Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.580
Za da se soglasi na raskin na dogovor treba nekoj prvo da mu go ponudi toj raskin na dogovor.. Klipovi ima sekakvi, barem kaj Agnelli se znaese kako pominuvaat nepochituvachite na redot i hierarhijata vo klubot, taka da se sto pravel Pogba a ne e sankcioniran od klubot toa znaci deka ne se kosi so nivnite pravila..

A koga ke se vrati na teren ke ocenime dali vredelo negovata investicija ili ne..No, poleka so kritikite, brza kuchka slepi kucinja ima edna pogovorka....
Има и една друга поговорка, јебо не јебо курцу време пролази. 30 ги има, на што да се надеваме? Пропалитет е од ко замина од Јуве у Манчестер (со привремени блесоци), ликот појќе за Холивуд е него за фудбал.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Ај ако не нека умри и ништо да не прај, само дома да седи и гоблени да плети. Си има процес на лекување, си има протоколи, не мора да значи дека ако е повреден и ако не можи да игра, треба да се изврзи како мумија и да се закова вкревет.

Баш паметам кога Буфон бранеше за Јувентус, на натпревар со Интер мислам дека беше повреден, и исто така овие италијаните бетер од нашиве парамедиуми, зошто беше во дискотека а си повреден, а не играше за Јувентус против Интер, Буфон изјави дека и фудбалерите имаат приватен живот дека ако не можи да игра фудбал не значи дека не можи да оди.

Второ, дали заглавиле или не, ќе видиме кога Погба ќе се врати на терен, се дури не се врати е само нагаѓање, рекла казала. Да не ве видам после да редите профилни од него тука.
Полека Кико полека, смири се малце процни на кочница.

Буфон повреден со Погба повреден. Ема никаква сппредба. Чоекот има кариериште зад себе, Погба фудбал нема играно 2.5 години и поќе и наместо да се фокусира на опоравување чоекот бара алтернативна медицина, се занимава со врачој, на операција на колено фаќа ми игра и ми се крши на видеа...дај жити се

Јас нема да редам од Погба профилна ма да ако заслужил (шо нема шанса) нема никој право на др член да му кажи која профолна да ја 'реди'.

Дали заглавиле или не фудбалерот зема 10 мил плата а првата сезона утакмица не изигра, Ремзи поќе изигра од него за нас плус ако,беше Ремзи во прашање ќе се пцуеше тука на мртво, ние вештерки ќе баравме.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.706
Поени од реакции
73.635
Вчера Алегри изјави дека неможе ни метро да истрча циганот ради повредата... А се пуваше дека ќе оздрави до СП, се да му ебам.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.463
Поени од реакции
4.285
Вчера Алегри изјави дека неможе ни метро да истрча циганот ради повредата... А се пуваше дека ќе оздрави до СП, се да му ебам.
Добро де Погба ќе ни биде најголемото засилување за следната сезона :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Вчера Алегри изјави дека неможе ни метро да истрча циганот ради повредата... А се пуваше дека ќе оздрави до СП, се да му ебам.
Правилниот врач го нема најдено зато. :pos:
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.588
Поени од реакции
3.910
Буфон повреден со Погба повреден. Ема никаква сппредба. Чоекот има кариериште зад себе, Погба фудбал нема играно 2.5 години и поќе и наместо да се фокусира на опоравување чоекот бара алтернативна медицина, се занимава со врачој, на операција на колено фаќа ми игра и ми се крши на видеа...дај жити се
Брат, да престаните да верувате на парамедиуми како Дејли Мејл и слични бљувотини. Дејли Мејл ја извај приказната за врачојте и за се останато, така да поверодостоен ми е Саше Параполитико, искрен да бидам.

Тоа што играл ТикТок и слични глупости, не значи дека не ги почитува протоколите на опоравување. Од клубот не реагираат ништо околу тоа, така да не се коси со правилата и не е спротивно на протоколите. Значи, секоја повреда е различна сама од себе, не значи дека ако може да оди слободно, може и да игра фудбал. Тимот си има доктори, медицински персонал, ние искрено тука на форум можиме само да си нагаѓаме.
Јас нема да редам од Погба профилна ма да ако заслужил (шо нема шанса) нема никој право на др член да му кажи која профолна да ја 'реди'.
1. Вие го осудивте и го прогласивте за флоп уште пред да изигра 1 минута, уште да земевте клада, бензин, и да го запалите човекот. Па сега, искрено Погба во Јувентус секогаш беше професионален и нема направено ниту гест на непочитување ниту ништо. Секогаш играчот зборува во суперлативи за Јувентус, имаше видеа кога беше во Јунајтед на трибини повреден, на мобилен го гледа Јувентус во живо. Така да мислам дека претерувате со критики за него. Тоа е мое мислење.

2. Тоа за профилната беше мајтап. :pos:
Дали заглавиле или не фудбалерот зема 10 мил плата а првата сезона утакмица не изигра, Ремзи поќе изигра од него за нас плус ако,беше Ремзи во прашање ќе се пцуеше тука на мртво, ние вештерки ќе баравме.
Кога Погба не можеш да го споредиш со Буфон, Ремзи со Погба не можеш да ги ставиш во иста реченица. Не за друго, колку за тоа што Погба има историја со клубов....
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.706
Поени од реакции
73.635
Тука ќе пишам... Уште ми е криво што го пуштија Дибала така за ништо. Најмило ми е за него што Аргентина освои СП, каков курац Меси, Ди Марија и Паредес. Никогаш нема да им го простам на Ањели и компанија што го пуштија Пауло, па макар и цел живот повреден нека седеше на клупа.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.661
Поени од реакции
7.835
Тука ќе пишам... Уште ми е криво што го пуштија Дибала така за ништо. Најмило ми е за него што Аргентина освои СП, каков курац Меси, Ди Марија и Паредес. Никогаш нема да им го простам на Ањели и компанија што го пуштија Пауло, па макар и цел живот повреден нека седеше на клупа.
Е ај да плачеме сега...
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.115
Поени од реакции
4.518
IMG_20221221_124416.jpg
Автоматски споено мислење:

Каде ќе оди, што мислите?

IMG_20221221_124916.jpg
 
Последно уредено:

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.588
Поени од реакции
3.910
Влаховиќ нема да го продадат зимава (освен, ако не стигни некоја понуда која не се одбива, ама во Јануари таква работа ретко се случува).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.269
Поени од реакции
15.472
Влахо и в леро нема да си оди.

 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.706
Поени од реакции
73.635
Сместа би го убил со дрвена лажица...да пати повеќе мајмунот
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.706
Поени од реакции
73.635


А под Алегри се влечат како црева и снемуваат кондиција во 60та минута
 

Kajgana Shop

На врв Bottom