Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.334
Поени од реакции
14.485
3ката напред игра совршено.

Артур почна да трча, чудна работа како можи да те мотивира покушај на продажба и конкуренција за место во тимот.

Рабио поигра 2 мин и го снема Макар шо не беше ич лош во тие 2мин.

Закариа како октопод е.

Дибала :cuc: :cuc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.838
Поени од реакции
17.095
Доста е небалансирана играта, иако немаа шанса Верона, како голот да ни виси во секој момент.

Мора да се постигне втор гол, бидејќи ќе ја заебат работата. Влаховиќ и Дибала одлични, се друго солидно/просечно. Секако, ова не важи за Рабио и Де Шиљо, двајцата да ги собереш 1 играч не може да излезе.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.334
Поени од реакции
14.485
Можевме уште 2 да му дајме. Него контакт за пенали имаше кај Влахович ?

Закариа иако не игра на негова позиција ја брка цела валкана работа за Артур да е слободен ами со Локатели ќе е топ.

Добро е
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.177
Можевме уште 2 да му дајме. Него контакт за пенали имаше кај Влахович ?

Закариа иако не игра на негова позиција ја брка цела валкана работа за Артур да е слободен ами со Локатели ќе е топ.

Добро е
Ако суда пенал за нас ќе биде ерес и судиска наклонетост. Со судии 4то место муабет ќе биде
Автоматски споено мислење:

Закарија и Дуле. Меркато најјсс
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.334
Поени од реакции
14.485
ЗАКАРИААААААА :aplauz: :vozbud::vozbud:
Автоматски споено мислење:

Мората како SS е одличен денес фала богу кога не е на него притисокот игра феноменално.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.177
Се накурчи Дибала што го извади. Реално гореше да даде гол остај го бе до крај
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.843
Поени од реакции
741
Се накурчи Дибала што го извади. Реално гореше да даде гол остај го бе до крај
Сега тоа ќе излезе причина зошто не сака да го продолжи договорот

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Член од
28 октомври 2021
Мислења
646
Поени од реакции
1.317
Дибала :icon_lol:

На муабетот што го правевме пред некое време, дека не му одговара кога не е во центар пажња.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Zadovolen sum od igrava, za razlika od se dosega shto izigraa sezonava, ima nadez toa me raduva najvishe :toe: . Samo Alegri da produzi da igra so 3-ca napred , Morata osobeno iskina, sam fakt shto mu peea navivachite koga izleze od igra.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
150
Поени од реакции
102
Абе добар играч е Дибала ама факт е дека е лигле, не му е првпат да има вакви испади.
Па прифати одлука на тренер бе, доаѓаш од репрезенатативни обврски, изигра 75мин шо сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom