Фан Клуб: Јувентус

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Estigarribia zverrrrrrrrrrrrr, Pirlo i Bonnuci bea mnogu slabi...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Не мора да ме цитирате но ако мислите дека првиот гол на Наполи е офсајд тогаш не ги знаете основите правила на фудбалот ..толку имам да напишам!
Не беше. Знам и зошто, али ме мрзи да пишуем. Веруем и дека не сум едиствен од тука околу ова прашање.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Не мора да ме цитирате но ако мислите дека првиот гол на Наполи е офсајд тогаш не ги знаете основите правила на фудбалот ..толку имам да напишам!
Не станува збор за никаков офсајд затоа што правилото кога пасивниот офсајд се активира одамна е укинато. За ова пишував и на една друга тема. На ЕП 2004 на мечот Чешка-Холандија, ван Нистелрој даде еден ваков сличен гол (претходно беше во офсајд но топката не беше упатена кон него а подоцна по следното додавање тој постигна гол).
 
С

сашенко

Гостин
Ќе има ли собиранка во Њу Јорк вечерва?
За утакмицата очекувам сврст натпревар во кој се надевам дека ќе победи Јуве.
Осекам Вучко ќе ја реши со некое "мало" ремек дело :D
Секогаш има во њу јорк собиранка, сеа ке ставам неколку слики да видите како беше.Тие што не дојдоа да ви кажам атмосферата беше феноменална и ве очекувам следниот пат да дојдете...

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
На официјалната страна на Серија А, вчера Пирло не добил жолт.
Иначе според истата ни Лавези не добил жолт со Аталанта.

И сеа, Пирло е казнет или не, за натпреварот со Чезена?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
На официјалната страна на Серија А, вчера Пирло не добил жолт.
Иначе според истата ни Лавези не добил жолт со Аталанта.

И сеа, Пирло е казнет или не, за натпреварот со Чезена?
Па Пирло не игра за Наполи па да не биде суспендиран, колку само пропусти, страшна работа :tapp:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па подобро нека го пропушти мечот со Чезена , да биде спремен и одморен за Рома.

Вчера баш се осети умор кај него и кај Стефан Леоне зошто ја одиграа секоја ебана минута од сезонава .
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Па подобро нека го пропушти мечот со Чезена , да биде спремен и одморен за Рома.

Вчера баш се осети умор кај него и кај Стефан Леоне зошто ја одиграа секоја ебана минута од сезонава .
Нормално подобро е сега да не игра отколку со Рома но ова што се случува во лигава го нема никаде :)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Иначе Пирло добил жолт картон за време на успорената снимка , така да тоа не беше достапно за гледачите , па го нема на резултати или кај оние инвалидите на гоал кои меч репорт и плејер рејтингс прават откако ке го видат резултатот на флешскор.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако, нека одмара Пирло бидејќи ако добие жолт со Чезена нема да може да игра против Рома... Наредно дерби (против Рома) и јас доаѓам во Њу Јорк со девојката која исто така е навивач за Јуве :)
--- надополнето: Nov 30, 2011 2:23 PM ---
На официјалната страна на Серија А, вчера Пирло не добил жолт.
Иначе според истата ни Лавези не добил жолт со Аталанта.

И сеа, Пирло е казнет или не, за натпреварот со Чезена?
Не можам да поверувам на статистикава .. Бонучи има најмногу точни додавања ... Дајте ако не да го играме во средина како плејмејкер отколку во одбрана каде што е дрво ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom