Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.672
Поени од реакции
15.661
Автоматски споено мислење:

Убо му врати, за поништениот чист гол на Милик како,да не се десил зе понашаше чоеков.
Автоматски споено мислење:

“As I said, it’s the choice of final ball when attacking we need to get right, but this team has heart and determination. I always say that those who are not in this situation cannot understand what it is like. The team found itself with 15 points taken off, that is not easy, but we reached the Europa League quarter-finals, the Coppa Italia semi-final against this Inter and maintained the passion for what they are doing.

“Now we need to unite with our fans and start the push towards the end of the season.”

The appeal against the 15-point penalty will be heard on April 19, but even without that verdict going their way, Juve are still closing fast on the top four.

They now have 41 points, just seven behind Milan in fourth place on 47, while Milan are on 48, Inter 50 and Lazio now second on 52.

Without the penalty, Juve would be four clear in second place on 56 points.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.793
Поени од реакции
76.857
Кој шо сака, шо сака нека речи ама одлично ги штити младите од притисок и новинари.
Валето не можеше да ја заштити од мене... :kafence:
Автоматски споено мислење:

Beans бе ...заборавив дека Фаџоли на италијански е грав :pos:

20230320_111101.jpg
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.945
Поени од реакции
5.961
Валето не можеше да ја заштити од мене... :kafence:
Автоматски споено мислење:

Beans бе ...заборавив дека Фаџоли на италијански е грав :pos:
1679317584773.png
Грав(ПМФЛ), 199 ДЕН. :sramezliv:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.672
Поени од реакции
15.661


Овај почна да сјае кпга до него заограа писмени и технички потковани фудбалери. Ако се прашвам јас дигурби поќе од Погба би ја заслужил платата. Вистински лидер прерасна сезонава. 7 гола не е мала работа
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.042
Поени од реакции
2.064
Рабио игра задоволително, добар е, не е толку лош, голем плус е што е редовен и ретко се повредува.

Мора да имаме константно неколку играчи без повреда околу кои ќе се гради играта.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.672
Поени од реакции
15.661
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Рабио игра задоволително, добар е, не е толку лош, голем плус е што е редовен и ретко се повредува.

Мора да имаме константно неколку играчи без повреда околу кои ќе се гради играта.
Одличен е, не е задоволителен. Прав мотор е во екипата и сегде го има. Коче тргни со топка напред оди застани го. После Влахович е втор стрелец. Супер е годинава е стварно одличен. Одлично се надополнува и со Фагиоли, Лока и Мирети.
 
Последно уредено:

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.793
Поени од реакции
76.857
Што значи првиот твит?

Одлично испадна ова со другава казна, ќе биде само парична + суспензија за фудбалерите... Само не знам кои фудбалери од кај нас се вмешани :D Едино знам за Дибала од Рома
Автоматски споено мислење:

Изгази дечково против Интер, прајм тајм Барѕаљи партија имаше... Само незнам зошто Глобил не му дава шанса, ни 10 натпревари нема изиграно сезонава, а каков физикус има на 23 години, има потенцијал во иднина да биде столб назад.

 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.945
Поени од реакции
5.961
Изгази дечково против Интер, прајм тајм Барѕаљи партија имаше... Само незнам зошто Глобил не му дава шанса, ни 10 натпревари нема изиграно сезонава, а каков физикус има на 23 години, има потенцијал во иднина да биде столб назад.

Зашо беше дибек невиден(посебно со Монца двете). Оваа со Интер му е партија, каква што ни во сон не би изиграл. Со добивање шанси ќе се оправи, но треба да е полека. Можеби викендов му е пресврт, па ќе продолжи вака. Ради х причини, го фрлија у оган у дерби, и си изгази најпоштено. Негово е да не се усере.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom