Фан Клуб: Јувентус

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Juventus are still a top club. Of course, they're going through a difficult time and won't be playing European football, but there's still plenty of attraction. Juventus are like a beautiful girl who needs to visit her hairdresser. She still remains a beautiful woman :)

Шо убаво кажано од агентот на Џузепе Роси
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37

Здраво мили бјанконери! Читам како дебатирате за можниот трансфер на Агуеро па си велам и јас да посолам памет малце :)
Како прво не можи никој да зборува за "фрлање пари" кога станува збор за играч од калиброт на Агуеро... Ако на некој му се многу 40мил тогаш него му е премногу и амбицијата наречена Скудето, или второ или трето место во серија А...,епа јас не сум меѓу таквите и би сакал да го видам овој играч во Јувентус па колку сака нека кошта, зошто има квалитети кои во овај момент очајно му требаат на нашиот Јуве...брз, технички одличен, шутира со двете нозе, знае да крени ниво на игра, може да реши меч со еден потег...се она што правеше Дел Пиеро изминативе 15тина год а што јасно се виде последниве 5-6 во одсуство на друг таков квалитетен играч, освен Недвед. Кога не можи да се земат Руни Тевез Меси или гејон, тогаш Кун е идеалната опција! И не е точно дека Јувентус никогаш не трошел милиони за трансфери..како беше најдобриот тим на светот ако не трошел пари!?!...финтата беше што Јувентус мноооогу ретко правеше "трансферски утки" ,односно се купуваа играчи коишто јасно се вклопуваа во концепцијата на тренерот, си го обработуваа она што се бараше од нив повеќњ од одлично и на никој не му беше гајле дека се потрошиле 50мил за Недвед ,за Буфон...40мил за Турам iитн. Значи битно беше да се знае што точно е потребно. Мене лично Конте ми влева доверба оти ми изгледа како решителен човек, победник у душа, мотиватор и пред се не трпи срања од било кој вид...рака на срце и Дел Нери ми изгледаше како човек со јасна концепција, но се подзагуби некаде, ваљда зашто не беше победник во срцето... а Конте е..има победувано за овај тим и пак че победува..искрено се надевам...затоа од управата мораат да му го дадат она што го бара без разлика колку кошта...оти во последниве години загубивме многу повеќе од пари...
поздраФ и останете црно-бели!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Не ми се толку битни дресовите,ние да склопиме тим,па за дресовите најмал проблем.Ме нервира тоа што имаше некои дечки по италијанскине форуми со стварно добри предлози за тоа како да изгледаат новите дресови,нешто многу подобро од ова на Најк.
Најк од сезона во сезона се полоши дресови праат.Кога ќе споредам сеа,минатата година беа кај кај подобри од оваа.

Еве некои предлози како можеа да изгледаат дресовите за оваа година





 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Претседателот на FIGC дозволи да се се купуваат по двајца нон-ЕУ играчи,НО оваа привилегија ќе ја имаат тимовите кои играат во Лига на Шампиони така да ние останавме со еден нон-ЕУ играч!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Претседателот на FIGC дозволи да се се купуваат по двајца нон-ЕУ играчи,НО оваа привилегија ќе ја имаат тимовите кои играат во Лига на Шампиони така да ние останавме со еден нон-ЕУ играч!
извор?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Претседателот на FIGC дозволи да се се купуваат по двајца нон-ЕУ играчи,НО оваа привилегија ќе ја имаат тимовите кои играат во Лига на Шампиони така да ние останавме со еден нон-ЕУ играч!
Се ќе измислат за да не заебат нас :(
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Претседателот на FIGC дозволи да се се купуваат по двајца нон-ЕУ играчи,НО оваа привилегија ќе ја имаат тимовите кои играат во Лига на Шампиони така да ние останавме со еден нон-ЕУ играч!
извор ?
--- надополнето: Jul 4, 2011 5:46 PM ---
Се ќе измислат за да не заебат нас :(
баш така а агуеро има еу пашош или не ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Колку шо разбирам овде пиши дека утре е тој состанок

http://www.figc.it/it/204/28996/2011/07/News.shtml

It will be held tomorrow, Tuesday, July 5, at the headquarters in Via Gregorio Allegri, in Rome, the meeting of the Federal Council FIGC. The topics on the agenda: a) President of Communications; b) regulatory changes; c) Membership of non-EU players in professional leagues d) Promotion and encouragement of local players for the Serie A, s) policies for the enhancement of national nurseries f) Ratification of the Federal President shall act urgently referred to in No. 2 CU / A of 1 July 2011 (additions to the terms of membership 2011/12 ff).The work will start at 14.00.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
баш така а агуеро има еу пашош или не ?[/quote]

Па колку што знам јас ретко кој аргентинец нема шпански пасош, е сега ако баш Агуеро е меѓу тие ретките...
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Сеа барам негде на фб видов по тие страниците ако го најдам уште еднаш ќе го објавам!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
баш така а агуеро има еу пашош или не ?
Па колку што знам јас ретко кој аргентинец нема шпански пасош, е сега ако баш Агуеро е меѓу тие ретките...[/quote]

За овај немам прочитано дека има некој европски пасош, види го во фацата ко инка е, сумљам дека има ариевска крв во него.. (Во Атлетико е од 2006 ама пак .. немам слушнато ништо за пасоши)

Уште еден додаток, Аргентина или Парагвај (поверојатно вторите) имаат закон со кој несмејш да имаш двојно државјанство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom