Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.609
Поени од реакции
7.745

Уефа е спремна да се откажи од барање на казна и исклучување на Јуве од ЛШ и да отвори дијалог со новите менаџери и председател само да се откажат од супер лигата.
Нормално, не сакаат конкуренција и проблеми... си праат што сакаат, парички си има. Убајни.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
8.727
Поени од реакции
15.102
Сме си ебале мамата со млад проект со овој. Ќе ги научи да играат мртов фудбал у старт.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
138
Поени од реакции
144
Леле ова ако е вистина, поубо серија Б да играме. Не дај боже, пупупу…
Автоматски споено мислење:

И тоа што знаат ќе заборават :pos:
Од утре почнувам во сите цркви, џамии, синагоги и сите могуќи храмови да се молам ова да не се деси, да не е вистина. Што не го продадат клубов не знам што се мачат и нас не мачат.
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.220
Поени од реакции
71.316

Чао Мекени, просек беше просек и си остана. Следни на листата на заминување сакам да се Шчезни и Де Шиљо, првиов ради тоа што има антипатична фаца и не е добар голман, вториов ради тоа што не го сметам за човечко суштество. Паредес истотака ако може уште зимава нека се врати во ПСЖ, чиста нула од играч.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
4.197

Чао Мекени, просек беше просек и си остана. Следни на листата на заминување сакам да се Шчезни и Де Шиљо, првиов ради тоа што има антипатична фаца и не е добар голман, вториов ради тоа што не го сметам за човечко суштество. Паредес истотака ако може уште зимава нека се врати во ПСЖ, чиста нула од играч.
Plus Sandro da ne go zaboravime
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.168
Поени од реакции
3.389
Не е вистина ова за Алегри. Вчера имаше инфо дека уште од сега му е кажано на Алегри дека нема да биде тренер на Јувентус следната сезона. Веќе имале преговори со тренери но не се шпекулира кои сеуште.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.220
Поени од реакции
71.316

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.168
Поени од реакции
3.389
Zio Pat Evra:
“Good day to all my dear Juventus, to all my real Gobbo’s because now you have to be a real Gobbo. As I have always said I don’t need Juve, I love Juventus. There’s a difference”
“It is a difficult moment we were penalised by 15 points, it’s not the first time and who’s fault it is? I’m not here to point fingers but I only ask the management and the players to respect the shirt. To give everything, I want a comeback!”
“Let’s be serious those are enjoying this are only happy because of how much we’ve hurt them over the years. And not by stealing but by winning on the pitch. Nine straight scudetti so enjoy if for now but the Old Lady never dies. She is hurt but she will comeback”
“Because history never dies. Then don’t come and cry. So now I ask all the Gobbo’s to stay with the team because it’s easy to love something when things are going well but now we need everyone, so come on Juve…FINO ALLA FINE. I love the old Lady.”
“Sorry didn’t make this video earlier but I wanted to speak from the heart. I have never forgotten you and I will never forget you”

Хмм...

Конте (како човек) - неколкуте изјави што ги даде и тренирањето на Интер, не знам што би рекол искрено.
Конте (како тренер) - тој е причината поради која што навивам за Јувентус. И реално, и таков тренер во моментов му треба на Јувентус. Едно знам, ако не тренира Конте, Влахович ќе се истури од голови. Како измислен е за неговата тактика.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.943
Поени од реакции
15.169
Конте си замина кога бевме најдобри поради недонесен играч. Ако мислите дека Конте ќе дојди во тим кој не троши пари, нема ЛШ и дека ќе остани се лажите.

Иначе Јуве е спремен после дијалогот денес наводно да се откажи од Супер Лига. Амазон и Либерти Медиа (Ф1) најверојатно влегуваат во Јуве.

Што се однеаува на Алегри денес продолжуваат гласините за продолжување на договорот и дека била разговарано уште пред мечот со Аталанта.


 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.943
Поени од реакции
15.169

Ќе не спасат ако испадни вака :pos:
Автоматски споено мислење:

 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.533
1.5мил позајмица и 35мил откупна клаузула за МекКени, за утре не е повикан.

According to Sky Sport Italia, Leeds will pay €1.5m for the player’s loan until the end of the season. They can make his move permanent in June for €35m.

Their option will become an obligation to purchase if certain conditions are met in the second part of the campaign.
Автоматски споено мислење:

Закариа ако го откупат Челзи за 37мил мислам беше (тотал све), Кени 35, мислам дека 70тина милиони од овие два играча не е воопшто лошо. Еве нека бидат 60.

За Артур... нема спас од братот, ни сам не знае како е играч, јас еднаш реков и така сме под истрага барем нека платат убица да го убијат на место му ебем паразитот, па да има добро затворање на една ера.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom