Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Одлука за жалбата дури во Април.

Има твитој каде штовсе вели дека ќе е уконата казната...

Опцијата е или да се укини скроз или да се потврди нема средина.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.588
Поени од реакции
3.910
Одлука за жалбата дури во Април.

Има твитој каде штовсе вели дека ќе е уконата казната...

Опцијата е или да се укини скроз или да се потврди нема средина.
Има инфо дека ако се укини казната од -15 бода од КОНИ, и кога ќе помине рокот на жалби на ФИГЦ, Јувентус можело да бара преку 100милиони евра оштета од ФИГЦ за нарушен углед. Макар искрено не верувам дека ќе ја скинат казната, зошто во Италија е нешто слично како во Македонија, така да не се надевајте премногу.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Има инфо дека ако се укини казната од -15 бода од КОНИ, и кога ќе помине рокот на жалби на ФИГЦ, Јувентус можело да бара преку 100милиони евра оштета од ФИГЦ за нарушен углед. Макар искрено не верувам дека ќе ја скинат казната, зошто во Италија е нешто слично како во Македонија, така да не се надевајте премногу.
Ова 100 мил можи само во бајка да се случи, мислам дека и казната ќе ја утврдат.

Ај криви ама нервира фактот што цела лига го користи истото и Интер и Милан и Наполи итн... ама нема везе тоа што е. Нека заврши сезонава да видиме кој на што е и тоа е то.

Алегри изјави дека и без ЛШ и ЛЕ без разлика на плата не е во план да го напушти Јуве. И тој очигледно кажа дека место во ЛШ моментално е фантазија.

Не ми смета од тимот и да си одат Бремер, Влахович и остали. Сакам сако Киеза да остани а мислам дека од сите само тој и Данило би останале + Перин
 
Член од
16 август 2018
Мислења
384
Поени од реакции
506
Ањели ако си го дозволат ова понижување да остане, нека го продадат клубот, пошо очигледно имаат авторитет и моќ у Италија ко Јанко Бачев овде.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Ањели ако си го дозволат ова понижување да остане, нека го продадат клубот, пошо очигледно имаат авторитет и моќ у Италија ко Јанко Бачев овде.
Ањели не смееа да дозволат да дојди до,ова. На секој напад кон клубот се и беа пасивни низ цела историја уназад. Треба промена на газди да се случи. Последниот газда кој се интересираше за клубот е одамна починат. Овие се за лична корист тука, таквото ги боли за клубот. Очигчедно лично се богатеа од дивиденда додека клубот тонел и само тоа им било битно.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.944
Поени од реакции
17.445
Срамни и жални работи му се дешаваат на клубов под водство на најуспешниот претседател. Која дрога или ароганција го удри човеков, страшна работа.

Како успеа од тим кој ги имаше сите предиспозиции со 2018 година, така полека полека да го уништат.

Од она што можам да го забележам, сите работи за кои се теретат се од пред 3-4 години наваму.

Небитно се како и што да дојде, ова е комплетен ужас и срам за сите инволвирани.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Нешто шо најпоќе ме нервира е, извадија соопштение бледо, сменија кавер на Фб Б и го пуштија Алегри бе на прес.

Значи не излегва председател да дава изјава да згрми, да кажи шо е како е. Не не, Алегри го пуштија.

Нека сменат сопственици оти ова очигледно и така ќе заврши.
Автоматски споено мислење:

Голем број на навивачите ја откажаа претплатата на DAZN денес. Сите плаќаат 5е претплата на Јуве ТВ.

imageproxy.jpeg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom