Фан Клуб: Јувентус

Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Не ти се близнаци овие не се еднио е 92' а другиот 93' ама незнам дали официјално ако некој најде линк нека стави :smir:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Дали се близнаци или не и не е многу битно ...Да видиме како играат и какви можности имаат да станат важни играчи за Јуве.Веројатно со причина ке ги донесат па да видиме што ке биде со нив :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
P

PewDiePie

Гостин

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Значи јас незнам каков комплекс им створил Јувентус на коментаторите на телма. Не видов дали е Бранко или не ама вика : ,,Јувентус ги загуби шансите за 4 медто додека Рома сеуште има шанси".
Разликата помеѓу Рома и Јуве е 1 бод колку што знам јас.Тогаш како Рома е драстично поблиску од Јуве до 4 место? :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Значи јас незнам каков комплекс им створил Јувентус на коментаторите на телма. Не видов дали е Бранко или не ама вика : ,,Јувентус ги загуби шансите за 4 медто додека Рома сеуште има шанси".
Разликата помеѓу Рома и Јуве е 1 бод колку што знам јас.Тогаш како Рома е драстично поблиску од Јуве до 4 место? :)
Нормално е тоа да не мрзат сите,Јувентус е најомразен тим во Италија,секогаш најтрофејниот и најуспешниот тим е најомразен,Манчестер во Англија пример.

едно видео за вас
 
A

apidrone

Гостин
Значи јас незнам каков комплекс им створил Јувентус на коментаторите на телма. Не видов дали е Бранко или не ама вика : ,,Јувентус ги загуби шансите за 4 медто додека Рома сеуште има шанси".
Разликата помеѓу Рома и Јуве е 1 бод колку што знам јас.Тогаш како Рома е драстично поблиску од Јуве до 4 место? :)
Бранко е :pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Јас го ставив клипот неколку страни поназад и тој се кажува, Бранко е битанга каква што не постои на светот:pos2:. Нормално, се мисли на Бранче од Телма а не на Црвенковски:pos2:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Води интер 2-1. Гол на Ето.

Ех бре, кога неможеш сам да си кроиш судбина, ќе мора на другите да чекаш. Ваљда ќе тепаат...

п.с. Парма води во Удине со резултат од 1-0 со гол на Амаури.
Нека за вршат вака, и вечер да се победи For God Sake!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Udinese [0 - 1] Parma
13' [0 - 1] Amauri
мислам дека дечкото си го пронајде местото,не мора ни обештетување само нека си остане слободно :smir:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Момци какви ви се очекувањата за вечер ? Реални ли се за победа ? Коефициентот така вика, но формата како ви е ? Ај нешто подетално и што искрено очекувате...( за у кладилница ми е) фала. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Момци какви ви се очекувањата за вечер ? Реални ли се за победа ? Коефициентот така вика, но формата како ви е ? Ај нешто подетално и што искрено очекувате...( за у кладилница ми е) фала. :)
10 бода од можни 12(4), или 11 од можни 15 бода од 5 натпревари.
40 голови примени вкупно, 25 дома(wtf), 15 на гости.
Ова е така побитно, се надевам ќе ти помогне ем тебе за да ја фатиш, а нас да не израдуваат.


p.s. Удинезе - Амаури 0-2
 
С

сашенко

Гостин
Да тепавме против Фиорентина со денешната победа ке бевме на 3 бода од 4тото место...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom