Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Монца ни држи фудбалска лекција среде Торино. Де Шиљо директен виновник за вториот гол. Директен виновник е и што постои воопшто како фудбалер. МОЛИНАРО ВРАТИ СЕ, СЕ ТИ Е ОПРОСТЕНО ТЕ МОЛАМ!!!!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Алегри МОРА да си оди, едноставно мора и крај. Премногу кредити му дадоа, сме ги бркале Сари и Пирло за многу поситни работи, ама што е многу, многу е. Не ме интересира што ги одбил Реал за Јуве, не ме интересираат повредените играчи, не ме интересира и ќерка му дома што му шета, да и го нашетам одпозади, АЛЕГРИ МОРА ДА СИ ОДИ, и со тоа да ставиме клуч на прошлото раководство што не доведе до оваа ситуација. Алегри е последната алка, канцерот што ако не се избрка на време, може да метастазира во цел тим и општо во цел клуб.

Ова што го гледаме е срам, нула, ништо. Тие 8 победи по ред беа една лоша шминка кога ја задскриваше очајната игра што ја играме општо против сите тимови, од најјаки до најслаби. Мора да се менува тренерот, не ми е битно кој ќе го наследи, Конте, Зидан, Дел Нери, Ферара, Закерони, Раниери....важно мора да се избрка Алегри. Со него играчите немаат игра, немаат победнички менталитет, немаат резултати, дно!!! Ако Ањели и Недвед му го чуваа грбот и покрај сите пиздарии, сега веќе нема никој, и редно е што побрзо да му ги удрат клоците.
Де Шиљо во прв тим? Олицетворение за се тоа што не штима во клубот... Овој не би можел ни да стои позади аут линијата да подава топки, ќе најдеш поспособни дечиња што ќе ја вршат таа задача, а не пак прв тим да ти игра во еден клуб како Јувентус.


Монца еј, Монца на полуумрениот Берлускони среде Торино ни прави бунга бунга парти. ПУ!!!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Без идеја, без желба... никаква борба, лагано си се понашат ко пријателски натпревар да играат. Страшно.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Има ли некој маж меѓу навивачите на Јуве да го застрела гомното на клупа кога неспособната управа нема намера да го тргне? Ова ми личи на неозбилна полуаматерска екипа. Ти да се изјаснуваш дека си професионална екипа и после се да држиш ваков мајмин на клупа, мора да не е нешто во ред со твојот мозок. Да ти се плукнам и на управа и на играчи се да ви изнаебам!!! Нека го исплатат таму до крај на договор и нека му посакаат за ковчег да ги потроши кога веќе сам не си дава отказ.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Периодов е печен за целосен рестарт на клубов , ама од темел. Не само сопственици раководство и тренер, играчи . Се комплет со се чистачи на вецињата .
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
ќе се рестартира само ако конте го донесат со играчи кој ќе си ги одбери да ја врати титулата во серие А, без играње во лига шампиони нема да дојди никој како зидан за кој имаше шпекулации пред одземањето на бодовите

ако лупнат и казна за трансфери клубот ќе нема избор освен да игра со тоа што е,младинци и појачување од сасуоло,фиорентина и емполи
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Abe sega so parite za Mekdonalds, ne moze da se isplati globilski i da ide u kurac?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Време е за големи промени. Не ме интересира дали казната влијаела психички на играчите и остало пошто ни еден шеф не го занима ако не ја бркаш работата шо влијај на тебе. Алегеи треба да си оди. Пола од играчите исто и да се врати Ровела.

Патем Паладино ја испотепа пола серија А откако е тренер врќе 2 месеци.
Автоматски споено мислење:

Abe sega so parite za Mekdonalds, ne moze da se isplati globilski i da ide u kurac?
Нема никој да купат, ќе покриват потрошен капитал. Јасно е накај се движиме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Патем Паладино ја испотепа пола серија А откако е тренер врќе 2 месеци.
Галијани е стара гарда. Има неверојатен нос за тренери. Тоа е непобитен факт.
Автоматски споено мислење:

Алегеи треба да си оди
Имаше вчера еден коментатор на Спортмедиасет мислам беше кајшто изјави убаво. Не е проблемот толку во Алегри, колку што е проблемот во тоа што пола состав на овој Јуве од Јуни се гледа во други клубови. И да ти кажам врти сучи, можеби е и во право.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Ok so... we have:

- A new board
- A sentence of -15 points in our table wich we must appeal against all Italy as a country...
- A pending trial for salary next month in wich probably they will fu$%s again...
- A pending UEFA investigation in wich they could ban us from all european tournaments... wich will probably happend
- No DS since Cherubini is banned and his boss is now in charge
- A open market in wich we want to sell to buy a winger...

Yeah... lets add that firing and hiring a new coach, that sounds like a great plan...

Jesus Freaking Christ...

^ Го делам мислењево :pos:

:popce::popce:

Алегеи треба да си оди
Многу брзо ги менуваш мислењава... :kafence:
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Interesni fakti so ekipchevo nashe, se povishe i povishe mislam deka se glupabi i nema da go izbrkaat umrenion za koj vikav deka ne trebashe ni da dojde pak. Sari go izbrkaa posle Serija A titula, Pirlo osvoi kup i super kup a zverov dve nulti a ako prodolzat dogovor moze i 4-5 da stanat.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Многу брзо ги менуваш мислењава... :kafence:
Реков да си оди, не да се избрка. Некако мн ми брзаш

На сред ова срање шо се дешава, најубо е тотален ресет на крај на сезона. Ако продолжи уште 1-2 утакмици вака Алегри не гледам прилина да чекаат до крај на сезона. Не е единствен кривец за ова ама не е и имун на истото.

И да мислењето од погоре беше пред мечот со Наполи ако не се лажам и да е после истиот со Аталанта бевме далеку од лоши и се гледаат психолошките проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom