Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Зашто само јас мислам дека Повеќе е кривица на Конте отколку на Ањели или Марота што Дел Пиеро беше избркан од клубот.
Не си единствен. :)

Колку и да го бранам Конте за некои работи, сепак ова мислам дека беше негова грешка. Со оглед на тоа што изигра фантастична сезона и заработи доста кредити кај управата, мислам дека можеше да притисне за да остане Алекс.
Али очигледно не му требал. Веројатно зошто не се поклопувал со неговата филозофија, сепак имаше 37 години, а Конте наложува и шпицовите да трчаат многу и да бидат физички спремни.
Барем јас така гледам на ова :)

Каква асистенција на Евра :cuc: Ова е тоа што ни требаше минативе три сезони, центаршут.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дечки гледам полека се откажавте од Видал, као демек боље 60 милки отколку Видал демек вие ќе ги земете парите или се надате дека ќе ги инвесsираат во нови играчи, не ме смејте....До трансфер може и да не дојде, зошто не се знае нишо тука само шпекулации и сумливи изјави од вашиот табор...Дај престанете со патетики и признајте дека ќе ве боли ако ви го лапне некој ЦАРОТ, ко мене шо би ме болело кога некој би го зел Де Геа па макар и зс 100 милиони...па уше викате боље сега него догодина кога би изгубил на цена, оф беее..од вакви "фанови" кожа ми се ежи, ама за жал сегде ги има не само тука, ги има и во наш фан клуб...
Не навивам за Видал - навивам за ЈУВЕНТУС !!
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Реално Пепе има преголема желба да игра и оваа сезона ако се биде во ред и ако остане, може многу даде за Јувентус.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Пепе според досега покажаното на припремите апсолутно треба да остане, ако ништо друго како играч од клупа ќе ја живнува играта.
Исто мора веќе да се заклучи дека Огбона не е играч за во Јуве, досега немам видено ни една утакмица од него да биде 90 минути стабилен, реално освен физикусот нема ништо друго посебно квалитетно во него
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Пепе според досега покажаното на припремите апсолутно треба да остане, ако ништо друго како играч од клупа ќе ја живнува играта.
Исто мора веќе да се заклучи дека Огбона не е играч за во Јуве, досега немам видено ни една утакмица од него да биде 90 минути стабилен, реално освен физикусот нема ништо друго посебно квалитетно во него
Потполно се согласувам, посебно ме изнервира сеа при крај коа не можеше да му ја земе на Јуриќ убутан до аут линијата го врти како мало дете и на крај ја извади топката меѓу 2ца наши играчи од кои едниот беше Огбона ама еве да кажеме добро се градел Јуриќ сепак Огбона не покажа ништо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
^ Мене не ми се верува дека Пепе ќе остане, поради тоа што тој сака да игра што е можно повеќе, што е разбриливо, две сезони беше повреден а и не е млад повеќе.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Потполно се согласувам, посебно ме изнервира сеа при крај коа не можеше да му ја земе на Јуриќ убутан до аут линијата го врти како мало дете и на крај ја извади топката меѓу 2ца наши играчи од кои едниот беше Огбона ама еве да кажеме добро се градел Јуриќ сепак Огбона не покажа ништо.
Па баш и тоа, кога веќе има таква физичка градба барем неа да ја искористи, тој ни тоа не го прави.
Некако несигурен играч е и нема никаква агресивност за дефанзивец, на пример за разлика од Касерес.[DOUBLEPOST=1407670811][/DOUBLEPOST]
^ Мене не ми се верува дека Пепе ќе остане, поради тоа што тој сака да игра што е можно повеќе, што е разбриливо, две сезони беше повреден а и не е млад повеќе.
Ако евентуално играме почесто 4-3-3 и те како би требало Пепе да има почесто шанса за игра, можеби и во прв тим, но како што гледам тешко дека ќе ја промени формацијата Алегри
 

Kajgana Shop

На врв Bottom