3 - Parma - Juve
Kolo 4 - Juve - Sassuolo
Kolo 5 - Frosinone - Juve
Kolo 6 - Juve - Bologna
Kolo 7 - Juve - Napoli
Kolo 8 - Udinese - Juve
Kolo 9 - Juve - Pandev
Kolo 10 - Empoli - Juve
Kolo 11 - Juve - Cagliari
Kolo 12 - Milan - Juve
Kolo 13 - Juve - SPAL
Kolo 14 - Fiorentina - Juve
Kolo 15 - Juve - Inter
Kolo 16 - Torino - Juve
Kolo 17 - Juve - Roma
Kolo 18 - Atalanta - Juve
Kolo 19 - Juve - Sampdoria
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
^ Da, fakjame SkySport nema gajle. :)[DOUBLEPOST=1532629412][/DOUBLEPOST]Eve i slikovito u sluchaj nekoj da troshi net pa malku da mu dodadam ushte nekoj megabajt ahahaha

 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
| Di Marzio:

Juventus are not convinced to exchange Caldara for Bonucci. They insist on including Higuaín in the negotiations for Bonucci.

Apart from Milan, Chelsea are also keen on Caldara.


Pjanic: "I read a lot of things about my future that made me laugh. I'm very happy at Juventus" [Pjanic interview with Sky italia]
.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.466
Јас мислам пре би се откажале од Бонучи, одколку да го жртвуваат Калдара. Бони направи грешка прошлата сезона кога замина во Милан и тоа е ебан ФАКТ, тоа е негова вина и не смеат сега други играчи да трпат ради неговото плачење за да се врати назад.
Калдара иако беше наш 2 години, ова лето е преставен како нов играч на Јувентус, и тоа пред фановите и медиумите. Одбиени се за него понуди од други клубови.

Е сега прашањето е дали го сакам Бонучи назад во Јувентус? Па да, колку и да има на моменти brainfarts од негова страна, сепак покрај ваков јак Јувентус повеќе од сигурен сум дека ќе се снајде.
Дали би го вратил Бонучи а притоа да го жртвуваме Калдара? Дефинитивно не, какошто пишав грешката прошлата сезона е на Лео, и нема потреба ради него да страдаат други играчи.
Марота мора да пресече, нека бираат еден од Игуаин, Стураро, Пјаца и нажалост Ругани. Другото нека иде се под катанец.
А интересни се и реакциите на јувентините по интернетов, скоро никој не ја сака замената Бонучи-Калдара... пре би го задржале детево, отколку да го вратат Јудава назад во тимот.
 
C

Castiel

Гостин
Negotiations between Milan and Juventus are progressing well to find an agreement for Bonucci-Caldara deal. Milan are also working on signing Higuain on a paid loan with option/obligation to buy

[Sky][DOUBLEPOST=1532727211][/DOUBLEPOST]
Јас мислам пре би се откажале од Бонучи, одколку да го жртвуваат Калдара. Бони направи грешка прошлата сезона кога замина во Милан и тоа е ебан ФАКТ, тоа е негова вина и не смеат сега други играчи да трпат ради неговото плачење за да се врати назад.
Калдара иако беше наш 2 години, ова лето е преставен како нов играч на Јувентус, и тоа пред фановите и медиумите. Одбиени се за него понуди од други клубови.

Е сега прашањето е дали го сакам Бонучи назад во Јувентус? Па да, колку и да има на моменти brainfarts од негова страна, сепак покрај ваков јак Јувентус повеќе од сигурен сум дека ќе се снајде.
Дали би го вратил Бонучи а притоа да го жртвуваме Калдара? Дефинитивно не, какошто пишав грешката прошлата сезона е на Лео, и нема потреба ради него да страдаат други играчи.
Марота мора да пресече, нека бираат еден од Игуаин, Стураро, Пјаца и нажалост Ругани. Другото нека иде се под катанец.
А интересни се и реакциите на јувентините по интернетов, скоро никој не ја сака замената Бонучи-Калдара... пре би го задржале детево, отколку да го вратат Јудава назад во тимот.
Види вака желба е на Бонучи да се врати назад, а и Јувентус е загреан за тоа. Милан во овој случај не е приморан да продава. Леонардо не попушта или Бонучи-Калдара замена или кој го ебе Бонучи нека иде во ПСЖ. Никој не му е крив што се изрезили прошла сезона да си оди од Јуве.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Доколку го заменат Бонучи за Кладара и официјално нема да го следам Јувентус се додека овој игра за Јуве. На Калдара му посакувам блескава кариера и ако прејде во Милан само да напредува. Не ме итересира ни Роналдо ни никој. Престанувам да ги следам се додека комплетната оваа управа не си замине па каква било друга и да дојде. Колку и да направија добри работи ова е удар за сите навивачи на Јувентус. Трофејот кој толку го посакуваме ни беше одземен ради каприците на играчот чие име не сакам да му спомнувам, фајтер голем мајката почнал да ги шамара сите, за потоа да прејде во Милан и да се фура и да се радува при даден гол среде Торино (мање битно пошо се знае како завршија сите 3 дуели прошлата сезона со Милан), и за на крај да им го дадеш најперсективниот млад играч на Италија. Немам коментар едноставно. Доколку стварно се оствари ова, за мене управата на Јуве не постои веќе.[DOUBLEPOST=1532730012][/DOUBLEPOST]Неможам да сватам што прават Марота и Паратичи, сакал да се врати во Јуве и да го враќаат. Па и овој Леонардо не попуштал ако не дошол Калдара. Па нека си оди ПСЖ, дали има навивач на Јувентус што сака да го гледа пак овој во Јувентус. Значи само што читам ми се ежи косата, од самата помисла. Секаков кредибилитет ќе изгубат ако ова се оствари. Зошто нов штопер? Ги имаш Киело, Барза, Бенатија и Калдара доколку Ругани си оди, сосема доволно за новата сеозна, што прават побогу овие од управава.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Negotiations between Milan and Juventus are progressing well to find an agreement for Bonucci-Caldara deal. Milan are also working on signing Higuain on a paid loan with option/obligation to buy

[Sky][DOUBLEPOST=1532727211][/DOUBLEPOST]
Види вака желба е на Бонучи да се врати назад, а и Јувентус е загреан за тоа. Милан во овој случај не е приморан да продава. Леонардо не попушта или Бонучи-Калдара замена или кој го ебе Бонучи нека иде во ПСЖ. Никој не му е крив што се изрезили прошла сезона да си оди од Јуве.
Мене не ми изгледа како Јувентус да е загреан според Марота и Леонардо па зато го нуди Игуаин, баш спротивно.

Beppe Marotta confirms Milan want to sign Juventus striker Gonzalo Higuain but warns ‘there’s a long way to go’.
“Leonardo knows Higuain well and wants to have him at Milan, but there are contractual issues to resolve. There’s a long way to go…” he told Gazzetta dello Sport.

Leonardo has confirmed that Leonardo Bonucci wants to re-join Juventus after only a season into his Milan transfer.

“We’re bound to FFP, so it won’t be a crazy market. It’ll be moderate and wise. The desire [to talk to Juve] started with Leonardo Bonucci, so if we can, we’ll make it happen. We have no objection to it.

Maрота кажа дека не сака да го даде Калдара ОСВЕН ако малиот не побара лично..
 
C

Castiel

Гостин
Мене не ми изгледа како Јувентус да е загреан според Марота и Леонардо па зато го нуди Игуаин, баш спротивно.

Beppe Marotta confirms Milan want to sign Juventus striker Gonzalo Higuain but warns ‘there’s a long way to go’.
“Leonardo knows Higuain well and wants to have him at Milan, but there are contractual issues to resolve. There’s a long way to go…” he told Gazzetta dello Sport.

Leonardo has confirmed that Leonardo Bonucci wants to re-join Juventus after only a season into his Milan transfer.

“We’re bound to FFP, so it won’t be a crazy market. It’ll be moderate and wise. The desire [to talk to Juve] started with Leonardo Bonucci, so if we can, we’ll make it happen. We have no objection to it.

Maрота кажа дека не сака да го даде Калдара ОСВЕН ако малиот не побара лично..
Сега има силни шпекулации дека договорена е замена Бонучи-Калдара. Агентиве денес им имаа по 2 часовни средби со Милан/јуве. Игуаин најверојатно 15 милиони за позајмица и задолжителен откуп, а се спомнува дека и Пјаца ќе биде некако дел од трансфериве. Се разбира се ова ќе се случи само доколку Игуаин прифати да дојде во Милан доколку он одбие сите трансфери ќе пропаднат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom