Фан Клуб: Јувентус

С

сашенко

Гостин
Абе Амаури влезе?Ми се виде некој со косица на теренот како амаури.

--- надополнето ---

Одлична шанса аквиланиии, мело како си влезе :pos::pos::pos:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Заврши 1-1 :nerv: све да му ебем на онја рицоли ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
гросо и така не покажа нешто денес шо знам
Ама Траоре беше трагедија. Имаше еден добар старт и еден тон грешки.

Киелини е ЦАР, како само му падна на терен на Рицоли за инает.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Од 75 минута паднавме во играта, Амаури незнам која улога ја имаше али сигурно не беше играч на фудбалски меч, респект за Киелини покажа зошто ќе биде идниот капитен на ЈУВЕ, од играта сум тотално разочаран, цело време се чекаше само од Аквилани а кога влезе Капитенот тој ја превзеде таа улога, уопште не се игра тимски фудбал. Траоре за прва утакмица беше солиден иако како што кажа јас направи тон грешки во одбрана. Пријатно ме изненади Соренсен, како бетон е во одбрана, уште е млад и прави грешки во додавањата али позиционирањето му е перфектно. Уште многу работа има за скудето :toe:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Рицоли ако знаеше каде се наоѓа во последните 10-15 минути јас нема да навивам повеќе за Јуве:pos: Дефинитивни не оштети копукот не досуди ниеден фаул иако ги имаше во изобилстно. Како и да е се надевам дека во следното дефинитивно одиме на победа и дека нашите конкуренти ќе кикснат утре :)
ЗНАЧИ ПОГОЛЕМА ЅВЕРКА ОД КИЕЛИНИ НЕМА ВО СЕРИА А!! :vozbud:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Киелини е ЦАР, како само му падна на терен на Рицоли за инает.
Не падна за инает, намерата му беше да влезе медицинскиот тим на терен а фаулот да не биде изведен зашто сакаше да биде присутен у шеснаестерецот во тој момент, па вака се надеваше дека кога ке излезе од терен по укажаната помош веднаш ке влезе, ама во вакви ситуации обично прво се изведувал фаулот па потоа се давало дозвола за влез во терен на фудбалерот па не му успеа '' финтата "'.
Aли моментот беше кога Бориело му покажуваше дека го закачил со лакт па овој го изнагушка му се изнасмеа и му удри 2-3 боксчиња, онака пријателски, изгледа другари добри се надвор од теренот. :tv:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Од сите играчи на теренот сум многу задоволен само треба да ги добиваме малите рутинирано а дербиве да ги играме на овој начин.Рицоли разочара денес лошо го судеше мечов можеби Росети би бил подобра опција.Го уморија судивава овие па капак на се и Келини на крај инат му истера :pos2::pos2:
На оваа утакмица тебаше да победиме и малку ми е криво али главата горе продолжуваме...
 
F

FuckYouAll

Гостин
На Траоре му беше прва утакмица и повеќе внимаваше да не заебе нешто и беше многу дефанзивен за бек, но со тек на време ќе се опушти и ќе се уигра.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Aли моментот беше кога Бориело му покажуваше дека го закачил со лакт па овој го изнагушка му се изнасмеа и му удри 2-3 боксчиња, онака пријателски, изгледа другари добри се надвор од теренот. :tv:
На тој момент се изнасмеав убаво ... ем лакт го удри, ем при гушкањето му испрати уште некој удар :pos::pos:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Значи да кажам збор два за дербито со рома јуве првите неколку 10 15 мин мин беше како изгубен,но после почна да игра јуве онака како што го знаеме а шансите се нижеа и на рома и на јуве имаше од двете страни добри шанси прв дојде јуве во водство со одличниот волеј на виченцо јакинта во 35 мин.Потоа на минута пред крај мело напрај прекршок за рома по кој изведувач на слободниот удар беше тоти а пепе едно невнимание играше со рака и досуди пенал за рома изведувач беше повтроно тоти на полувреме се замина со тој резултат . второто полувреме повторно започна во знакот на јуве имаа неколку дорби шанси . но што е тука е битно е дека неаме пораз во дерби натпревариве 2 со рома и интер и една победа можеби и најслатка врз милан морам да ја пофалам пожрвуваноста на киелини на крајот од мечот ... ајде наредна утакмица ке биде подобро мое мислење реален резултат е овај 1 1 мислам
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ај ако некој има слика од после моментот кога Киело го склиза на Мексес, му застана над него му се дереше нешо.:)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
дефинитивно Амаури е еден од најпромашените трансфери во долгата историја на овој клуб :toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Да, ама идејата со паѓањето му беше генијална за да не се загуби време + го реметеше Рицоли. Дека не му успеа не му успеа ама барем здраво се заебаваше на сметка на Рицоли.
Исто и со Бориело феноменално ја замачка работата. Искрено незнам дали имаше фал или не ама го затна Бориело.

--- надополнето ---

Уф и со оваа реакција (клизачот пред Мексес и викањето) Киело беше звер. Денес тој беше Мен оф д меч. Дека беше омилен кај навивачите беше ама со ваквите постапки ќе му кренат споменик

--- надополнето ---

Од 75 минута паднавме во играта, Амаури незнам која улога ја имаше али сигурно не беше играч на фудбалски меч, респект за Киелини покажа зошто ќе биде идниот капитен на ЈУВЕ, од играта сум тотално разочаран, цело време се чекаше само од Аквилани а кога влезе Капитенот тој ја превзеде таа улога, уопште не се игра тимски фудбал. Траоре за прва утакмица беше солиден иако како што кажа јас направи тон грешки во одбрана. Пријатно ме изненади Соренсен, како бетон е во одбрана, уште е млад и прави грешки во додавањата али позиционирањето му е перфектно. Уште многу работа има за скудето :toe:
Бевме паднати цел меч освен неколку пати шо имавме понекоја никаква шанса.
Траоре беше труп и да ќе му гледам низ прсти поради то шо му е прв меч, ова повеќе оди на душа на ДелНери кој кога веќе виде каков е мечот не требаше дете да пушта во игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom