Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Го приметува ли Конте Лихштајнер дека е пред умирање ...
Чекај,за форест гамп праиме муабет?дечкото не се уморува:) побара измена а после ко да не му беше ништо,машина е.

Естигарибија звер! ме мрзи да пишувам др.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Conte e top trener nemam nisto loso za nego ama... Covekot ne znae koga izmena da napravi uste na 3-3 quagliarela In Matri Out! Krasic In Pepe Out!
I mn normalno lichstainer Out e togas neznam koj In :))) ali vaka da izigrase odma u brzina se dobiva i povekje sansi :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Чекај,за форест гамп праиме муабет?дечкото не се уморува:) побара измена а после ко да не му беше ништо,машина е.
Абе и Форест Гамп во еден момент кажа, доста е :)
Внимавај на него ако го начекаш некаде моментот кога Пепе отиде да го прославува голот кај клупата на Јуве.
А и жолт имаше, 2 фаула направи на крај врз Зунига и можеше по вториот и црвен да добие, мислам дека мораше да го вади али како и да е добар резултат извадија Јуве иако на крај можеа и да тепаат ако беа поприсебни напред, да имаше уште плус 5-10мин гарант ќе дадеа уште еден гол.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Со оглед како се одвиваше првото полувреме јас сум задоволен со нерешено.
Иако ако притисневме уште прво полувреме ќе ги тепавме сигурно.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Карактерот беше пресуден . Карактерот кој го красеше некогаш Јувентус и го правеше единствен на светот.

Во првото полувреме Конте тотално ја засра целата работа , бидејќи проба да се прилагоди на Наполи излегувајќи со смешна и за мене сеуште несватлива формација 3-4-1-2 или 4-3-1-2. Секако Пепе и Вучинич се погубија во своите нови улоги .

Клучна беше прераспоредбата на играчите во второто полувреме , невероватно е тоа колкава е Вучинич флегма , но истовремено и колкава класа. Како само успеа да ги поврзи средината и нападот со влегувањето во средина за разлика од прошетките на десно крило во првиот дел. Не постигнува голови , а и не му требаат ако вака игра . Да го има менталитетот на еден Недвед веројатно досега ќе имаше едно 2-3 златни топки .

Бонучи е прснат психички сезонава и секоја нова утакмица ќе претставува играч мање.

Се на се , кога ќе се земат во обзир сите околности , ова е добар резултат , сеуште непоразени , а и убеден сум дека и играчите ќе излезат уште појаки на психички план после ваков меч .

П.С пофалба за Парагваецот да не заборавам . Колку само дрско и полн со самодоверба излезе на можеби најтешкиот терен во Италија за деби како стартер .

Поздрав , и уживајте. Ова е само почеток на нешто ГОЛЕМО
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Абе и Форест Гамп во еден момент кажа, доста е :)
Внимавај на него ако го начекаш некаде моментот кога Пепе отиде да го прославува голот кај клупата на Јуве.
А и жолт имаше, 2 фаула направи на крај врз Зунига и можеше по вториот и црвен да добие, мислам дека мораше да го вади али како и да е добар резултат извадија Јуве иако на крај можеа и да тепаат ако беа поприсебни напред, да имаше уште плус 5-10мин гарант ќе дадеа уште еден гол.
Да приметив,бараше измена,али ако примети после кога го дадоа у кадар ко ништо да не било,а за жолти картони,не беше само он ризик,имаше уште двајца-тројца,а он е многу битен у одбраната,поготово по страните каде Јуве минатите години е многу слаб,па не можеме да си дозволиме да играме без него.
--- надополнето: Nov 29, 2011 10:23 PM ---
--- надополнето: Nov 29, 2011 10:31 PM ---
Не само тоа, на Конте му имам повеќе замерки за водењето на тимот вечерва ама бидејќи извадија поволен резултат сега ќе се воздржам од коментари во таа насока.
А бе и ти си луд:) иначе Конте кој го критикуваш нема пораз,не може цело време да тепаме,биди малце реален и ти претеруваш со критикиве,Наполи којшто ти збореше дека ти набиле комплекси,кои редовно не плескаат,сакаш лагано да ги тепаме на Сао Паоло,а од 3-1 да се вратиш на 3-3 не е мала работа,ова покажува дека се враќа стариот Јувентус,конечно го покажавме оној карактер што го красеше Јуве во времето на Капело и Липи,критикувај го Бонучи слободно,пошто он ја зима сеа улогата што ја имаше Киелини кога играше централен,две грешки пресудни,Пандев кој е во катастрофална форма го играше како мало дете Бонучи,не само он,и Лавеци.

П.С чим стара дама е задоволен,исто и ХУЛК,кои се најголеми песимисти на фан клубов,тогаш мора да си ги преиспиташ ставовите:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
А бе и ти си луд:) иначе Конте кој го критикуваш нема пораз,не може цело време да тепаме,биди малце реален и ти претеруваш со критикиве,Наполи којшто ти збореше дека ти набиле комплекси,кои редовно не плескаат,сакаш лагано да ги тепаме на Сао Паоло,а од 3-1 да се вратиш на 3-3 не е мала работа,ова покажува дека се враќа стариот Јувентус,конечно го покажавме оној карактер што го красеше Јуве во времето на Капело и Липи,критикувај го Бонучи слободно,пошто он ја зима сеа улогата што ја имаше Киелини кога играше централен,две грешки пресудни,Пандев кој е во катастрофална форма го играше како мало дете Бонучи,не само он,и Лавеци.

П.С чим стара дама е задоволен,исто и ХУЛК,кои се најголеми песимисти на фан клубов,тогаш мора да си ги преиспиташ ставовите:)
Токму поради резултатот и реков дека нема да коментирам за забелешките кои ги имам за Конте ама кога веќе ме влечеш за тастатура:), ај ќе наведам една од нив. Човекот душата им ја извади на играчите бе. Не направи измена до 87 минута, дали е нормален? Па роботи да беа ќе се расипеа.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
На крајот можевме и да победиме. Има напредок во тимот, губивме 2 - 0, па 3 - 1 и се боревме до последната минута, дури можевме и да победиме.

Се на се задоволен, имаме шанси за скудето!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
И пак на крај испадна дека доминиравме. Чим на Сан Паоло имаме 61% посед, дефинитивно најјак среден ред во Италија .... Само да кажам, морате да признаете дека од дамна ви зборев за Естигарибија, а и 2-3 странички пред утакмицата пишав дека ќе распали малиот ;)
п.с Поздрав до хејтерите, сеуште сме први без пораз !
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Поздрав до сите што беа во New York caffe имаше околу 30-40 Јувенташи,се направи одлична атмосфера,викање,нервози,али по израмнувачкиот гол малце фалеше да се демолира кафичот :ROFLMAO: .
Се на се сосема заслужен бод,и ако имаше уште некоја минута плус можеше да се направи и комплетен пресврт.
Не ми се свиѓаше што Конте чекаше со измените,али на крајот се испостави дека бил исправен потег.Имаше комплетна доверба во првите 11 мина што ги одбра за овој меч и го извади максимумот од нив во второ полувреме,што резултираше со 3 гола.
Позитивен резултат од гостувањето во Неапол,а што е најважно,сеуште не знаеме за пораз.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Токму поради резултатот и реков дека нема да коментирам за забелешките кои ги имам за Конте ама кога веќе ме влечеш за тастатура:), ај ќе наведам една од нив. Човекот душата им ја извади на играчите бе. Не направи измена до 87 минута, дали е нормален? Па роботи да беа ќе се расипеа.
За тоа да,требаше порано да влезат Ква и Пациенца или било кој,али најбитното е што на ваков терен се вратија од 3-1,секој други тим би паднал психички,покажавме многу јак карактер и психичка стабилност,ова е благодарение на Конте,кој е многу спремен психички(читал многу книги за психологија) а и тактички.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе ај наполи од никаде дадоа 3 гола сите беа грешки на наши играчи од кои 2 згреши Бонучи а наполи не направија ни една екција головите така ги дадоа на среќа...Што се однесува до нашиот тим сите изиграа перфектно и на крајот можевме да тепаме ама се осеќа заморот а и Конте многу порао треба да менува а не во 88ма...како и да е сеуште сме без пораз :)
 
A

apidrone

Гостин
Презадоволен!! Можевме да тепаме, ама и да изгубиме. Првото полувреме не бев задоволен од играта, Естигарибија ме разочара у прво, Бонучи ноу комент. Штом Пандев ти дава 2 гола, ондак иди лечи се. Е сеа второ: Многу ми се допадна тоа што веднаш притиснавме и дадовме гол, а кога Естигарибиа го даде вториот, си викам е сеа и да изгубиме не ми е гајле пошо мене ме радува карактерот што го покажавме, дека можеме до Скудето. Естигарибиа во второ супер беше. Пепе лошо играл? Освен слабиот ден на Бонучи, сите одлично играа. А да, Пирло :cuc: Кога најголемото засилување си го зел за беспари :D
И уште нешто: Сите да идеме да му го исп**име на Конте, зашто ретко кој веруваше во него, пред се на ваква борбена игра и непредавање, следствено прво место.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Абе ај наполи од никаде дадоа 3 гола сите беа грешки на наши играчи од кои 2 згреши Бонучи а наполи не направија ни една екција головите така ги дадоа на среќа...Што се однесува до нашиот тим сите изиграа перфектно и на крајот можевме да тепаме ама се осеќа заморот а и Конте многу порао треба да менува а не во 88ма...како и да е сеуште сме без пораз :)
Тимче, како е можно ова??? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom