Фан Клуб: Јувентус

Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145

Ако го донесат овај значи Аривабене гледа клипчиња на Јутуб и избира играчи.


После 2:30.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Последно уредено:

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.177
После ненадејното заминување на Педерот, овој трансфер на Влаховиќ е тоа што му требаше во тимот. Не дека ги споредувам двајцава, али заминувањето на Педерчиштето во последната недела од трансфер периодот силно ја разниша екипата, тоа беше класичен земјотрес од магнитуда 10 . Резултатски неможеа да кренат глава до кај средината на Ноември ми се чини, играта беше ужас... И сега играат лоша игра да се разбереме, али барем резултатите се тука... Носењето на Влаховиќ ќе треба да е огромен boost за тоа кај ќе треба да целива екипата во вториот дел од сезоната. Нека продадат некој крлеж од средината и нека го донесат момакот од Каљари и ашколсун ќе им речам.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Алал да му е на Ремзи, ѓубре паразитско без два грама морал у него. Абе цеди ги бе со кој памет толкава плата му дале anyway.
Не сме знаеле да го менаџираме во секој случај спорерд него :facepalm:

Крвопија маму ти ебем мекотелска.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
После ненадејното заминување на Педерот, овој трансфер на Влаховиќ е тоа што му требаше во тимот. Не дека ги споредувам двајцава, али заминувањето на Педерчиштето во последната недела од трансфер периодот силно ја разниша екипата, тоа беше класичен земјотрес од магнитуда 10 . Резултатски неможеа да кренат глава до кај средината на Ноември ми се чини, играта беше ужас... И сега играат лоша игра да се разбереме, али барем резултатите се тука... Носењето на Влаховиќ ќе треба да е огромен boost за тоа кај ќе треба да целива екипата во вториот дел од сезоната. Нека продадат некој крлеж од средината и нека го донесат момакот од Каљари и ашколсун ќе им речам.
Нандез е се она шо требаше Артур да биди плус како моторче во газот да има трча.

А овај од Лион ако го земат уште толку ќе збрка работа одличен региста. Лека полека си ја крој Алегри екипата со Аривабене и Черубин.

Ако се враќа само поради ова би се вратил ми се чини а искрено не знам колку сум ЗА за да се врати :/



 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Ако го донесат овај значи Аривабене гледа клипчиња на Јутуб и избира играчи.
Аривабене е CEO, значи тој само преговара за играчите. Играчите и изборот нивни се прави од Федерико Черубини.
Алал да му е на Ремзи, ѓубре паразитско без два грама морал у него. Абе цеди ги бе со кој памет толкава плата му дале anyway.
Не сме знаеле да го менаџираме во секој случај спорерд него :facepalm:

Крвопија маму ти ебем мекотелска.
8 мил мислам дека зема. Никој клуб во моментов не би му дал ниту 2, а камоли 8.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Аривабене е CEO, значи тој само преговара за играчите. Играчите и изборот нивни се прави од Федерико Черубини.
8 мил мислам дека зема. Никој клуб во моментов не би му дал ниту 2, а камоли 8.
Никој тим не ни би го зел не пуштаме лажни вести за да има фама гарант. Тој на систематски преглед крв да му зема ќе има фрактура на вена и вон терени 5 месеца ќе биде.
Британски играч overhyped , изгледа наследно им е на Велшани ко Бејл исто.
Братор у цела кариера буквално има освоено златна канта и златен болнички кревет
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Не знам што му се мислат на Бентанкур. Што ако 35% треба да одат за Бока, нека е.

Што подалеку од клубов само.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Не знам што му се мислат на Бентанкур. Што ако 35% треба да одат за Бока, нека е.

Што подалеку од клубов само.
Проблемот не е само клаузулата. Проблемот е шо од другите кои би останале најарен е (Рабио, Ремзи) ќе немаме замена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom