Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.303
Некои медиуми викаат дека Стротман веќе ги договорил личните услови со тимот, сега останувало Марота да се договори со Палота... Гром од ведро небо, ова би можело да значи заминување на Стураро, ма да мене и Маркизио ме плаши, поради вчерашните шпекулации.:toe:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Не знам кој кур му е на Марота со играчите кои се склони на повреди. Ќе ги слушам после како во финалето на ЛШ 5 играчи повреда влечеле, бла бла дрн дрн.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
За кој кур ќе ни е Стротман :tapp: Ги имаме Маркизио,Матуиди,Пјанич и Кедира.Уште Стураро да напушти и топ ке бидат.Место десен бек да донесат они со глупи комбинации се замараат.Без десен бек и Меси да дојде џабе ке биде.
Е сега ако планира 4-3-3 овој тогаш ке треба средина да али кај би играл Дибала така..Не ми се свиѓа како иде работава пак.Многу лоши комбинации се вртат се си мислам пред се поради одбранава распад система ке бидеме.Се заиграа фудбал менаџер овие :mad:
 
С

СаШеНкО

Гостин
Не знам зошто не го гледате Дибала во 4-3-3, има повеќе варијации таа формација. Не мора да бидат два крилни напаѓачи со еден истурен шпиц. И во таа формација може да игра позади напаѓачите како што си игра сега. Јас мислам дека Дибала одлично ќе се снајде. Проблем во таа формација ќе ни бидат бековите. Ако играме со тројца напаѓачи и сите се строго офанзивно ориентирани, тогаш ќе се отвори многу простор по крилата и се ќе биде оставено на бековите. Сандро ќе се снајде, Лихт ќе се помачи ама Де Шиљо ќе биде очобол да се гледа....
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не знам зошто не го гледате Дибала во 4-3-3, има повеќе варијации таа формација. Не мора да бидат два крилни напаѓачи со еден истурен шпиц. И во таа формација може да игра позади напаѓачите како што си игра сега. Јас мислам дека Дибала одлично ќе се снајде. Проблем во таа формација ќе ни бидат бековите. Ако играме со тројца напаѓачи и сите се строго офанзивно ориентирани, тогаш ќе се отвори многу простор по крилата и се ќе биде оставено на бековите. Сандро ќе се снајде, Лихт ќе се помачи ама Де Шиљо ќе биде очобол да се гледа....
Се надевам дека Алегри разбира фудбал и не би оставил играч ко Де Шиљо да биде клучен во неговата тактика,како што лани беше Алвеш.

Инаку мора да бидат двајца крилни играчи у таа 4-3-3 тактика.Ако не е така не ја гледам поентата во купување на две крила летово и непродавање на ниедно крило(Квардадо или Пјаца).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Се надевам дека Алегри разбира фудбал и не би оставил играч ко Де Шиљо да биде клучен во неговата тактика,како што лани беше Алвеш.

Инаку мора да бидат двајца крилни играчи у таа 4-3-3 тактика.Ако не е така не ја гледам поентата во купување на две крила летово и непродавање на ниедно крило(Квардадо или Пјаца).
Берна играше во формација елка во Фиорентина, можат да играат заедно со Дибала зад Гонзало. Исто можи да се проба и дијамант со Дибала и Манџо и Гонзало напред. Сезонава Алегри има најширок состав и играчи со кои може да склопи 6-7 различни формации шо ќе биди доста интересно да се гледа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Елка нема шанси да играме не после пари дадени на Даглас Коста бар тоа е мое мислење. Флексибилни сме со формации и тоа е. Иначе Стураро не не напушта, Спинаѕола ќе остани уште една година. Стураро ќе е новиот бек во тимов, тоа било замислата на Алегри. Смета дека од Стураро можи да се извади одличен бек а и искрено има предиспозиции за истото ама мозок се бара за таја позиција со тоа седи послабо.

Маркизио не оди нигде, денес и на РАИ и на SKY Марота изјави дека тоа е лудило и дека никој не помислил и нема да помисли никогаш на истото, истото и Маркизио го изјави смирете се.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.303
Стураро ќе е новиот бек во тимов, тоа било замислата на Алегри. Смета дека од Стураро можи да се извади одличен бек а и искрено има предиспозиции за истото ама мозок се бара за таја позиција со тоа седи послабо.
Чек сеа, крилен бек или центар бек? Ако го сметаат за крилен, ондак сме наебале, али ако го планираат за централен бек ондак пеки, нека пробаат
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нека го турат кај сакаат, мозок не ни треба за бек, имаме напред многу луѓе кои што имаат мозок.. Нека ора позади тоа е најбитно, да сече топки, да биде тешко да го поминат.. а за напред кој кур ти треба мозок имаш таму 5 играчи кои знаат со топка... Не може бе сите играчи и мозок да имаат и снага и техника.. Јебеш га, ниеден тим не е совршен освен моментално Реал што е приближно совршен (а пред неколку години тоа беше Барса)...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Bayern Munich President Uli Hoeness talked with a German newspaper Frankenpost and dismissed Juventus winger Douglas Costa as “a mercenary”.

The Brazilian joined the Old Lady in a €6m loan deal.

“How will we replace Franck Ribery and Arjen Robben? We’ll keep tinkering until we find the right formula. Costa didn’t work out because he’s a bit of a mercenary whose character we didn’t like.”

Hoeness also praised ex-juventino Kingsley Coman:”He is a young lad with huge talent, he has to break through here. If Coman doesn’t work out for us then we’ll have to look around until we find a replacement.”


Today’s Corriere dello Sport opens up with the talk about Ricardo Pereira who Juventus is reportedly following. He is a leftback of Porto who just came back from a loan at the French side Nice. The newspaper claims that he is a new objective for Marotta and Paratici.[DOUBLEPOST=1503583063][/DOUBLEPOST]Bayern Munich President Uli Hoeness talked with a German newspaper Frankenpost and dismissed Juventus winger Douglas Costa as “a mercenary”.

The Brazilian joined the Old Lady in a €6m loan deal.

“How will we replace Franck Ribery and Arjen Robben? We’ll keep tinkering until we find the right formula. Costa didn’t work out because he’s a bit of a mercenary whose character we didn’t like.”

Hoeness also praised ex-juventino Kingsley Coman:”He is a young lad with huge talent, he has to break through here. If Coman doesn’t work out for us then we’ll have to look around until we find a replacement.”


Today’s Corriere dello Sport opens up with the talk about Ricardo Pereira who Juventus is reportedly following. He is a leftback of Porto who just came back from a loan at the French side Nice. The newspaper claims that he is a new objective for Marotta and Paratici.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom