Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
И после :
Агуеро,
Санчез,
Тевез,
Роси,
Игуаин,
Вучинич
сега како опции излегваат и
Зарате
и ЛАВЕЦИ.

Не знам за вас ама последниов ако дојди за мене ќе биди најдобро појачање
Агуеро прв избор,ако иде во Реал тогаш Игуаин втор избор,трет Роси...

нема да биде проблем со финансии по мене,проблем ќе биде да се убедат некој од овие играчи да дојде во Јуве,само од продажба на некои играчи може да собереме 40 милиони,Амаури,Јакинта,Сисоко,Мело,Григера,плус и буџетот ,еве да кажеме и 50 милиони да е,90 милиони за два тројца топ играчи.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Агуеро прв избор,ако иде во Реал тогаш Игуаин втор избор,трет Роси...

нема да биде проблем со финансии по мене,проблем ќе биде да се убедат некој од овие играчи да дојде во Јуве,само од продажба на некои играчи може да собереме 40 милиони,Амаури,Јакинта,Сисоко,Мело,Григера,плус и буџетот ,еве да кажеме и 50 милиони да е,90 милиони за два тројца топ играчи.
Игуаин кај мене е 0ти избор. За таа позиција Кваљарела и Матри се професори за него. Збораме за SS - тука можи да игра КваКва ама со сила, или Џовинко ама нема да го вратат.
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Кој ја има сликата Надал со Дел Пиеро може да ја објави ве молам ;)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Фала многууу...
--- надополнето: Jun 19, 2011 4:32 PM ---
Челзи понудиле 50 мил фунти за Агуеро,сега 100% ние го зимаме!
Ако Челзи понудиле толку, не верувам дека Атлетико би одбиле бидејќи 45м му е клаузулата откупна, што би значело ќе иде во Челзи.
Јувентус само на сон ќе ги понуди тие пари или барем 40м. Не верувам дека би ги дале.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Ако му е на Агуеро клаузулата 45м зошто некој би понудил повеќе? Може да има само една причина, ако уште некој друг понудил 45, а многу се сомневам дека тоа сме ние, тоа се или Реал или Ман. Сити.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не верувам дека нешто ќе биде од Агуеро... ваљда Вучинич ќе го земат...

И пак на крајот ќе гледаме реприза ко минатите 2 сезони...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/tracevi/3552.html

Уффф, како само добро би ни дошол овај. Уште имам кошмари од него од последниот меч.
Играше со маската на Зоро на гла ама топка не му помина. Да не беше тој Вивиано ќе ја плетеше мрежата.
Се чудам како уште нема кренато прашина кај големите
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/tracevi/3552.html

Уффф, како само добро би ни дошол овај. Уште имам кошмари од него од последниот меч.
Играше со маската на Зоро на гла ама топка не му помина. Да не беше тој Вивиано ќе ја плетеше мрежата.
Се чудам како уште нема кренато прашина кај големите
И мене ми текнува као вчера да беше утакмицата ради него уште имам лузна на раката :cautious:.Мислам дека е правилен избор и дека би бил идеален партнер на Киелини според мене подобар е од Бонучи.На Бонучи му треба време првата полусезона ја одигра маестрално додека втората му беше резерва на Барѕаљи(кој пак рака на срце навистина заслужи да игра).
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
И мене ми текнува као вчера да беше утакмицата ради него уште имам лузна на раката :cautious:.Мислам дека е правилен избор и дека би бил идеален партнер на Киелини според мене подобар е од Бонучи.На Бонучи му треба време првата полусезона ја одигра маестрално додека втората му беше резерва на Барѕаљи(кој пак рака на срце навистина заслужи да игра).
Мислам дека Бонучи е онај шо треба да е првотимец, мислам дека Конте добро ќе ги нареди во одбрана. Не заборавај дека Конте во Бари го напрај него ѕвезда.
Бритос е добар ама моментално за јачање на избор само.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Шпекулација е дека Челзи понудил 50 мил.Како прво зошто би понудил 50 мил. кога клаузулата изнесува 45 мил.
а второ Агуеро многу пати кажа дека не сака да оди во Англија.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Шпекулација е дека Челзи понудил 50 мил.Како прво зошто би понудил 50 мил. кога клаузулата изнесува 45 мил.
а второ Агуеро многу пати кажа дека не сака да оди во Англија.
„Тоа што не можиш да го купиш за пари, можиш да го купиш за многу пари“ - Стара Американска Поговорка
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Не верувам дека нешто ќе биде од Агуеро... ваљда Вучинич ќе го земат...

И пак на крајот ќе гледаме реприза ко минатите 2 сезони...
Агуеро не е гаранција за никаков успех,беше најавуван како огромен талент и шампион,но некако “заглави“ во просечен шпански прволигаш,Челзи секоја година е поврзуван со него,а никако да го доведе(знаеме дека кај нив не се проблемот парите-треба само да ја поставиш цената и играчот е купен !)

моето мислење е дека се минимални шансите Агуеро да биде купен и дека од тој трансфер воопшто не зависат успесите во иднина на овој клуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom