Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Allegri: “Chiesa will miss tomorrow’s match due to fatigue, but will be back for the Lazio match. Cuadrado and Bonucci also OUT. McKennie has reached an agreement with another club, won’t be available tomorrow. De Scigilo, Pogba and Vlahovic are available” ⚫⚪ #juventus
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.229
Поени од реакции
7.883
Allegri: “Chiesa will miss tomorrow’s match due to fatigue, but will be back for the Lazio match. Cuadrado and Bonucci also OUT. McKennie has reached an agreement with another club, won’t be available tomorrow. De Scigilo, Pogba and Vlahovic are available” ⚫⚪ #juventus
Баш ме интересира дали ќе стартува Погба и ако стартува каков перфоманс ќе има.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Нека шиба доста му беше и така незнае да игра фудбал.

Денеска Погба и Влахович се враќаат :cool:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
На позајмица е. 10 милиони за позајмицата, плус 30 милиони ако сакаат да го купат, без облигаторно право. Така да не е баш ограбување.
Не, не. Клаузулата стануа морална со испунуање на лесни ставке унутра.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Не, не. Клаузулата стануа морална со испунуање на лесни ставке унутра.
Да, 1,5 мил. +40 милиони (некаде пишува 35 а некаде 33 милиони). Лидс мора да опстани во Премиер Лигата и МекКени да има 10+ настапи од сега до крајот на сезоната.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Аман бе 2 пати од Монца да јадеш ќутек.. И да не добиеш отказ значи.. Damn. Одувек ме нервирала слепата нетолерантност спрема тренери.. Ама ова со Алегри ги помина сите граници
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Очобол. Де Шиљо со декрет треба да му се забрани да се доближи до фудбалски стадион, а камоли да заигра фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom